1.01
1000

Empoli – Atalanta: 2

17.10.2021 15:00,

Loňský vítěz Serie B Empoli byl po dvou nadějných výhrách v řadě přibrzděn na půdě silného AS Řím, kde v minulém kole prohrál 0:2. Jeho letošní výsledky jsou zatím jako na houpačce (3 výhry, 4 prohry), přičemž doma ve čtyřech vystoupeních inkasoval toskánský celek pokaždé alespoň dva góly (1 výhra, 3 prohry). Před soubojem s Atalantou, která sice zatím poněkud zaostává za očekáváním, to nevěstí nic dobrého. Celek z Bergama minule prohrál doma s AC Milán (2:3), když utkání ovlivnily dvě šílené chyby (jedna hned v první minutě a druhá v závěru prvního poločasu). Dvě branky v závěrečných okamžicích duelu už na jeho výsledku nic nezměnily a Atalanta po nadějné remíze na půdě Interu (2:2) musí začít znovu od začátku. Pokud ovšem svěřenci kouče Gasperiniho nevyhrají na stadionu provinčního soupeře, jejich letošní cíl v podobě útoku na mistrovský titul vezme rychle za své. Hosté se budou muset obejít bez mistra Evropy Pessiny (celé dva měsíce), ale zase mají po dlouhé době k dispozici duo Muriel – Zapata, což by se na konečném počtu branek v síti domácích mělo projevit.