Čas
Kurzy
1.01
1000
skola

Škola sázení – díl 3

Tentokrát je tu patrně nejzásadnější díl školy sázení, kterému jsem dal podtitulek, chci konečně vyhrát, respektive rád bych poprvé vyhrál?

První, co je potřeba si uvědomit, je skutečnost, že kurzové sázení je prakticky exaktní věda. Pokud kdokoliv chce vyhrát, respektive alespoň výrazně zvýšit svoje šance na výhru, musí k tomu přistupovat se stejnou zodpovědností jako k jakémukoliv jinému výdělku ať už v zaměstnání nebo formou brigády. Pokud stále nechápete, co tím chtěl básník (tedy já) říct, tak to zkusím jinak, pokud chci vyhrát, respektive vyhrávat opakovaně, musím sázení věnovat čas, do klína to jednoduše samo nespadne.

Bohužel sázení je disciplína, kterou nelze nijak urychlit a většinou je to běh na dlouhou trať. Abych mohl vyhrát, hodí se pracovat na dvou zásadních faktorech. Za prvé mít v krátkodobém horizontu co nejvíc informací, které mi pomůžou udělat správné rozhodnutí.

Informace lze rozdělit na statistiky a věcné informace. Zatímco statistiky mi vyjadřují postavení týmů v tabulce, a tím do jisté míry i jeho kvality, sílu, případně způsob hry, věcné informace je potřeba mít na zřeteli rovněž, protože můžou zásadním způsobem snížit kredit právě statistikám. Sem patří skutečnosti typu zranění, karetní tresty, náročnost cestovaní, nákupy hráčů, výměny trenérů apod. Opomenout nelze ani trochu psychologie, zejména v posledních kolech různých soutěží je motivace některých mužstev již nulová, což se na výsledcích projevuje.

Informace můžu získávat samozřejmě ze sportovních portálů, TV, novin, klubových webů, sázkařských analýz, vždy je ale důležité umět s informacemi vhodně pracovat, tedy používat vlastní hlavu, ne jen slepě koukat na nějaký tip, který má jen doprovodnou funkci.

Tím druhým dlouhodobým faktorem je sázkařská zkušenost, kterou člověk získá až časem a velice často spočívá v tom, že sázkař vidí týmy hrát (více než jednou), což je nenahraditelná informace. Bohužel i zde nelze usnout na vavřínech, a přestože člověk získá sázkařskou zkušenost, je potřeba ji obnovovat, tedy týmy nebo hráče, na které sázím, je potřeba sledovat alespoň jednou v každé další sezóně a je jedno jestli naživo, v televizi nebo na streamu.

Náhodná výhra samozřejmě může přijít i z čistého nebe, šance, že občas od někoho zkopírujete tiket, který bude výherní sice žije vždycky, ale je to o náhodě, nikde nemáte žádnou záruku, že to vyjde i když zmínění jedinci tvrdí, že mají „zaručené tipy“ a dlouhodobě to nebude fungovat. Navíc samotná radost z takové výhry je o něco nižší než, když je člověk schopen výherní tiket sám vymyslet, ostatní inspirovat a v hlavě se mu spojí ono pověstné „já to věděl“.

Ještě horší variantou, je tzv. kupování tipů na webových portálech, případně sociálních sítích. Tyto skupiny podnikavců mají za cíl vytáhnout ze sázkařů peníze nic jiného. Pokud by totiž měli zisky, nepotřebují je logicky prodávat, případně se o ně podělí zdarma, i když to není nám Čechům zcela vlastní. Sám jsem jich celou řadu ze zvědavosti zkusil a žádný z nich bych si nedovolil nikomu byť jen zdálky doporučit.

Pokud tedy chcete vyhrát, spoléhejte jen sami na sebe a na čas, který sázení věnujete. Nenechte se zlákat ani vyššími vklady jiných sázkařů, pro které je hodnota peněz zcela jiná než pro vás, i když chápu jistou obecnou míru uspokojení, v tom, že když to nevyjde, jeho to bude bolet mnohem víc.

Vím, že to není zrovna rada, kterou jste asi chtěli slyšet, jinou, lepší a pravdivější ale nemám.

Sázení zdar. Roman