Verifikace platební metody, zodpovědné sázení a ověření identity hráče | Fortuna
X

Internetový prohlížeč, který používáte, není aplikací plně podporován.

Některé funkce nemusí fungovat korektně. Doporučujeme stáhnout některý z moderních internetových prohlížečů zde, alternativně lze užít zjednodušenou verzi stránek Fortuny.

Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy

Verifikace platební metody, zodpovědné sázení a ověření identity hráče

legislativa

To jsou některé z novinek, které do světa sázkaře zavedl od 1.1.2017 nový Zákon o hazardních hrách č. 186/2016 Sb. Zákon, kterým se nově upravuje nejen sázení na internetu, ale zároveň se otvírá možnost rozšíření produktového portfolia většiny hazardních společností o internetové casino, živé hry nebo karetní hry.

Zákon, stejně jako naše společnost, klade důraz na tři základní oblasti v rámci regulace hazardu:

1)      Registrované a ověřené platební metody

Cílem je zajistit, dle dostupných možností, aby na hráčské účty byly vkládány finanční prostředky z účtů a karet, jež náleží majiteli hráčského účtu. Toto vlastnictví je potřeba prokázat, ať už použitím technologie 3D secure u platby kartou nebo elektronickým výpisem z bankovního účtu po provedeném převodu, případně zasláním dokumentů, které jinak prokazují vlastnictví účtu či karty.

2)      Zodpovědné hraní a sebeomezující opatření

Zákon dále přichází s několika opatřeními, která přinášejí hráčům možnosti nastavit si různá sebeomezující opatření. Tedy nastavit různé limity, které hlídají jak čas strávený hraním, tak souhrnné výše sázek, případně proher a jejich maximálních hodnot, přes které se hráč nechce dostat.

3)      Ověření identity hráče

Zákon přináší rovněž nutnost kontroly všech sázkařů oproti databázi Ministerstva financí. Každý sázkař, který si chce vsadit, musí, na základě nového zákona, být v registru rezidentů ČR a mít správně vyplněny údaje, oproti kterým tato kontrola probíhá (Jméno, Příjmení, Datum narození)

V případě, že se nám nepodaří tyto informace ověřit, budeme Vás kontaktovat.

Nad rámec opatření, která přinesl nový Zákon o hazardních hrách č. 186/2016 Sb. přichází ještě tzv. AML zákon č. 253/2008 Sb. s novelizací, která přináší nutnost identifikace a osobního ověření všech hráčů na pobočce. Pro stávající hráče se v tomto nic nemění, noví hráči zaregistrovaní po 1.1.2017 musí absolvovat návštěvu pobočky, teprve poté může být jejich hráčské konto plnohodnotné.

Potřebujete poradit?

Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně doplnění údajů, jejich ověření nebo Vás zajímá nastavení herních limitů, kontaktujte naše Zákaznické centrum. Jsme Vám k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Nový příspěvek
8-) :-& :-/ c[] ;-) *bomb* *box* *broken* *cafe* :,-(
*idea* :-D *love* *$* *poo* :-( :-O :-! :-) :-P
Žádné příspěvky nenalezeny