Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy
Fotbal_MS_2018_sekce

Kurzy na hokej

Zde naleznete kurzy na zápasy hokejového turnaje na olympijských hrách 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu.

Zároveň si můžete vsadit na celkového vítěze olympijského hokejové turnaje

Připravili jsme pro vás i krátké shrnutí celých her.

Zimní olympijské hry se uskuteční v roce 2018 na asijském kontinentu v jihokorejském Pchjongčchangu a proběhnou v termínu od 9. do 25. února. Ve vybraných disciplínách (curling a skoky) se začne soutěžit už o den dříve v rámci kvalifikací. Celkově půjde o 23. ZOH v pořadí, první se konaly v roce 1924 ve francouzském Chamonix, pod názvem „týden zimních sportů“.

Po dvaceti letech se hokejový turnaj musí obejít bez nejlepších hráčů světa, vedení NHL a majitelé klubu se totiž rozhodli zámořskou soutěž nepřerušit. Absence nejlepších hráčů paradoxně zvyšuje šance Česka na medailový zisk, neboť Kanada, Spojené státy, Švédsko i Rusko se budou muset obejít bez celé řady hvězd.

Největším favoritem na celkové prvenství v hokejovém turnaji je každopádně „Sborná“, která se může spolehnout na služby Datsjuka, Kovalčuka, Mozjakina nebo Vojnova a na prvenství Ruska míří největší objem sázek. Češi ale nejsou podle sázkařů rovněž bez šance a sázky na to, že zopakují Nagano, nejsou výjimkou.

České medailové ambice je kromě hokeje možné hledat i v jiných sportech. Cenný kov by si odvezli rádi především biatlonisté, které mají želízka v ohni jak v mužské tak ženské, případně smíšené kategorii.

O celkové prvenství by měly bojovat rovněž české ženy jezdící „na prknech“. Snowboardistka Eva Samková je v disciplíně snowboardcross obhájkyní zlata ze Soči 2014, Ester Ledecká je pro změnu dvojnásobnou mistryní světa a na olympijskou medaili může zaútočit v paralelním nebo v paralelním obřím slalomu.

Stálici a legendou svého sportu se pak už dávno stala Martina Sáblíková, která nebude chtít vyklidit v rychlobruslení své těžce vydobyté pozice a rozhodně by mohla přidat další medaili, čímž by rozšířila sbírku pěti olympijských kovů. Jako obvykle je největší favoritkou na 5000 m, o bednu bude usilovat i na třech kilometrech. Překvapit by mohla rovněž Kateřina Erbanová, která za poslední čtyři roky udělala velký výkonnostní pokrok.

V dalších disciplínách pak Češi už mnoho šancí nemají, skoky z můstku a běh na lyžích prožívají ústup ze slávy, krasobruslení, severská kombinace, sáně, curling, boby nebo skeleton nejsou dlouhodobě národními sporty.

Jižní Korea se dočkala pořadatelství ZOH poprvé (celkově podruhé), přestože se o kandidaturu pokoušela už v roce 2010 a 2014, navázala tak na LOH z roku 1988 (Soul). Sportovní svátek bude nicméně ve stínu přísných bezpečnostních opatření, které vzhledem k politické situaci se sousední Severní Koreou budou nezbytné.

Olympijské hry nejsou jen souboj sportovců o cenné kovy, ale též duel v kurzovém sázení mezi sázkařem a bookmakerem. Vždyť o co větší je radost ze vstřeleného gólu v rozhodujícím zápase olympijského turnaje v hokeji, když sázkař ví, že tuto trefu má na svém tiketu a přináší mu vysokou výhru. A naopak: je to kurzové sázení, které může zmírnit žal nad tím, kdy se českým želízkům v ohni nedaří. Kurzová nabídka na olympijské hry proto bude pro všechny fanoušky sázek a výher opravdu široká!