1.01
1000

Empoli – Salernitana: 2

14.05.2022 15:00,

Chvíli to vypadalo, že se Empoli v úvodním klání posledního kola italské Serie A postará o prvotřídní senzaci, na půdě Interu totiž po první půlhodině hry vedlo už 2:0! Čtyři inkasované trefy ho sice o body připravily, nicméně v toskánském městečku bude stejně panovat spokojenost. Empoli je s 37 body zachráněno a roli nováčka letos rozhodně splnilo. Výstrahou pro příští ročník je bezesporu druhá polovina sezóny, kdy Empoli od 19. prosince vyhrálo jen jeden jediný zápas. Šlo sice o domácí vystoupení proti Neapoli, v němž ještě deset minut před koncem prohrávalo 0:2 a fanoušci si bravurní obrat bezesporu užili, ale jinak to velká sláva nebyla. Rozloučení s letošní sezónou na stadionu Castellani domácí prožijí se Salernitanou, která naopak o záchranu stále bojuje. A málem bylo hotovo. V minulém domácím duelu s Cagliari totiž vedla 1:0, ale v 99. minutě inkasovala vyrovnávací trefu. I tak jsou svěřenci záchranářského kouzelníka Nicoly na dobré cestě, kromě vystoupení v Empoli je čeká domácí duel s Udinese, přičemž oba soupeři už mají splněno. Salernitana má formu (4-2-0) a půjde po třech bodech o poznání hladověji než domácí Empoli.