1.01
1000

AC Milan - Venezia: Handicap 0:1 - 1

22.09.2021 20:45,

Gól útočníka Rebiće z druhého poločasu nedělního utkání na půdě Juventusu zajistil AC Milán prodloužení jeho současné ligové série bez porážky už na devět zápasů. Rebić se mimochodem stal prvním hráčem Rossoneri, který se proti Juve trefil třikrát v řadě v celé éře, kdy se v Itálii za výhru udělují tři body (od r. 1994). Milánští v tomto kalendářním roce nikdy delší sérii bez prohry nedrželi a o jejich formě vypovídá i skutečnost, že v posledních čtyřech domácích duelech dostali jen jeden gól. Sami naopak třikrát vedli už po prvním poločase, přičemž naposledy zde zdolali i silné Lazio. Nováček Venezia bude na této bilanci asi jen těžko něco měnit, neboť po oslavě prvního vítězství po návratu mezi elitu (2:1 v Empoli) přišla další prohra, když Lagunari doma nestačili na Spezii. V každém letošním vystoupení Venezie navíc padl gól po 70. minutě. Ten pokaždé inkasovali právě hosté, kteří tak stále ještě hledají to správné tempo, jak vydržet v koncentraci po celé utkání na nejvyšší úrovni. Na půdě celku, který vloni vyhrál pět ze šesti soubojů s nováčky soutěže minimálně o dva góly, se ale o něco podobného budou pokoušet jen těžko.