Analýzy | Fortuna
X

Internetový prohlížeč, který používáte, není aplikací plně podporován.

Některé funkce nemusí fungovat korektně. Doporučujeme stáhnout některý z moderních internetových prohlížečů zde, alternativně lze užít zjednodušenou verzi stránek Fortuny.

Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy
FORTUNA:LIGA : celkový vítěz Slavia

FORTUNA:LIGA : celkový vítěz Slavia

10.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Boj o titul by se v letošním ročníku FORTUNA:LIGY měl smrsknout pouze na dva týmy, obhájce titulu Plzeň a předloňského mistra Slavii. Sparta bude i nadále tápat v matných výkonech, což naznačuje slabá příprava (prohra s Budějovicemi, Trenčínem, remíza s Ružomberokem), i další kroky které klub dělá (neschopnost sehnat pravého beka). Rovněž kouč Hapal naznačil, že nebude pro Spartu tím pravým ořechovým, tým hraje pouze v jednom rozestavení, které je nefunkční, po zápasech si často stěžuje na všechno jiné (rozhodčí, počasí, video, soupeř), než aby začal s kritikou u sebe a svých svěřenců. Plzeň a Slavie jsou naopak na stejné startovní čáře. Plzeň má nesmírně zkušený tým a takticky vyspělého kouče Vrbu, kádr se před sezónou dobře (Ekpai, Procházka, Pernica) a hlavně včas posílí. Pro mužstvo hovoří i solidní los. Po Lize mistrů většinou hraje Viktorka doma, čímž by měla eliminovat možnou ztrátu bodů. Západočeši mohou mít na druhou stranu problém s motivací, po LM se těžce přepíná třeba na Příbram nebo Slovácko. Motivace naopak nebude chybět Slavii, řada hráčů titul ještě nemá stejně jako trenér Trpišovský. Lodivod Slavie patří mezi progresivní trenéry, kteří vyznávají ofenzivní styl hry, zároveň dbá na skvělou fyzickou připravenost mužstva. Kádr v létě dobře pročistil, zbavil se nepotřebných hráčů, naopak přivedl Zeleného, Coufala a Balutu. Mužstvo je na tom dobře věkově i výškově, tým není přestárlý, ale má zkušenosti, které nabral v evropských pohárech. Kádr je široký, a především na defenzivních postech nemá v lize konkurenci. Sešívané by tak neměly přibrzdit ani případné zdravotní absence. Slavia se tak po roční odmlce vrátí na mistrovský trůn.

Dukla – Plzeň: 2

Dukla – Plzeň: 2

10.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Obhájce titulu začne Fortuna:Ligu v Praze na Dukle a v prvním kole je papírovým favoritem. Domácí celek patří podle předsezónních prognóz mezi adepty sestupu a je to celkem logické. Klub se nepodařilo majiteli Pauknerovi prodat, finanční možnosti Dukly jsou tak omezené. Pražský tým vloni inkasoval nejvíc branek v soutěži (55), a tak dochází k obměně kádru, především na defenzivních postech (přišli Chlumecký, Bobál). To souvisí i s nástupem nového kouče do funkce, Pavel Drsek (dříve asistent kouče Hynka) byl bývalý vynikající obránce. Než začne defenziva ale fungovat, nějakou dobu to potrvá. Příprava v podání Dukly nebyla příliš čitelná (např. prohra s Cottbusem 0:2), tým hrál proti relativně slabším soupeřům. „Vojákům“ se navíc s Viktorkou dlouhodobě nedaří, prohráli posledních pět vzájemných utkání v řadě, naposledy inkasovali od Plzně „bůra“ (1:5). Úřadující mistr naopak udržel v létě kádr, a ještě posílil o hotové hráče (Pernica, Ekpai, Procházka). Tým by rád navázal na loňský začátek soutěže, ve kterém byl bezchybný a prakticky rozhodl o svém titulu. Plzeň si vedla v přípravě solidně, tým je na tom rozhodně lépe po fyzické stránce než v zimě. Viktorka tak vstoupí do sezóny maximálně koncentrovaně a s přehledem zvítězí.

Příbram – Teplice: dvojitá šance 2-2

Příbram – Teplice: dvojitá šance 2-2

13.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Příbram se vrátila po roce mezi elitu, ale středočeský klub čeká velice náročná sezóna. Domácí celek nemá dlouhodobě financí nazbyt, a tak si nemůže dovolit nakoupit žádní drahé posily. Podepisují se hráči bez smluv (Nitrianský, Katidis, Rezek), případně se staví na mladých odchovancích. Mužstvo má za sebou hodně rozpačitou přípravu, ve které prohrávalo jeden zápas za druhým, a to i s papírově slabšími soupeři (Táborsko, Hradec, Budějovice, Uerdingen), což není dobrý signál před začátkem soutěže. Rovněž Teplice nečeká jednoduchá sezóna, na odchodu byl Vaněček, ale zatím zůstává a je otázkou, kdo bude útočníkem číslo jedna, v přípravě toho moc neodehrál. Šanci ukázat se tak dostane Červenka, který dokáže zahrát, ale jeho výkonnost není dlouhodobě stabilní. Právě střílení branek pak bude pro hosty problém. Proti jedné z nejslabších obran v soutěži se ale přeci jen fotbalisté Teplic prosadí a zvítězí o půli nebo na konci utkání. Na tiket zkuste tudíž dvojku ve „dvojité šanci“.

Zlín – Ml. Boleslav: 02

Zlín – Ml. Boleslav: 02

13.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Mladá Boleslav patřila v posledních letech do horní poloviny tabulky (2016/17 – 4. místo, 2015/16 – 4. místo, 2014/15 – 4. místo) výjimkou byl loňský ročník, který se týmu hrubě nepovedl (9. příčka). Do nové sezóny ale vstupují Středočeši s čistým štítem a kvalitním koučem Weberem, který chce hrát ofenzivní fotbal. Proto má vhodné typy hráčů, kteří nepostrádají rychlost, s výjimkou Matějovského je drtivá většina hráčů hodně pod třicet. Boleslav si vedla solidně v přípravě, mužstvu se navíc dlouhodobě daří na zlínské Letné, kde vyhrálo už třikrát v řadě. Domácí celek pod vedením nového trenéra Michala Bílka je trochu s otazníkem, poslední angažmá bývalého reprezentačního kouče nekončila úspěchem. Bílek má každopádně profesionální přístup, takticky je na vysoké úrovni, což se o Petrželovi během posledního půlroku nedalo říct. Zlín by se neměl strachovat o záchranu jako vloni, ale v prvním utkání na domácí půdě nebude stoprocentní.

Liberec – Karviná: 1

Liberec – Karviná: 1

13.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Liberec prodělal v létě další malé zemětřesení, a to už poněkolikáté. Z týmu odešel neúspěšný kouč Holoubek, kádr opustili klíčoví fotbalisté Coufal a Pulkrab. V týmu skončili rovněž všichni starší hráči (Bosančic atd.). Nejstarším fotbalistou v barvách Slovanu je tak 28letý Radim Breite. Dirigentské taktovky se pak ujal kouč Zsólt Hornyák, pro kterého je to premiéra v rámci české FORTUNA:LIGY. Nové prostředí, nová liga, mentalita hráčů, to vše chce čas, Liberec tak ani letos patrně nebude atakovat evropské poháry. V domácím prostředí každopádně bude body sbírat, a to i díky posílení ofenzivy. Vedle Potočného by nově měli v domácím dresu střílet branky Pázler (Hradec) a také Sukisa (Č.Budějovice), kterému to pálilo v přípravě. Liberci se proti Karviné gólově daří, čtyřikrát po sobě dokázali defenzivu soupeře překonat (2:0, 1:0, 5:3p, 2:2). Hosté vloni bojovali o záchranu a ani pod novým lodivodem Nádvorníkem to letos nebudou mít lehké. Tým nemá vysoký rozpočet, o posilách si tak úzký kádr může nechat jen zdát. V přípravě se mužstvu dařilo střídavě, obrana nebyla příliš pevná. Liberec v úvodním kole U Nisy zvítězí.

Sparta – Opava: oba týmy dají gól – ANO

Sparta – Opava: oba týmy dají gól – ANO

13.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Sparta má před sebou další náročnou sezónu. Pražský tým prodělal přípravu, ve které příliš nezářil, a to jak herně, tak výsledkově. Mužstvo nedokázalo přehrávat ani papírově slabší soupeře (Ružomberok, Budějovice atd..), velice často hrálo v hodně různorodých sestavách. Dobrou práci neodvedl ani skauting Sparty, který nebyl schopný sehnat pravého beka odpovídající kvality, při zranění Zahustela s Wiesnerem. Příchod Chipchiua, který je povoláním téměř útočník ale spíš ofenzivní záložník, není vhodnou alternativou na zmíněný post. V paměti je ještě předělávání Konatého (právě za dob Ščasného), které rozhodně nefungovalo. Kabina Sparty je hodně široká, navíc rozdělená obrovskou disproporcí v platech hráčů, kteří rozhodně nejsou přínosem (Kaya, Ben Chaim atd..). Pro první kolo pak nebude mít Hapal kompletní kádr, na vině jsou zranění a disciplinární tresty. Mírným pozitivem je tak snad pouze příchod Radakoviče a Heči (Tetteh se hned zranil). Opava jako nováček soutěže příliš neposílila mužstvo, týmu ale nebude chybět nadšení a podpora skvělých fanoušků, kteří jezdí za týmem po celé republice. Hosté hráli ve druhé lize ofenzivní fotbal, a směrem dopředu se pokusí hrát i na Letné. Opava patrně nevyhraje, ale do rozklížené defenzivy domácích by se mohli alespoň jednou gólově prosadit. Naprázdno ale nevyjde ani Sparta, která doma patří dlouhodobě mezi nejlepší týmy.

Bohemians 1905 – Slovácko: 1

Bohemians 1905 – Slovácko: 1

13.7.2018 , Autor analýzy: Roman Kovařík

Bohemka měla v předešlých letech dlouhodobě jediný cíl, a tím byla záchrana. Pod vedením kouče Haška se ale tato metrika změnila, a letos by se chtěl s mužstvem dostat do kvalifikace o evropské poháry. K tomu dlouhodobě dbá na herní styl, který se snaží zatraktivnit. Mužstvo zůstalo vesměs pohromadě, věčně zraněného Tetteha (Sparta) nahradil Juliš (exSparta), který se pokusí restartovat svou kariéru. Klokani mají za sebou slušnou přípravu, ve které porazili třeba Celtic, právě konfrontace se zahraničními týmy posouvá mužstvo dál. Bohemka byla vloni v Ďolíčku nepříjemným protivníkem pro každého soupeře, a také letos bude doma body získávat. Slovácko by naopak mohlo mít potíže se záchranou. Tým, který staví především na odchovancích (případně hráčích, kteří mají vztah k regionu), výrazně neposílil, příchod Michala Kadlece ze Sparty nelze brát jako nějakou velkou spásu. Mužstvo totiž tlačila vloni bota především v koncovce, když celek z Uherského Hradiště nastřílel jen 23 branek. To je hluboko pod průměrem vstřeleného gólu na zápas. Slovácko se ani letos v koncovce výrazně nezvedne a na Bohemce svůj první zápas v novém ročníku FORTUNA:LIGY prohraje.