Serie A | Fortuna
X

Internetový prohlížeč, který používáte, není aplikací plně podporován.

Některé funkce nemusí fungovat korektně. Doporučujeme stáhnout některý z moderních internetových prohlížečů zde, alternativně lze užít zjednodušenou verzi stránek Fortuny.

Naše stránka používá cookies. Jejím používáním souhlasíte s podmínkami použití cookies. Rozumím

Pro zvýšení komfortu a možnosti optimálního využití všech funkcí si prosím zapněte ve svém prohlížeči Javascript. Návod

Sázkové příležitosti
Ligy
Juventus

Kurzy

Sázky online na Serii A. Fortuna vám nabízí nejvyšší kurzy a nejširší nabídku. Vyhraje Juventus titul? - vsaďte si!

Chcete si vsadit a nemáte účet? Zaregistrujte se ZDE a získejte nyní jeden z našich bonusů!!


Již od svého premiérového ročníku (1929-30) patří italská Serie A mezi nejprestižnější fotbalové soutěže v Evropě. Fotbal má v Itálii jednu z nejdelších tradic na celém světě, a proto se zde těší mimořádné popularitě, srovnatelné pouze s latinskoamerickými zeměmi. Právě vynikající atmosféra v hledišti přilákala v minulosti do Itálie hráče, kteří psali...více

...historii fotbalu. Není náhodou, že v Serii A působilo nejvíce držitelů Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy - vzpomeňme na Michela Platiniho, Pavla Nedvěda, Zinedina Zidana (Juventus), Kaká, Ruuda Gullita, Marca van Bastena, Andreje Ševčenka, George Weaha (všichni AC Milán), Lothara Matthäuse nebo Ronalda (Inter Milán).

Tito výjimeční hráči a celá řada dalších známých jmen učinila Serii A na dlouhá léta nejrespektovanější fotbalovou soutěží na starém kontinentu. Slavná éra italského klubového fotbalu skončila v roce 2006. Zatímco „Squadra Azzurra" slavila zlato na mistrovství světa, známá korupční aféra (tzv. Calciopoli) a následná finanční krize způsobila odliv nejlepších fotbalistů ze Serie A. Jediným klubem, který se dokázal vrátit zpět na výsluní, byl Juventus, jehož fotbalisté nosí na dresech tři hvězdy, značící zisk dvaatřiceti titulů v historii klubu, z nichž pět přidali v průběhu posledních pěti let.

Také v probíhající sezóně bude Juventus platit za horkého favorita na mistrovské scudetto. Jeho nejbližšími pronásledovateli by měli znovu být AS Řím v čele s legendárním kapitánem Francescem Tottim a Neapol vedená Markem Hamšíkem. Ambice však neskrývají ani milánské velkokluby, které ožívají s příchodem nových vlastníků. Přestože Serie A přišla o své renomé z konce minulého století, stále se vyplatí ji sledovat, jelikož skromnější finanční podmínky donutily kluby k lepší práci s vlastní mládeží a také k podrobnějšímu scoutingu v Latinské Americe. Na Apeninském poloostrově tak v současné době nalezneme mnoho fotbalistů, jimž se předpovídá veliká budoucnost.