1.01
1000

Arsenal – Leicester: Poločas/zápas: 1/1

13.08.2022 16:00,

Mikel Arteta a hráči Arsenalu zvládli nelehký začátek sezóny v Premier League výborně, na půdě Crystalu Palace vyhráli 2:0 a někteří fanoušci už začali snít o historicky druhém ročníku bez jediné prohry. To je samozřejmě ještě hodně daleko, nicméně Arteta skutečně vhodně doplnil svůj mladý kádr, který vloni sbíral zkušenosti, a nakonec se umístil na páté příčce. Výkon v prvním kole potvrdil, že Arsenal jde tou správnou cestou, ale v úvodním domácím vystoupení ho opět čeká nevyzpytatelný protivník – Leicester. Ale pozor, Arsenal tohoto soupeře vloni dvakrát porazil 2:0 a celkově proti němu naplno bodoval již třikrát v řadě. Leicester zahájil tuto sezónu remízou doma s Brentfordem a fanoušci odcházeli ze stadionu znovu s nejistými vyhlídkami. Foxes přitom na začátku druhé půle vedli 2:0, ale dvě inkasované branky je o triumf připravily. Jamie Vardy a spol. tak čelí reálné hrozbě toho, že se bude opakovat další průměrná sezóna, což by už jistě mělo za následek odvolání kouče Brendana Rodgerse. Vzhledem k rozpoložení obou celků budou jasným favoritem domácí Gunners a ti o svých loňských výhrách nad Leicesterem rozhodli vždy už v prvním poločase.