Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy
otaznik_903x100

Platební metody

Základní informace

Proč je důležité mít ověřenou platební metodu?

Pro využívání všech online produktů nabízených Fortunou je potřeba splnit všechny zákonem stanovené náležitosti, a to včetně registrace a ověření platební metody, bez které nelze online sázení na všechny nabízené produkty umožnit. Platební metodou je rozuměn (i) bankovní účet vedený na vaše jméno (výpis účtu musí být veden na vaše jméno), (ii) platební karta, jejímž jste oprávněným držitelem (vaše jméno je na kartě uvedeno) či (iii) jiný platební prostředek registrovaný na vaše jméno (např. Skrill). Bez splnění této podmínky bude možné sázet pouze na pobočkách, kde podmínka registrace platební metody není zákonem vyžadována.


Jaké účty/karty mohu používat?

Dle zákona je možné používat banky a platební karty vydané u peněžních ústavů v EU a EHS. Nelze používat anonymní účty.


Kolik můžu mít ověřených platebních metod?

Ověřených platebních metod lze mít tolik, kolik chcete. Pouze jedna z nich může být ve stavu aktivní.


Co znamená "ověření platební metody?"

K ověření platební metody může dojít dvojím způsobem, a to provedením ověřovací platby ve výši 3 Kč nebo alternativně nahráním dokumentu do zabezpečeného prostředí v rámci vašeho konta prokazujícího, že jste majitelem bankovního účtu (např. scan výpisu z účtu) nebo disponentem platební karty (např. maskované číslo karty).


Je ověření platební metody u Fortuny bezpečné?

Ano, na to se můžete spolehnout. Naše společnost využívá nejmodernější bezpečnostní standardy, které aktuálně platební trh nabízí (např. 3D Secure). Samozřejmostí je i šifrování zadaných údajů, aby k nim nikdo neoprávněný neměl přístup.


Jsem nějak limitován, pokud nedoložím vlastnictví platebního prostředku?

Ověření platební metody je požadováno zákonem. Bez tohoto ověření není možné využívat všech našich služeb.


Jak změnit již zadanou platební metodu?

Pro zobrazení návod na změnu platební metody vyberte v menu položku "Změna platební metody".

Registrace a verifikace bankovního účtu

Jakým způsobem zaregistruji bankovní účet?

Je potřeba poskytnout číslo účtu (včetně předčíslí a kódu banky). U daného účtu je nutné i doložit, že sázející je jeho majitelem. Číslo účtu je možné zadat na webu (online), na pobočce, případně doručit příslušnou dokumentaci na centrálu Fortuny.


Jakým způsobem se ověřuje bankovní účet?

Bankovní účet se ověřuje trojím způsobem, a to online transakcí, bankovním převodem nebo porovnáním údajů z podkladů, které nám byly doručeny.


Můžu registrovat účet, ke kterému mám zřízené dispoziční právo?

Bankovní účet musí být veden na vaše jméno. Pokud jste ale disponentem a byla vám vydána karta, která je registrována na vaše jméno, můžete si zaregistrovat tuto platební kartu.


Jakou částku musím vložit pro ověření platební metody?

Pro ověření platební metody je třeba jednorázově vložit částku 3 Kč. Pro ověření v případě dočasného konta je třeba provést vklad v hodnotě 100 – 3 000 Kč.


Jak dlouho trvá ověření bankovního účtu?

Doba se může lišit dle banky (dle rychlosti zpracovaní transakce v internetovém bankovnictví banky). Ověření online plateb z bankovních účtů může být už za 5 minut, zpravidla vždy do hodiny, ale v některých případech až druhý den (rychlost odezvy platebních systémů se velmi liší banka od banky a Fortuna tento fakt nemůže ovlivnit). Pokud systém narazí na chybu v procesu ověření, budete kontaktováni zákaznickou podporou, případně tak můžete učinit sami vyplněním kontaktního formuláře „Vklady a výběry“.


Jaké dokumenty mohu použít pro ověření bankovního účtu?

Výpis z účtu, smlouvu o vedení účtu, potvrzení o úhradě platby. Z podkladu musí být možné vyčíst číslo účtu a jméno a příjmení majitele bankovního účtu.


Jak změním číslo bankovního účtu?

Pro zobrazení návod na změnu platební metody vyberte v menu položku "Změna platební metody".


Co v případě, že se daná platební metoda nepodaří ověřit?

Pokud se daná metoda nepodaří ověřit, není možné jí používat, dokud neproběhne její ověření. Z naší strany budete vyzván k doložení dalších podkladů k ověření.

Registrace a verifikace platební karty

Jakým způsobem zaregistruji platební kartu?

Je potřeba poskytnout část čísla platební karty, tzv. maskované číslo platební karty. Maskované číslo je prvních 6 a poslední 4 čísla. Nikdy nechceme celé číslo karty. Maskované číslo karty je možné zadat na webu (online) případně doručit příslušnou dokumentaci na centrálu Fortuny. U dané karty je nutné i doložit, že jste jejím držitelem.


Jakým způsobem se ověřuje platební karta?

latební karta se ověřuje trojím způsobem, a to online odpovědí od banky, která nám potvrdí úspěšné potvrzení formou 3D, zadáním kódu, který najdete ve svém elektronickém bankovnictví u dané platby, nebo na základě podkladů, které jste nám doručil.


Jakou částku musím vložit pro ověření platební metody?

Pro ověření platební metody je třeba jednorázově vložit částku 3 Kč. Pro ověření v případě dočasného konta je třeba provést vklad v hodnotě 100 – 3 000 Kč.


Jak dlouho trvá ověření platební karty?

Ověření platební karty může být okamžitě, pokud je použita platební karta, která podporuje 3D secure zabezpečení. V opačném případě bude třeba zadat kód transakce, který je možné najít v internetovém bankovnictví.


Jaké dokumenty mohu použít pro ověření platební karty?

Foto nebo sken přední strany karty, kde bude viditelně prvních 6 a poslední 4 čísla platební karty a jméno a příjmení držitele platební karty.


Jak změním platební kartu?

Pro zobrazení návod na změnu platební metody vyberte v menu položku "Změna platební metody".


Mohu vybírat z konta sázejícího na platební kartu?

Vybírat výhry na platební kartu nelze, výhry zasíláme pouze na bankovní účet.


Co v případě, že se daná platební metoda nepodaří ověřit?

Pokud se daná metoda nepodaří ověřit, není možné jí používat, dokud neproběhne její ověření. Z naší strany budete vyzván k doložení dalších podkladů k ověření.

Změna platební metody

Mám nový bankovní účet nebo platební kartu

V tomto případě napište na ifraudy@ifortuna.cz žádost o odstranění staré platební metody. Novou platební metodu poté bude třeba znovu zaregistrovat a verifikovat.


Mám registrovanou a neověřenou platební metodu, kterou nepoužívám a rád bych si jí změnil.

Pokud máte zaregistrovanou neověřenou platební metodu, která již není aktuální (například starý bankovní účet, který již nepoužíváte), můžete provést změnu této metody sami. Stačí kliknout na číslo účtu (ikonka tužka) nebo maskované číslo karty v sekci „Dotace konta“, kde vidíte všechny své platební metody, a údaje upravit. V případě problému nebo potřeby zadat jiný typ platební metody kontaktujte Zákaznickou podporu.


Mam vydanou novou platební kartu, která má shodná čísla jako ta předešlá, jak ji mohu zaregistrovat?

Obnovení platební karty lze použít v případě, kdy vám banka vystaví novou platební kartu se stejný číslem, ale s novým datem expirace. Přihlašte se pod svůj uživatelský profil, najeďte myší do pravého horního rohu, kde je napsán váš login a v rozbalovacím menu klikněte na tlačítko „Dotovat“. U platební karty, kterou potřebujete prodloužit, klikněte na tlačítko „Obnovit kartu“. Karta bude v systému Fortuny obnovena. Následně při dotaci účtu zadáte všechny potřebné údaje. V případě problémů kontaktujte naši podporu přes kontaktní formulář, jako předmět zprávy vyberte "vklady a výběry".