Čas
Kurzy
1.01
1000


ME fotbal 2020

Mistrovství Evropy 2020 ve fotbale se uskuteční od 12. června do 12. července ve dvanácti různých městech a dvanácti různých zemích. 24 účastníků je rozděleno do šesti skupin, které se odehrají v následujících městech (Řím, Baku - A), (Petrohrad, Kodaň - B), (Amsterdam, Bukurešt - C), (Londýn, Glasgow - D), (Dublin, Bilbao - E), (Budapešt, Mnichov - F). Zmíněný model slouží jako připomínka 60. výročí od prvního ME, celkově pak půjde o 16 evropský šampionát.

Titul z před čtyř let obhajuje Portugalsko, které ve finále porazilo domácí Francii (1:0p), pozice neúspěšných semifinalistů připadly Německu a Walesu, zápas o třetí místo se na ME totiž nehraje. Nejlepším střelcem předchozího šampionátu byl Francouz, Antoine Griezmann se šesti brankami.

Česká republika pod vedením kouče Jaroslava Šilhavého nebude na turnaji chybět, když si vybojovala postup ze skupiny společně s Anglií. Stejného soupeře pak potká i na závěrečném šampionátu, ve skupině D totiž změří síly právě s Anglií, Chorvatskem a nejlepším kvalifikantem z kvarteta (Srbsko, Norsko, Skotsko, Izrael). Všechny zápasy skupiny G pak hostí ostrovní stadióny ve skotském Glasgow a Londýně, kde se bude hrát na legendárním Wembley, které bude mimo jiné hostit rovněž osmifinále, semifinále i finále. První zápas odehrají čeští fotbalisté 15. června v Hampden Parku.

Nejlepším historickým umístěním Česka na ME je bělehradské zlato z roku 1976 (pořadatel Jugoslávie) a stříbro z roku 1996, které se hrálo právě v Anglii.

Na celkové vítězství Česka na ME 2020 byl bookmakery původně vypsán kurz 150:1, na umístění mezi první osmičku 5:1. Největším favoritem podle kurzů i doposud přijatých sázek je Anglie v kurzu 5,5:1. Vsaďte se!

Nenalezeny žádné položky!