Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Zavřít

Vážení zákazníci, dne 21. 6. 2019 od 06:00 do 07:30 bude probíhat pravidelná údržba LIVE sázek. Za komplikace, které během této údržby nastanou, se omlouváme.

Sázkové příležitosti
Ligy

Škola sázení - díl druhý

expert

První lekci školy sázení mám za sebou a vyneslo mi to jen pár emotikonů „kakance“, takže docela v klidu. Minule jsme probrali, že je dobrý sázet na to čemu rozumím, zmíněná premisa má ale ještě druhý, neméně důležitý rozměr, a ten zní, rozumím tomu, jak se má sázka vyhodnocuje.

Lekce 2 - Podle čeho se moje sázka rozhoduje

Abych předešel případnému zklamání a pocitu ublíženosti, je rovněž hodně důležité vědět, jakým způsobem bude moje sázka rozhodnutá, respektive vyhodnocená.

Pokud vsadím na výhru Slavie v Příbrami a zápas skončí 2:0 ve prospěch pražského celku, tak není co řešit, každý to viděl na stadionu, v televizi, na streamu, výsledek bude druhý den v novinách. O výsledku zkrátka není pochyb a je vyhodnocen během okamžiku.

Horší už to může být v případě, kdy si vsadím třeba na počet střel v utkání, držení míče nebo jinou podhru (sázková příležitost, která se nevztahuje čistě na vítěze utkání či remízu). Zde je dobré mít vždy na paměti, podle čeho sázková kancelář zmíněný údaj vyhodnocuje. V kurzové nabídce je daná informace u odbornějších sázek vždy uvedená hned pod hlavičkou konkrétní soutěže. Například statistiky z fotbalové FORTUNA:LIGY jsou vždy směrodatné od oficiálního dodavatele statistik společnosti InStat.

V potaz naopak nelze brát číselné údaje z výsledkových serveru typu Livescore atd…, které se mohou ve statistikách lišit. K tomu dochází logicky optikou měření zmíněných ukazatelů. Zatímco ligový partner má na to dedikované nástroje, výsledkové servery často přejímají doprovodné informace od Asiata (to opravdu není nic rasistického, ale realita) sedícího v hledišti, který jako levná pracovní síla dělá čárky tužkou do bločku.

ss

Případné nesrovnalosti mohou nastat i u dalších sportů a soutěží, a tak je dobré vědět, jestli směrodatný výsledek pro držení míče/ počtu střel atd.. přebírá Fortuna ze stránek FIFY (při MS ve fotbale) nebo třeba oficiálních stránek NHL či extraligy, zejména pak pokud jde o hokejové střelce nebo kanadské body.

Právě sázky na střelce jsou fenoménem své doby. Sázkaře lákají vysoké kurzy a postupem času sázkovky začaly uznávat jako výherní variantu i střelce v prodloužení a nájezdech. Jako úspěšného střelce v dovednostních disciplínách pak lze brát ale pouze autora rozdílové/vítězné branky, který je zapsán v oficiálních statistikách dané ligy, nikoliv všechny střelce, kteří dali v trestných nájezdech gól (případně první gól, jak si řada sázkařů myslí). To by třeba při skóre 5:4 v nájezdech byla pro sázkové kanceláře rozhodně nevýhoda a nevyplatilo by se nic podobné vůbec vypisovat, případně by to výrazně znehodnotilo výšku kurzů.

Také skreč (hráč odstoupí z utkání vinou zranění) v tenise bývá často předmětem dílčích sporů. U tenisu se v případě skreče sázka vrací v kurzu jedna, pokud jste tedy na tiket nedali modifikovanou sázku „zápas včetně skreče“, v tom případě je vítězem duelu hráč, který postupuje dál.

Určitě je dobré vzít v potaz rovněž kvalitu/renomé soutěže kterou sázíte. Počítejte s tím, že čím větší divočinu na tiket dáte (1. Macao, 2. Rwanda, 3. Indonésie atd..), tím se zvyšuje riziko v delším vyhodnocení vaší sázky, přeci jen ověření oficiálních výsledků chvilku trvá, takže to není sázka pro netrpělivé jedince, respektive nebude příležitost vyhodnocena během několika vteřin jako třeba fotbalová Liga mistrů. To platí rovněž u soutěží poloprofesionálních a amatérských či progamingu (hraní počítačových her). Oblíbený pokřik „Fortuno vyhodnocuj“ pak rozhodně vyhodnocení vašeho lupenu neurychlí .:-)

Dobré je rovněž vědět, že jako oficiální výsledek je brán výsledek dosažený na hřišti (pokud se zrovna nejedná třeba o atletiku a okamžitý protest soupeřů za špatnou předávku nebo třeba vyšlápnutí z dráhy), na vyhodnocení nemají vliv následné kontumace o několik dní později, třeba pro neoprávněný start hráče ve fotbalovém utkání či jiném kolektivním sportu.

Pokud bylo jakékoliv utkání přerušeno a není dohráno, obvykle se čeká na vyhodnocení tiketu až tři dny, pokud tedy není zřejmé, kdy se utkání bude dohrávat. Poklud se dohrává v termínu tří dní, zůstává sázka v platnosti, pokud později, vrací se prematchová sázka v kurzu jedna.

Rozumět vyhodnocení výsledku je tak skoro stejně důležité, jako vědět, co jsem vsadil. Příště se mrkneme co udělat, když chci aspoň jednou vyhrát, což bude možná poslední blog, až si to tady vedení přečte. :-)


Autor: Roman Kovařík

Poznámka: Blog prezentuje soukromý názor a sázkařské zkušenosti sportovního experta Fortuny Romana Kovaříka.

Nový příspěvek
Přihlaste se pro přidávání příspěvků.
😀😎😛😇😉😡😲🤔🙄😞😭🤦‍♂️💀👍⚽🎾🏆🏒🥊🍺💩💡💣💰☕❤☯️🇨🇿
25.4.2019 12:48:42 LordAlex
Polointeligentům co zde píší na chaty atd.to stejně človkě nevysvětlí, aneb každá ok snaha si najde blbce co kritizují. Nicméně ocenuji slušný přístup a snahu. V dnešní společnosti je něco takového prostě třeba. Lopaty a děti to nepochopí a neocení, ale o ty primárně nejd,e jd eo lidi co mozek chtějí pouýžívat🍺
25.4.2019 12:56:16 SKDYNAMO
piš čjesky
25.4.2019 6:36:25 batak1
Článek o ničem (y)
22.4.2019 15:51:44 C4U710N
Propagovaná myšlenka této školy je určitě výborná, překvapivé je to svým způsobem zrovna u této sázkové kanceláře. Ale zkusíte vysvětlit sázkařům opravdu i něco, co jim k něčemu bude? Zatím popsané...to není škola, ale jesle, sázení. Co tak rozebrat value kurzu, money management, sázení pod vlivem emocí a podobné záležitosti? Dáte sázkařům své zkušenosti i v těchto opravdu hodnotných informacích? 🤔
22.4.2019 15:55:16 md1201
Co tím chtěl básník říct
22.4.2019 15:57:24 pearlman
že je to tu zasekane hovadinama.... čím dál horší.... už sem radši ani nechodím...
22.4.2019 15:58:43 md1201
To mě mrzí dost inspirací od tebe kamo
22.4.2019 16:03:20 sobo88
Máš střelce na dnes?
22.4.2019 16:05:50 pearlman
mám ale nedaří se na náhodu...
22.4.2019 16:12:37 md1201
Ale jednou to vyjde nezkusíš nemáš 🍀
22.4.2019 16:06:10 Nejsembi1
Ono je to na jednu stranu smutny no, kdyz nekteri chudaci prosazi vyplatu nezbyva nic jinyho nez plodit urazky a hloupy kecy.
22.4.2019 15:56:38 Skorpikkk
To by si rovnom mohl na burzu a ne se tu Mr,, dát u fortuny
22.4.2019 15:59:56 40roden40
komu to píšeš?
24.4.2019 10:44:53 testRoKa
máte pravdu jsou to spíš jesle, ale existuje pravidlo, že se musí začínat od nejslabšího článku, možná se k tomu postupně dopracujeme, nechci slibovat, vše záleží na čtenosti apod...ale díky za podporu
24.4.2019 19:19:27 C4U710N
Zdravím Romane, s tím nejslabším článkem a začínáním od píky se dá jen a jen souhlasit 🙂 Nicméně to, co znamená vítěz do rozhodnutí, nebo že se vyhodnocování řídí dle oficiálních stránek daných soutěžích, což je mimochodem jasně uvedeno i v herním plánu, a podobné věci, by se myslím dalo shrnout v jedné, max dvou částech. A dále už bych se pak věnoval například výše zmíněným věcem jako třeba MoneyManagement, coby hlavní stavební kámen celého sázení. Pokud to opravdu se školou, tedy vzděláváním lidí, myslíte vážně. Přeji mnoho přečtení a spokojených klientů 🍺
22.4.2019 14:04:19 novasnehurka
Má osobní zkušenost se skrečemi je taková. Dokud se hodnotily jako prohra, tak můj hráč skrečoval (specialisté byly Azarenka a Jankovič). Od té doby, co je void, tak skrečuje hráč proti kterému mám podáno, on zrovna docela jasně prohrává a ta potvora to prostě nedochodí. 😡
17.4.2019 17:55:00 majklik
tak ono by stačilo kdyby už nebylo takové derby jaké bylo ostrá hra bez karet, výmluvy a dně pencle nepencle
16.4.2019 7:47:50 Luky1981
Romane, a co kdyby jste nám tady poradil, co dělat v případě, když nám bookmaker zamítá téměř všechny sázky nebo uzavření live sázky trvá cca 30 sekund, někdy i více, hmm? Ta doba při uzavření live sázky poté v podstatě postrádá smysl.Jinak díky za lekce školy sázení, pro některé zde určitě velmi užitečné 😉
16.4.2019 14:26:08 testRoKa
zdravím Luky1981, to nedokážu bohužel posoudit, předpokládám, že se nejedná o zápasy u kterých se mění často kurzy viž nižší ligy/Indie hodně branek, může jít bohužel o nějaký technický problém, což se při tak velkém počtu dat (klienti, markety, tikety) může stát, předám každopádně na náš it support jestli něco nenajdou.
16.4.2019 7:24:00 xalikl
příště bude v blogu kde shánět informace na výsledky? 😀 O🙂