Čas
Kurzy
1.01
1000
Zavřít
Vážení klienti, dne 9.5.2021 od 00:30 do 13:00 hod nebude z důvodu plánované údržby na straně banky dostupné elektronické bankovnictví ČSOB. K dotaci lze využít ostatní dostupné platební metody.

DreamHack Masters Spring 2021

DreamHack Masters Spring 2021

DreamHack Masters Spring 2021

Po dvou letech se e-sportová scéna Counter-Strike: Global Offensive může opět těšit na globální turnaj pod hlavičkou DreamHack Masters. Turnaj o 250 tisíc dolarů, v přepočtu více než 5 milionů korun českých, nabízí mnoho akce ve velmi krátkém časovém úseku, fakticky ve dvou víkendech, z nichž nakonec vyjde jediný vítěz, který si odnese příjemnou částku 100 tisíc amerických dolarů.

Formát

U DreamHack Masters Spring se dočkáme klasického formátu dvou skupin a na ně navazujícího play-off. Obě osmičlenné skupiny jsou složeny z horního a dolního pavouka, tým tak musí prohrát dvakrát, aby byl eliminován z turnaje. Vítěz skupiny si zajistí místo v semifinále, druzí a třetí z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále. První zápasy jsou Best of 1, všechny ostatní jsou Best of 3, s výjimkou grandfinále, kde budou týmy muset ukázat svou dominanci na většině map v oběhu, jedná se tedy o Best of 5.

Predikce

Skupina A má následující složení:

Gambit (#1)
Natus Vincere (#4)
Virtus.pro (#5)
G2 (#8)
Spirit (#10)
mousesports (#15)
FaZe (#16)
Fiend (#56)

Jasnými favority celé skupiny a posléze i turnaje je ruská sestava Gambit, kteří od vítězství na IEM Katowice podávají konzistentně skvělé výkony. Ačkoliv dle světového žebříčku by jim na paty měl šlapat též ruský tým Natus Vincere, jejich poslední výsledky ale nejsou příliš přesvědčivé. Konkurovat Gambit ale mohou bosensko-francouzští G2, černým koněm může být hvězdná sestava FaZe, kterou jsme dlouho neviděli v akci, ale v jejich složení se skrývá obrovský potenciál, který díky příchodu staronového kapitána Finna “karrigan” Andersena a dostatečné časové dotaci na trénink může konečně vyplout na povrch a FaZe se tak mohou ukázat v plné síle.

Skupina B se ukáže v této sestavě:

Astralis (#2)
Heroic (#3)
FURIA (#7)
Complexity (#9)
BIG (#12)
Vitality (#13)
Extra Salt (#23)
paiN (#26)

Přestože by favority měla být dánská sestava Astralis, mnohem větší potenciál v tuto chvíli mají jiní Dánové - tým Heroic Caspera “cadiaN” Møllera, kteří ukázali skvělé výkony na ESL Pro League Season 13, kde ve finále porazili ruské Gambit a odnesli si tak trofej, a ač se jim nepodařilo kvalifikovat na BLAST Premier Spring Finals, bylo to zapříčiněno právě týmem Gambit, kteří nakonec ve velmi vyrovnaném zápase získali výhodu a kvalifikace tak byla jejich. Je také velmi pravděpodobné že v play-off uvidíme brazilskou soupisku FURIA a nejspíše i Astralis. Otázkou zůstává, jak se se svou novou sestavou bude prezentovat francouzský tým Vitality, který též skýtá obrovský individuální potenciál díky spojení talentovaných mladých hráčů s opravdovými legendami CS:GO. Oni tak mohou držet eso v rukávu a není radno je na DreamHack Masters Spring podcenit.

Zápas sázka na výsledek zápasu 1 2 více datum
Gambit - Natus Vincere 6673
1.43 2.83 +6 09.05. 16:00