1.01
1000

Sevilla-Manchester United: 1 (postup)

15.8.2020

Oběma týmům stačil k postupu do semifinále jeden gól. Sevilla ho dala Wolves v 88. minutě, Manchester United potřeboval dokonce prodloužení a Bruno Fernades ho vstřelil z pokutového kopu. Gólově dietní bude pravděpodobně i vzájemný zápas. Sevilla je pod vedením trenéra Julena Lopeteguiho strojem na čistá konta, v posledních osmi soutěžních zápasech inkasovala jedinkrát ve španělské lize. Sevilla nepouští soutěže do šancí a když už, tak má i potřebné štěstí jako ve čtvrtfinále, ve kterém přežila penaltu. V zápase s Wolves měl španělský celek hru pod kontrolou, míč držel 76 % času a v tomto ohledu by měl mít navrch také proti přímočaře hrající United. Rudí ďáblové zvládli výborně finiš Premier League, jenže úspěšná honba za postupem do Ligy mistrům jakoby jim vzala energii, která jim chybí v dohrávce Evropské ligy. V provizorní sestavě porazili v odvetě osmifinále Linz nepřesvědčivě 2:1 a pak už plné síle se hodně trápili proti průměrné Kodani. Týmu chyběla lehkost z domácí soutěže, Martial a spol. si počínali lehkovážně v zakončení, což si proti organizované obraně Sevilly nemůžou dovolit. Blíže k postupu do finále bude mít španělský klub.