Čas
Kurzy
1.01
1000

Česká fotbalová reprezentace

ME fotbal 2020

Mistrovství Evropy 2021 ve fotbale bylo vinou pandemické situace posunuto o rok, původně se mělo hrát už v roce 2020. ME se uskuteční od 11. června do 11. července ve dvanácti různých městech a dvanácti různých zemích. 24 účastníků je rozděleno do šesti skupin, které se odehrají v následujících městech (Řím, Baku - A), (Petrohrad, Kodaň - B), (Amsterdam, Bukurešt - C), (Londýn, Glasgow - D), (Dublin, Bilbao - E), (Budapešt, Mnichov - F). Zmíněný model slouží jako připomínka 60. výročí od prvního ME, celkově pak půjde o 16 evropský šampionát.

Titul z před pěti let obhajuje Portugalsko, které ve finále porazilo domácí Francii (1:0p), pozice neúspěšných semifinalistů připadly Německu a Walesu, zápas o třetí místo se na ME totiž nehraje. Nejlepším střelcem předchozího šampionátu byl Francouz, Antoine Griezmann se šesti brankami.

Česká republika pod vedením kouče Jaroslava Šilhavého nebude na turnaji chybět, když si vybojovala postup ze skupiny společně s Anglií. Stejného soupeře pak potká i na závěrečném šampionátu, ve skupině D totiž změří síly právě s Anglií, Chorvatskem a nejlepším kvalifikantem, Skotskem. Další z ostrovních celků si vybojoval účast v dodatečné kvalifikaci, když postoupil z play-off z kvarteta (Srbsko, Norsko, Skotsko, Izrael), Skotové byla zároveň soupeřem českého týmu v poslední Lize národů. Všechny zápasy skupiny G pak hostí ostrovní stadióny ve skotském Glasgow a Londýně, kde se bude hrát na legendárním Wembley, které bude mimo jiné hostit rovněž osmifinále, semifinále i finále. První zápas odehrají čeští fotbalisté 15. června v Hampden Parku.

Nejlepším historickým umístěním Česka na ME je bělehradské zlato z roku 1976 (pořadatel Jugoslávie) a stříbro z roku 1996, které se hrálo právě v Anglii.

Na celkové vítězství Česka na ME 2020 byl bookmakery původně vypsán kurz 150:1, na umístění mezi první osmičku 5:1. Největším favoritem podle kurzů i doposud přijatých sázek je Anglie v kurzu 5,5:1. Vsaďte se!


Nenalezeny žádné položky!
Nenalezeny žádné položky!