X

Internetový prohlížeč, který používáte, není aplikací plně podporován.

Některé funkce nemusí fungovat korektně. Doporučujeme stáhnout některý z moderních internetových prohlížečů zde, alternativně lze užít zjednodušenou verzi stránek Fortuny.

Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy

Kurzy

Sázky online na Mistrovství světa v ledním hokeji. Fortuna vám nabízí nejvyšší kursy a nejširší nabídku. MS v hokeji je zpět - vsaďte si!

Chcete si vsadit a nemáte účet? Zaregistrujte se ZDE a získejte nyní bonus pro nové hráče až 3.000 Kč


 

MS hokej 2018

Mistrovství světa v ledním hokeji  bude v pořadí 82. světovým šampionátem a uskuteční se od 4. do 20. května v Dánsku. Hostitelskými městy budou Kodaň a Herning. Právě v hlavní městě Dánska se pak odehrají semifinálové zápasy i oba duely o medaile. Tamní Royal Arena má kapacitu 12 500 diváků, Jyske Bank Boxen v Herningu pojme 11 500 fanoušků.

Mistrovství světa bude letos hokejovým vrcholem sezóny, v Pchjongčangu totiž nemohli startovat hráči ze zámoří, světový šampionát tak bude po personální stránce atraktivnější než únorový turnaj v Koreji.

Světového šampionátu se bude účastnit celkem 14 nejlepších z loňského mistrovství a dva postupující z minulého ročníku skupiny A divize 1: Rakousko a Jižní Korea, elitu naopak opustily Itálie a Slovinsko.

Herní řád pro nadcházející mistrovství je následující. Šestnáct účastníků je rozděleno do dvou skupin po 8 týmech. V rámci skupiny se utká každý s každým. Za vítězství v základní hrací době se udělují 3 body, za vítězství po prodloužení či samostatných nájezdech 2 body, za prohru po prodloužení či samostatných nájezdech 1 bod a za prohru v základní hrací době 0 bodů. Z každé skupiny postoupí čtyři nejlepší s největším počtem bodů do čtvrtfinále, ve kterém se už hraje systémem play-off. Oba celky z osmých míst pak sestoupí přímo do 1. divize.

Zlato z loňského roku bude obhajovat Švédsko, na druhém místě skončila Kanada, bronz si odvezla reprezentace Ruska. Zálusk na medaile se dá očekávat rovněž od Česka a Finska, které své výběry posílí o hráče z NHL. Kouč Jandač má pak možná poslední šanci přesvědčit vedení o případném prodloužení smlouvy, což bez medaile ale nepůjde.