Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy
mlb_arizona_Baseball_320x200

NY Yankees: handicap -1,5

22. května. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

aktuální

Yankees pálí ostošest a zdá se, že ani četná zranění nemohou zastavit tenhle ambiciózní tým. Včera v prvním utkání proti Baltimoru to dlouho vypadalo na senzační vítězství Orioles, protože nadhazovač Andrew Cashner opět potvrdil svou formu, ale v deváté směně provedli Yankees obrat, trefili čtyři body a nakonec zvítězili 10:7. Dnes se dá čekat, že se hosté rozjedou o něco dřív, protože Baltimore vyrukuje na kopec s Davidem Hessem (1-6, ERA 5,58). I když celkově jeho hra nepůsobí špatně, jeho hlavním problémem jsou homeruny. V posledních sedmi startech jich pustil čtrnáct, včetně čtyř, které přes něj šli minulý zápas proti newyorskému týmu na Yankee Stadium. Slavný tým dnes vyrukuje na nadhoz s Domingo Germanem (8-1, ERA 2,50), který házel proti Orioles také minulý týden a šlo přes něj v sedmi směnách jen šest odpalů a jediný doběh. Rozdíl v kvalitě obou celků je obrovský, a to navzdory rozsáhlé marodce Yankees. Dnes je výrazný rozdíl na nadhozu a při současné formě newyorského týmu je vítězství v handicapu opět velmi pravděpodobné.

mlb_toronto_baseball_320x200

Toronto – Boston: více než 8,5 bodů

22. května. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

aktuální

Boston Red Sox jsou už dávno rozjetí. V květnu jsou třetím nejlepším týmem v odpalech (176), v dobězích (116) a mají druhý nejvyšší pálkařský průměr (.288). Jejich trápení z úvodu sezony je zapomenuto. Proti nim se postaví za Toronto na kopec Marcus Stroman (1-6, ERA 2,95), který po slibném vstupu do sezony začíná padat jako podzimní list. V květnu během 20 směn pustil už 17 doběhů z 29 odpalů, klesl i jeho počet strikeoutů. Boston má jedny z nejlepších pálkařů v lize a sérii s Blue Jays zahájili včera ve velkém stylu při vítězství 12:2. I Toronto by ale mohlo dnes přidat nějaké body. Byť v posledních 10 zápasech má průměr jen 3,7 bodů, včera dostal odpočinek jeho mladý klenot Vladimir Guerrero, který byl vyhlášen nejlepším hráčem minulého týdne, poté co v šesti utkáních trefil čtyři homeruny. S ním v sestavě se kvalita na pálce Blue Jays rapidně zvyšuje. Proti Torontu bude na kopci stát Eduardo Rodriguez (4-2, ERA 4,89), nadhazovač s rozdílnými výsledky. Byť má sérii se sedmi výhrami v řadě, odházel v devíti zápasech jen tři kvalitní starty a jeho současná vítězná série se odvíjí hlavně od toho, že Red Sox nastřílí víc bodů, než on sám povolí. Kurzová hladina na 8,5 bodů je rozumná a tenhle zápas by se přes ní měl dostat.

mlb_toronto_baseball_320x200

Philadelphia – Milwaukee: méně než 8,5 bodů

16. května. 2019 19:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Dva z deseti nejlepších nadhazovačů Major League proti sobě. Karty jsou rozdány v tomto směru poměrně jasně. Domácí Zach Eflin (5-3, ERA 2,47) je jedno z největších překvapení sezony. Ve dvou z posledních tří zápasů odházel complete game, to znamená plných devět směn. A pustil v nich dohromady jen jeden doběh z jedenácti odpalů. Mezi ně vsunul další super zápas, když proti Washingtonu vydržel sedm směn a pustil také jen jeden doběh. Tenhle hráč je teď v ráži a čekejme od něj pro dnešek opět nejméně sedm směn. Na straně Milwaukee se představí Zach Davies (4-0, ERA 1,54), muž, který se může pyšnit nejnižším číslem ERA v celé MLB. Dosud se mu v této sezoně nestalo, aby pustil víc než dva doběhy. V rotaci Brewers se proměnil v eso. To, že dnes souboj vyšel na tyto dva svádí k tomu tlačit sázky na body hodně dolů. V sérii ostatně moc bodů zatím nepadá. V předchozích dva pouze shodně sedm. Připsvá k tomu i fakt, že největší letní posila Philadelphie Bryce Harper nemá po první čtvrtině oslnivé výsledky. Je hráčem, který je nejčastěji vyautován na pálce a s průměrem .219 rozhodně nenaplňuje naděje, které do něj Phillies při podpisu 330milionové smlouvy vkládali.

mlb_arizona_Baseball_320x200

Boston Red Sox: handicap -1,5

15. května. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Obavy fanoušků, že obhájce titulu bude v této sezoně tápat, se pomalu rozplývají. Boston Red Sox už zase jedou jako dobře promazaný stroj. Vyhráli deset z posledních jedenácti zápasů a dávají zapomenout na tragický vstup do sezony, kdy vyhráli jen šestkrát z prvních devatenácti duelů. Nyní jsou nejlepším mužstvem v měsíci květen, kdy v 11 zápasech zaznamenali už 86 bodů. Jejich síla je znát i na nadhozu. Hvězda Chris Sale (1--5, ERA 4,50) má naoko stále velmi slabá čísla, ale hlavně kvůli špatnému startu. V posledních čtyřech zápasech ale má na svém kontě neskutečných 42 strikeoutů a z 15 odpalů pustil jen čtyři doběhy. Na druhé straně se za Colorado na kopec postaví Kyle Freeland (2-5, ERA 5,84). Po vynikající loňské sezoně se v té aktuální neskutečně trápí. V květnu pustil v jedenácti směnách už třináct doběhů ze třinácti odpalů a jeho výkony zapadají celkově do aktuálního rozpoložení Rockies, kteří mají nejhorší číslo ERA (7,10) za měsíc květen v celé MLB. Karty nemohou být rozdány jasněji. Boston je dnes velkým favoritem a měl by zvítězit s přehledem.

mlb_arizona_Baseball_320x200

Minnesota – LA Angels: 1

14. května. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Los Angeles Angels musí být v tuhle chvíli nesmírně utahaní. Za poslední týden absolvovali tři přelety přes množství časových pásem, kdy celkem nalétali před 10 tisíc kilometrů. Minulou neděli ještě hráli doma v Kalifornii, o dva dny později už byli v Detroitu. Odsud se v pátek stěhovali do Baltimoru, kde včera v podvečem zakončili třízápasovou sérii. Dnes už se hlásí v Minneapolis, kam vedla tříhodinová cesta letadlem. I když se Angels daří (šest výher z posledních deseti zápasů), na Target Field to dnes vůbec nebude jednoduché. Twins mají stejnou bilanci (6-4 z posledních 10 duelů) a dlouhodobě vedou celou Americkou ligu s úspěšností 64,1 procent vyhraných zápasů. Dnes se na kopec postaví eso José Berrios (6-1, ERA 2,53), který v této sezoně předvádí pouze špičkové výkony. Aktuálně vyplodil sérii tří výher, kdy odházel dohromady 20 směn a pustil v nich jen čtyři doběhy z 18 odpalů. Hostující Tyler Skaggs (3-3, ERA 4,70) nabídl v minulé sezoně potenciál, ale letos se zatím pohybuje v průměru. V minulém utkání proti Detroitu moc nepomohl. Šlo přes něj osm doběhů při prohře 3:10. I když měl letos i kvalitní výstupy, Berrios je určitě silnější nadhazovač. Angels navíc letos zrovna nezáří venku. V Americké lize jsou až čtvrtí od konce. Při započítání letové únavy a častého střídání časových pásem jsou dnes hosté určitě ve velké nevýhodě.

mlb_toronto_baseball_320x200

Seattle-Oakland: méně než 9,5 bodů

14. května. 2019 04:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Odházet no-hitter je obrovská událost, která se stává jednou, maximálně dvakrát za sezonu. Oaklandskému Miku Fiersovi (3-3, ERA 5,48) se to povedlo v minulém zápase, když proti Cincinnati v devíti směnách nenechal odpálit ani jednoho pálkaře a daroval pouze dvě mety zdarma. Otázka je, jak po této události, která byla v médiích hodně probíraná, bude reagovat nyní. Je to vždy riziko, že následující start je nadhazovač pod větším tlakem. Vodítkem ale může být, že v kariéře už se s touto věcí jednou popasoval více než dobře. No hitter odházel i v roce 2015 a následující duel pustil v šesti směnách jediný doběh ze tří odpalů. Výhodou je, že Seattle nepatří zrovna ke kvalitním týmům v poslední době. Jak v počtu odpalů, doběhů, tak i s pálkařským průměrem jsou od začátku května pokaždé na horším než 20.místě v celé MLB. To samé platí ale i o Oaklandu. Toto zkrátka nejsou týmy, které aktuálně nadprůměrně pálí. K nižšímu skóre by měl určitě přispět i nadhazovač Seattlu Yusei Kikuchi (2-1, ERA 3,54), který má za sebou dva fantastické starty. Házel venku na stadionu Clevelandu a NY Yankees (tedy proti velmi silným týmům) a dvakrát vydžel sedm směn, když pustil jen jeden doběh ze tří startů. Japonský klenot měl trochu slabší úvod sezony, ale výsledky z posledních dvou klání ukazují, že se dostává do formy.

mlb_arizona_Baseball_320x200

LA Dodgers- Washington: méně než 7,5 bodů

12. května. 2019 22:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Na Dodgers Stadium dnes skončí série, ve které zatím moc bodů nepadá. V dosavadních třech zápasech nepadlo ani jednou víc než osm bodů a dnes by měl under vydržet také, protože na kopec půjdou dvě esa. Za domácí to bude korejská hvězda Hyun Jin Ryu (4-1, ERA 2,03), jenž se stal nejspolehlivějším pitcherem Dodgers v této sezoně. Jeho čísla jsou fantastická. Ani jednou letos nepustil víc než dva doběhy. V minulém duelu proti Atlantě odházel devítisměnný shutout, ve kterém potřeboval jen 93 nadhozů. Jeho poměr strikeoutů a met zdarma vypadá jako tiskařská chyba (45:2). Jeho kontrola, klid a pestrý arzenál účinných nadhozů z něj dělají jednoho z nejlepších nadhazovačů celé MLB. Proti němu ale vyrukuje hvězda Washingtonu Stephen Strasburg (3-2, ERA 3,71). Nemá sice tak vysoká čísla, ale v jedné věci se mu nemůže ani Ryu rovnat. Má průměr 8,5 strikeoutů na zápas, což je třetí nejvyšší číslo mezi v šemi na dhazovači v lize. Pro trochu vyšší ERA u něj existuje několik vysvětlení, které v tomto prostoru nebudeme popisovat. Co se ale týká jeho mechaniky a mentální připravenosti, patří Strasburg k absolutní špičce (také je podle toho štědře placen) a dnes svede s Ryuem bezesporu fantastický souboj, ve kterém se dá od obou čekat výdrž minimálně do sedmé směny. Nižšímu množství bodů by měla pomoci i absence několika skvělých pálkařů Nats. Pro zranění chybí Juan Soto a Trea Turner a nejistý je start Ryana Zimmermanna.

mlb_toronto_baseball_320x200

NY Mets- Miami: méně než 6,5 bodů

12. května. 2019 19:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Série dvou pálkařsky slabých týmů pokračuje. Nízký počet bodů by měl být podpořen dnes dvěma výbornými nadhazovači. Domácí Noah Syndergaard (2-3, ERA 5,14) se sice stále ještě hledá, ale je to hvězda a v posledních zápasech počet jeho skvělých výkonů stoupá. Muž přezdívaný kvůli své vizáži "Thor" v posledním domácím zápase před 10 dny odházel devět čistých směn, ve kterých Cincinnati nepovolil ani jeden doběh. Viděl jsem ho na vlastní oči a byl to excelentní kontrolovaný výkon. Poté v úterý přišel nevyvedený zápas v San Diegu, ale dnes hází Syndegaard zase doma a věřím, že formu zase ukáže. Mets měli předevčírem poradu, která zatím vedla ke dvěma jasným výhrám nad Miami, podpořené hlavně výbornou prací nadhazovačů. Syndegaard by měl navázat na včerejší klenot Jacoba deGroma a předvést svou klasiku. Za hosty dnes bude házet jejich nejlepší nadhazovač Caleb Smith (3-0, ERA 2,11 ), jeho čísla vůbec neodpovídají tomu, jak jsou Marlins letos slabí. Spolu s ním na kopci dosud neprohráli. Smith pouze v jednom ze sedmi zápasů letos pustil víc než dva doběhy a dosud se mu ani nestalo, aby přes něj šlo víc než pět odpalů. Neskutečné. Lajna je posazena nízko, ale produktivita obou klubů je slabá a v nadhazovačích je dnes velká síla.

mlb_toronto_baseball_320x200

NY Mets: handicap -1,5

12. května. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Mets dnes hrají znovu proti Miami, tedy nejhoršímu týmu v MLB, který včera porazili 11:3. Tenhle výsledek je ale nutné brát s rezervou, protože osm bodů domácí trefili v první směně, hlavně díky grand slamu Ameda Rosaria. Jinak měli Mets v poslední době velké problémy na pálce a v předchozích 10 zápasech měli průměr jen 2,4 bodů. Dobrá zpráva je, že Miami na tom bylo naprosto stejně a jejich průměr byl 2,3 bodů. Navíc dnes budou na nadhozu rozdané karty jasně ve prospěch newyorského týmu. Domácí Jacob deGrom (2-4, ERA 3,60), držitel Cy Young Award pro nejlepšího nadhazovače Národní ligy v minulé sezoně, je zpátky ve své typické formě. V posledních 13 směnách pu stil jen dva doběhy a tři mety zdarma, zatímco vyautoval 13 hráčů. Proti slabému lineupu Marlins by měl s přehledem dominovat a s největší pravděpodobností odhází znovu nejméně sedm směn. Za Miami bude házet Sandy Alcantara (1-3, ERA 4,93), který svými výkony nijak nevybočuje z normálu svého tragického týmu. Ve třech z posledních čtyř zápasů pustil tři a víc doběhů a v posledních 30 směnách má dost bídný poměr strikeoutů a met zdarma 21:21. To ukazuje, že není schopen dostat hráče ze hry sám. Mets jsou sice stále s otazníkem co se týká jejich útoku, ale DeGrom by dnes měl excelovat. Vítězství o dva body domácích je velmi reálné.

mlb_toronto_baseball_320x200

Minnesota- Detroit: méně než 9,5 bodů

11. května. 2019 02:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Minnesota vládne Americké lize a hráč, který získal minulý týden titul Player of the week jde dnes na kopec. Jake Odorizzi (4-2, ERA 2,78) nepustil ve svou zápasech v řadě ani jeden doběh a dohromady ve 13 směnách dovolil jen šest odpalů, zatímco vyautoval 15 hráčů. Jeho fantastická forma je nyní záležitostí jednoho celého měsíce, protože od 10.dubna pustil jen šest doběhů v pěti duelech. Proti němu se za Detroit postaví neméně schopný hráč Spencer Turnbull (2-2, ERA 2,31) který v posledních čtyřech zápasech pustil dokonce jen dva doběhy z pouhých 14 odpalů. Hlavně u Minnesoty můžeme spoléhat i na vynikající obranu. V posledních pěti zápasech pustila jen osm bodů, což je zásluha jednak vynikajících nadhazovačů, ale také skvělé obrany. Twins jsou jak v počtu chyb, tak úspěšnosti chycených míčů v top 10 této sezony. Lajna je nastavena poměrně vysoko. Kdo chce trochu riskovat, může zkusit i tip na méně než 8,5 bodů.

mlb_arizona_Baseball_320x200

Arizona – Atlanta: méně než 8,5 bodů

10. května. 2019 03:30, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Ve Phoenixu začíná čtyřzápasová série mezi D´Backs a Braves a na úvod nás čeká nadhazovací souboj, ze kterého moc bodů zřejmě nevzejde. Hostující Mike Soroka (3-1, ERA 1,14) a domácí Luke Weaver (3-1, ERA 3,29) na sebe narazili už před třemi týdny a oba na sebe upozornili kvalitním výkonem. Soroka odházel pět směn s jediným puštěným doběhem. Weaver byl naopak neprůstřelný a v pěti směnách nepustil nic. Arizona vyhrála 4:1. Pro 21letého Soroku to byl tehdy debut. Od té chvíle odházel tři špičkové zápasy, ve kterých měli pálkaři mizivou úspěšnost. Soroka také dosud v MLB nepustil homerun. Weaver od posledního setkání s Atlantou drží ERA na hodnotě 1,99 a ve 22 směnách vyuatoval 29 hráčů, zatímco metu zdarma daroval jen čtyřem. Tenhle zápas bude v médiích hodně prezentován jako jejich souboj a určitě se na něj oba dobře připraví.

mlb_toronto_baseball_320x200

Houston: handicap -1,5

7. května. 2019 02:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Houston je dominantní síla v Major League, která ještě nebyla plně využita. Astros jsou nejlepším týmem ligy s pálkařským průměrem .273, jsou druzí v počtu odpalů (315) a třetí v úspěšnosti pobytu na pálce (.346). Vesměs jsou to podobné statistiky, které říkají jediné – mají obrovskou kvalitu, co se týká ofenzívy. Problém je, že dosud jí nedokázali plně zužitkovat i v počtu doběhu a ve výsledku tak i v počtu získaných bodů. V dobězích jsou až na 11.místě (171). Stejně jako v hokeji, kde dlouhodobě vysoký počet střel vede k více gólům, platí i v basebalu, že dlouhodobě vysoká schopnost pálit povede nevyhnutelně k bodům. Věci se možná začaly lámat o víkendu, kdy Astros hráli dvojzápas proti LA Angels v Mexiku a vyhráli 14:2 a 10:4. To jsou výsledky, které odpovídají jejich potenciálu. Dnes by trend mohl pokračovat, protože nastoupí proti týmu, který má zatím pátou nejhorší hru na nadhozu (ERA 5,0 1) a neměl by to změnit ani Jakob Junis (3-2, ERA 5,12), který bude za Kansas City zápas zahajovat. Za Astros naopak hází jedno z jejich es Gerrit Cole (2-4, ERA 3,95), což je v tuhle chvíli nejlepší nadhazovač MLB v počtu strikeoutů (65). Astros jsou jedním z nejlepších týmů ligy, po víkendu jsou plni sebevědomí a hrají doma s jedním z nejlepších pitcherů. Více než jasná jednička, které by neměl ublížit ani handicap.

mlb_toronto_baseball_320x200

Texas – Toronto: méně než 10,5 doběhů

4. května. 2019 02:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Texas je klasická kombinace pro over. Hodně odpalů a špatní nadhazovači. Situace se ale mění, pokud jde na kopec Mike Minor (3-2, ERA 2,88). Veterán Rangers se v zimní přestávce přizpůsobil současnému trendu, kdy je nutné rozprostřít svůj arzenál hodů na víc typů a daleko méně používá svůj oblíbený fastball. Výsledkem je, že je daleko méně předvídatelný a zatím to nese ovoce. Pokud pomineme jeho otřesný výkon první den sezony, má ERA 1,75 a fantastický poměr strikeoutů a met zdarma 36:10. V sobotu proti Seattlu dokonce stanovil klubový rekord se 13 strikeouty. Toronto je týmem, který spíš vybízí sázet under. Po prvních 31 zápasech má až 23.nejlepší skóre v získaných bodech (125) i odpalech (235), ale je třetí nejlepší v nadhozech (ERA 3,46). Nadhazovač Trent Thornton (0-3, ERA 5,08) měl na úvod sezony dost špatné výsledky a v úvodních pěti zápasech pustil 15 doběhů, naposledy proti Oaklandu ale v pěti směnách pustil jen dva odpaly a jeden doběh, zatímco vyautoval sedm hráčů. Může a nemusí to být začátek něčeho zajímavého v jeho podání, celkem je ale lajna pro tento zápas nastavená hodně vysoko, že by nadhazovači nemuselo tolik bodů padnout.

mlb_toronto_baseball_320x200

Atlanta – San Deigo: méně než 8,5 bodů

2. května. 2019 18:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

V Atlantě se o víkendu děly věci. V sobotu vedli Braves nad Coloradem 5:4 v deváté směně a byli pár outů od vítězství. Náhradní nadhazovači se ale totálně sesypali a dovolili pálkařům Rockies šílený obrat ve skóre na konečných 5:9. Tým měl poradu za zavřenými dveřmi a zdá se, že situace se urovnala. Od té doby hází náhradní nadhazovači (tzv.relieveři) velmi dobře. V současné sérii proti San Diegu, ve které už byly odehrány tři zápasy, nepustili v sedmi směnách ani jeden doběh. Včera při výhře 5:1 zvládli někteří i dost složité situace. Josh Tomlin konkrétně zvládl situaci, kdy měl všechny směny obsazené a žádný hráč nebyl out. Přesto hodil tři strikeouty v řadě. Ke kvalitní práci by měl pomoct i dnešní zahajující pitcher Mike Foltynewicz (0-0, ERA 6,00). Ten má za sebou po zranění jen jeden start. Pustil v něm sice čtyři doběhy, ale pozorovatelé jeho výkon hodně chválili. V minulé sezoně patřil k nejlepším v sestavě Braves a je pravděpodobné, že po nabrání zápasového rytmu z minula předvede dnes ještě solidnější hru. Ta se dá předpokládat i u starting pitchera San Diega Matta Strahma (0-2, ERA 3,04). Ten v posledních čtyřech zápasech (24 směn) pustil jen pět doběhů. Je to hráč, který má o motivaci postaráno. V Diegu s ním počítají spíše na roli relievera, i když aktuálně kvůli zranění jiného hráče zápasy zahajuje. Chtěl by se samozřejmě stát platnějším hráčem natrvalo, a tak v současné době dělá, co může. Tým z jihu Kalifornie má obecně svou hru založenou na kvalitním nadhozu. V této sezoně má šesté nejnižší ERA ze všech týmů MLB (3,53). S prací na pálce je to horší. Tam jsou Padres mezi pěti nejhoršími, co se týká odpalů (218), doběhů (108) i pálkařského průměru (.218). To všechno jsou aspekty, které napovídají, že tento zápas skončí s nižším skóre.

mlb_arizona_Baseball_320x200

New York Mets-Cincinnati: 2

1. května. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Luis Castillo a Jason Vargas patří ke 136 nadhazovačům, kteří letos odehráli alespoň čtyři zápasy. Tím jejich podobnost však končí. Castillo (3-1, ERA 1,23) zatím hází za Reds fantasticky a bude se snažit i po sedmém zápase mít nejnižší ERA v celé MLB. Tým před touto sezonou věděl, že v něm má schopného nadhazovače, nečekal však, že se tak rychle posune do role esa. 26letý pravák pustil víc než jeden doběh pouze jednou. Naposledy nepustil Atlantě ani jeden doběh při výhře 4:2. Na druhé straně Vargase (1-1, ERA 7,20) můžeme směle zařadit mezi nejhorší nadhazovače MLB. A to nejen v této sezoně. Od chvíle, co se loni vrátil, má za Mets ve 21 zápasech ERA 5,77- třetí nejvyšší u všech nadhazovačů MLB, co odehráli alespoň 20 zápasů. V posledních dvou startech sice pustil dohromady pouze dva doběhy, ale jednalo se celkem jen o osm směn. Jeho poměr strikeoutů a met zdarma je pořád velmi špatný (10:9) a proti špičkovému Castillovi je jasný outsider. V jiných ohledech je zápas vyrovnaný ale v síle na nadhozu (i pokud započítáme náhradníky) mají hosté jasně navrch.

mlb_arizona_Baseball_320x200

Atlanta-San Diego: méně než 9,5 doběhů

30. dubna. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

San Diego je mladý a nenápadný tým, který ale v posledních šesti zápasech pětkrát vyhrál a má aktuálně velmi slibnou formu. Výhry navíc přišly nad týmy, které v této sezoně hrají nadmíru dobře- Seattlem, Washingtonem a Cincinnati. Včera Padres vítězná série skončila, když s Washingtonem prohráli 6:7, ale vítězný doběh provedli Nationals až v extra směně. Dnes bude za Padres házet talentovaný mladý nadhazovač Nick Margevicius (2-2,ERA 3,60), který zaujal v přípravném kempu svou kontrolou trefovat strike zónu a chladnokrevností. Ve čtyřech z pěti zápasů této sezony dokázal stlačit počet doběhu na dva a méně. Na druhé straně bude za Atlantu házet také mladý talent Mike Soroka (1-1, ERA 1,69), který ve dvou dosavadních startech vypadal také velmi dobře a v necelých 11 směnách pustil jen dva doběhy. Hlavně San Diego je pak týmem, který na počet bodů nevyhrává. Letos jich nasbíralo jen 102, což sta í na p áté místo od konce. Navíc mu bude dnes zřejmě chybět zraněný shortstop Fernando Tatis Jr., který má letos pálkařský průměr .300. Atlanta je v ofensivě silnější, ale Margevicius je svou schopností hlídat si kam hází velmi schopný nadhazovač, který by měl odpaly Braves držet co nejvíc na uzdě.

mlb_arizona_Baseball_320x200

Chicago White Sox – Detroit: méně než 8,5 bodů

27. dubna. 2019 02:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Nadhazovači White Sox se v této sezoně zatím trápí s výjimkou Carlose Rodona (3-2, ERA 2,89), který vstoupí do dnešního zápasu s cílem vyhrát potřetí za sebou. Rodon byl už v minulé sezoně milým překvapením a letos se raketovým způsobem vyšvihl do role jedničky White Sox. V posledních 12 směnách pustil jen tři doběhy z šesti odpalů a celkem v této sezoně odházel čtyři kvalitní zápasy (pouze pět doběhů) z pěti. Proti němu bude za Detroit házet Daniel Norris (1-0, ERA 2,70). Ten se v minulém zápase (shodou okolností právě proti White Sox) posunul do role startujícího pitchera a v pěti směnách nepovolil jediný doběh a šly přes něj jen dva odpaly. Aktuálně je pro něj místo v sestavě při zranění jiného nadhazovače, a tak se Norris bude snažit přesvědčit manažera Rona Gardenhira, že je hráčem, který by měl zůstat v sestavě. Na pálce se ale od Detroitu nedají čekat zázraky. V posledních deseti zápasech mají průměr 4,3 bodů, druhý nejhorší v Americké lize.

mlb_toronto_baseball_320x200

Toronto – Oakland: 1.tým dosáhne +4,5 bodů

27. dubna. 2019 01:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Toronto se slušně rozjelo a z posledních deseti zápasů vyhrálo šestkrát s průměrem 4,9 doběhů na zápas. Minulý zápas Blue Jays sice nevyšel (prohra se San Franciscem 0:4), ale na úvod domácí série s Oaklandem se dá očekávat, že budou pálit. Především se celý basebalový svět těší na debut Vladimira Guerrera mladšího, nejtalentovanějšího hráče, který ještě není v MLB. V nižší soutěži pálil tento měsíc Guerrero s průměrem .367, měl 11 odpalů ze 30 pokusů a tři homeruny. "Vidíte sami, je to jasné. Jsem připraven," řekl Guerrero sebevědomě před dnešním startem. Dnes se bude celé mužstvo snažit, aby debut proběhl co nejlépe, protože je to významný okamžik v historii organizace. Proti Blue Jays navíc dnes bude stát velmi nespolehlivý nadhazovač Mike Fiers (2-2, ERA 8,28). V posledních třech startech pustil vždy šest doběhů. Proti Torontu házel naposledy před šesti dny a stál u zrodu prohry 1:10, ke které "pomohl" šesti doběhy z pouhých devíti odpalů. To vše jsou ukazatele, které napovídají, že alespoň pět bodů by Toronto mělo uhrát.

calgary fulliamge

Sam Bennett (CGY) +0,5 bodů

18. dubna. 2019 04:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

V sérii s Coloradem, ve které Flames prohrávají 1:2 na zápasy, je Bennett zatím nejlepším hráčem v poli. Dosud hrál ve třetím útoku, ale měl by se pro dnešní zápas posunout do prvního. Vítěz Západní konference se dostal do prekérní situace, ve třetím zápase prohrál na celé čáře 2:6 a bude před čtvrtým utkání měnit složení útoků. Bennett zatím nevyniká bodově (0+1), ale vyhrává souboje, nebojí se chodit do předbrankového prostoru a ukazuje na ledě, co většině jeho spoluhráčů zatím chybí sebevědomí. Jeho posun do prvního útoku by měl rozehrát hvězdy Johnnyho Gaudreaua a Seana Monahana, kterým zatím přechod na playoff dělá problém. Bennett by jim měl pomoci po fyzické stránce. Vybojovat puk v rohu, vyhrát osobní souboj, clonit či dorážet před brankou. Kurz na jeho bod je vysoký a myslím, že se vyplatí ho zkusit.

Dallas_NHL_320x200

Dallas – Nashville: méně než 5,5 gólů

16. dubna. 2019 03:00, Autor analýzy: Jan Velart

odehrané

Série dvou defensivně orientovaných týmů se stěhuje do Dallasu, kde můžeme očekávat jediné. Ještě větší důraz na hru dozadu. Hlavně kouč Stars Jim Montgomery upozorňoval, na to, že jeho tým byl v zápase č.2 přestřílen 42: 23 a jen díky vynikajícímu Benu Bishopovi to nebyla blamáž. Přesto Dallas prohrál 1:2 v prodloužení a dnes v noci za stavu 1:1 série pokračuje. Stars v základní části byli druhým nejlépe bránícím týmem NHL s 200 inkasovanými brankami a rozhodně nebudou měnit svůj styl ani zaměření. Nashville je zase všemi mastmi protřelý klub, který v playoff leccos odehrál a má také fantastického brankáře Pekku Rinneho a špičkovou obranu. Zatím v sérii padlo jen osm gólů dohromady, z toho pouze jeden v přesilovce. Defenzivní hokej plný vyčkávání bude pokračovat i dnes.