1.01
1000

Vegas: vyhraje 1.třetinu

24.6.2021

Rodí se malé překvapení. Montreal vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 3:2 a dnes bude moct postoupit do finále Stanley Cupu. V Quebecu se slaví svátek Jana Křtitele, což je bráno vlastně jako státní svátek a všichni čekají, že město bude po postupu vzhůru nohama. Ale vysoce favorizované Vegas ještě neřeklo poslední slovo. Velké zbraně jako Mark Stone nebo Jonathan Marchessault zatím v sérii mlčí. Golden Knights naráží na dobrou obranu a zatím se nedokázalo přizpůsobit. Chybí určitá improvizace. To se ale dnes může změnit. Když přijeli v této sérii do Montrealu poprvé ke třetímu zápasu, vyhráli první třetinu na střely 17:3. Dokázali utišit hlasité publikum a ovládnout led. Gól to sice nepřineslo, protože chyběla větší kvalita a gólman Carey Price byl bravurní. Ale celkově Vegas potvrdilo, že domácí prostředí není v této sérii určující. Montreal taky dokázal mnohokrát ztišit jinak velmi hlasitou T Mobile Arenu ve městě hříchu. Dnes jsou Golden Knights v situaci, kdy musí nutně vyhrát. Stále platí, že jsou bruslivější a šikovnější. Pokud k tomu přidají vůli (což se v jejich situaci očekává), je velká šance, že si Montreal podmaní. Zkuste si vsadit na to, že to dotáhnou alespoň po prvních 20 minutách do vítězného konce.