Čas
Kurzy
1.01
1000
Extraliga s řadou novinek

Extraliga s řadou novinek

Nový ročník hokejové extraligy bude letos atypický, účastní se jej totiž 15 mužstev, a tak v každém hracím kole (60) bude jeden z klubů odpočívat. Česká nejvyšší hokejová soutěž se těší na návrat ostřílených matadorů, na ligová kluziště se vrací s Kladnem Jaromír Jágr, možná ještě větší pozornost pak přitáhne návrat Davida Krejčího z Bostonu do Olomouce. Přestupový trh letos přinesl hodně změn a jasným vítězem, alespoň na papíře, je Motor České Budějovice. Jihočeši mají v nadcházející sezóně ambice na play-off, což potvrdili ziskem Gulaše, Vondrky, Pecha nebo Hrachoviny. Z extraligy letos sestoupí 15. tým soutěže, předposlední celek pak bude muset do baráže s nejlepším mužstvem z první ligy.

Titul z loňského roku obhajují Oceláři Třinec, kteří ve finále porazili Liberec poměrem 4:1 na zápasy, třetí příčka připadla Spartě, která ovládla základní část. Největším favoritem podle bookmakerů je právě pražský klub v kurzu 4,2, před Třincem (4,5), Libercem (7,5) a Boleslaví (10), naopak největší senzací by bylo vítězství Jágra a spol. v kurzu 100:1.

Nenalezeny žádné položky!

Kanadské bodování ovládl v loňském ročníku Peter Mueller z Komety Brno (29+35), který o jediný bod porazil třineckého Martina Růžičku (19+44), až třetí skončil vítěz tří předešlých ročníků Milan Gulaš (21+35). Kategorii střelců opanoval pak Martin Stránský z mistrovského Třince, který se trefil během základní části 33krát. Druhý v pořadí byl už zmíněný Američan s 29 přesnými zásahy, pomyslný bronz urval Sparťan s 26 zásahy, což bylo stejně jako u čtvrtého Šťastného z Mladé Boleslavi. Stránský každopádně ligu opustil, když zamířil do Davosu, je tak jasné že na trůn v probíhajícím ročníku usedne nový král.

Největším favoritem na vítěze kanadského bodování v základní části je právě David Krejčí v kurzu 3,3, ale probíhající ročník bude extrémně zajímavý, v extralize totiž hraje čím dál více kvalitnějších hráčů v čele s Nestrašilem, Sobotkou, Horákem, Řepíkem, Růžičkou nebo Muellerem, letos se navíc pokusí na sebe upoutat tandem Kaše – Chlapík. A nikdy nezapomínejte na Gulaše!

Nejlepším střelcem extraligy by se mohl tentokrát stát cizinec, Peter Mueller, jeho vítězství bookmakeři nacenili v kurzu 3:1. Zdatně sekundovat by mohl další hokejista ze zámoří Anthony Camara, který působí v Pardubicích, z českých hráčů by se měl o korunu střelců poprat jako obvykle Martin Růžička, a trojice Řepík, Šťastný, Gulaš.

V extralize panuje mezi řadou klubů velká rivalita, a tak si můžete vsadit kdo skončí lépe ve dvojici Hradec Králové a Pardubice, Sparta - Brno nebo třeba Vary s Litvínovem.

Nadcházející ročník extraligy by měly ozdobit dva zápasy pod širým nebem, v prosinci, pokud to situace dovolí, změří ve Špindlerově mlýně síly Kladno s Pardubicemi a Sparta s Hradcem Králové. Na zmíněné duely se můžete těšit na obsáhlý set sázek.

Fortuna se snaží hrát s vámi vždycky fér, a tak jsme pro vás připravili kompletní přehled přestupů, který vám pomůže zejména na začátku sezóny se správně zorientovat, kdo posílil.

A v neposlední řadě máme v plánu vám dát mnohem obsáhlejší informační servis prostřednictvím preview na všechny zápasy extraligy, expertem, který bude mít pro vás celou řadu podpultových informací a hokejových postřehů, bude syn nejmenovaného extraligového trenéra. Těšte se a vsaďte si!