1.01
1000

Ukrajina-Severní Makedonie: 1

17.6.2021

Oba týmy jsou po úvodním zápase skupiny na nule a tak potřebují ve vzájemném utkání bodovat, nejlépe naplno. K bodovému zisku přitom neměly daleko už v prvním duelu. Ukrajina dokázala v Amsterodamu dvěma slepenými góly srovnat na 2:2, jenže na branku Nizozemců z 85. minuty už nenašla odpověď. Severní Makedonie držela při své premiéře na Euru proti Rakousku ještě 12 minut před koncem nerozhodný stav 1:1, ale musela kousat frustrující porážku 1:3. Každopádně více fotbalovosti a umu ukázala ve svém zápase Ukrajina, které přitom měla těžšího soupeře. Kdykoliv se Ukrajinci dostali po rychlém přechodu z obrany do útoku nahoru, byli hodně nebezpeční. Hra na brejky je Ukrajincům vlastní, proti Severní Makedonii je ale čeká jiný zápas - budou častěji u míče a při dobývání její obrany se musí obrnit trpělivostí. Makedonci sází na defenzivní rozestavení 5-3-2 a kvalitnější soupeře nepřehrají. Proti Rakousku měli o 240 nahrávek méně a většinou běhali bez míče. V ofenzívě toho moc nepředvedli, jejich gól dal kanonýr Pandev do prázdné brány po chybě rakouské defenzivy. Ukrajina potvrdí roli papírového favorita a zapíše tři důležité body.