X

Internetový prohlížeč, který používáte, není aplikací plně podporován.

Některé funkce nemusí fungovat korektně. Doporučujeme stáhnout některý z moderních internetových prohlížečů zde, alternativně lze užít zjednodušenou verzi stránek Fortuny.

Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Vážení klienti, z technických důvodů může dnes od 23:00 do 01:00 docházet k delším výpadkům stránek. Omlouváme se za případné potíže.

Sázkové příležitosti
Ligy
franice_teaser

Kurzy

Sázky online na Ligue 1. Fortuna vám nabízí nejvyšší kurzy a nejširší nabídku. Jak se povede Paris SG? - vsaďte si!

Chcete si vsadit a nemáte účet? Zaregistrujte se ZDE a získejte nyní bonus pro nové hráče až 5.000 Kč, 300 Kč BEZ RIZIKA nebo 100 Kč IHNED do hry


Francouzská fotbalová soutěž se hraje pod názvem Ligue 1 teprve od roku 2002, ale její historie se začala psát o více než osmdesát let dříve pod názvem National (od roku 1933 Division 1). Fotbal má v zemi galského kohouta dlouhou tradici, kterou korunovalo letní pořadatelství mistrovství Evropy, na němž domácí reprezentace obsadila stříbrnou příčku....více

Po dlouhé vládě Lyonu z počátku nového tisíciletí (2002-2008) převzala hegemonii v Ligue 1 bohatá Paříž. Trenéři Carlo Ancelotti (2011-2013) a Laurent Blanc (2013-2016) získali pro Paris St. Germain vše, čeho mohli na domácí scéně dosáhnout – 4x vítězství v Ligue 1 (2012-2016), Coupe de France (2015), Coupe de la Ligue (2014 a 2015) i Trophée des champions (2013-2015), ale ani přesto se jim nepodařilo naplnit vysoká očekávání ambiciózního majitele klubu, kterým bylo a stále zůstává vítězství v Lize mistrů. Za tímto účelem přišel v létě do Paříže úspěšný pohárový trenér Unai Emery, jenž přebudoval mužstvo k obrazu svému. Mimo jiné odešel i švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič, nejlepší střelec uplynulého ročníku Ligue 1.

Největšími konkurenty v boji o titul budou pro Paris St. Germain družstva Lyonu, který se pyšní vynikající akademií, a dále Monako a Nice, za nimiž stojí stejně jako za obhájci z Paříže bohatí a ambiciózní vlastníci.  O zbývající místa zajišťující start v příštím ročníku evropských pohárů se budou přetahovat Bordeaux, Lille, Rennes a St. Etienne. Překvapit může i některý z nováčků, kteří by mohli jít ve šlépějích Angers, jež loni ve své premiérové sezóně mezi elitou přezimovalo na druhém místě tabulky. Novinkou v Ligue 1 je snížení počtu sestupujících ze tří na dva nejhorší týmy, přičemž třetí půjde do baráže o udržení, v níž se střetne s třetím nejlepším celkem Ligue 2.