1.01
1000

Leicester-Aston Villa: 02

17.10.2020

Aston Villa je největší senzací úvodu sezony v Premier League. Tým, který se zachránil s notnou dávkou štěstí v závěrečném kole loňského ročníku, je jediným stoprocentním mužstvem soutěže. Před reprezentační přestávkou Villains doma zesměšnili Liverpool, jemuž uštědřili nevídaný debakl 7:2. Hattrickem za první poločas se na demolici obhájců titulu podílel Ollie Watkins, posila z Brentfordu, fantastický výkon podal také kapitán Jack Grealish, ke dvěma zásahům přidal tři asistence. Rozparáděná Aston Villa teď prověří pevnost obrany lišek, které před pauzou dost hořela a ve čtyřech soutěžních zápasech inkasovala celkem devět gólů. Zatímco proti Burnley (4:2) a Manchesteru City (5:2) to nevadilo, protože Vardy a spol. soupeře hravě přestříleli, proti Arsenalu (0:2) a West Hamu (0:3) gólovou odpověď nenašli. Tvrdým direktem byla poslední domácí porážka od kladivářů, reprezentační přestávka přitom liškám moc nepomohla, na naopak. Caglar Soyuncu a Jonny Evans se zranili a Leicesteru se tak rozpadly základní stavební kameny obrany. Další potenciální ztrátou domácích představuje kanonýr Jamie Vardy, jehož trápí lýtkový sval. Villans by si tak mohli odvézt aspoň bod.