Čas
Kurzy
1.01
1000

Flashpoint 2

Flashpoint 2

Flashpoint Season 2: Play-off

Úvodní fáze Flashpoint Season 2 přinesla i přes pár překvapivých klopýtnutí celkem očekávané výsledky. Zvláštní, a proto poměrně zdlouhavý, formát turnaje dává týmům příležitost se z překvapivých proher oklepat, týmy tak mají po první prohře vždy ještě druhou šanci v nižším žebříčku. Tento formát se na rozdíl od jiných turnajů promítá i do play-off, ze kterého tak vítězně odejde pouze ten nejkonzistentněji nejlepší. Play-off bude probíhat mezi pondělkem 30. listopadu a nedělí 6. prosince

Ze skupiny A postoupily tři skandinávské týmy - dánští MAD Lions a švédští fnatic a Dignitas. Fnatic si paradoxně po prohře proti MAD Lions prošli nižším pavoukem, z nějž se dostali do finále skupiny, kde proti Dánům zahráli perfektní odvetu 2-0. Dignitas si díky jedné výhře zasloužili místo v Last Chance Stage, kde porazili východoevropskou sestavu forZe, takže se našlo místo v play-off i pro ně.

Skupina B přinesla očekávané výsledky, z ní do play-off postoupili němečtí BIG a brazilská sestava MIBR. BIG prošli bez jediné prohry, MIBR byly uštědřeny takové rány dvě, a to obě z rukou BIG - první hned v úvodním zápase, který Brazilce poslal do spodního pavouka, druhou ve finále skupiny, kde BIG potvrdili svou dominanci mezi čtyřmi týmy skupiny B. V Last Chance Stage se o místo porval ještě mix Envy, kteří odehráli skvělé tři mapy proti Gen.G, takže se play-off dočkali též.

Skupina C je jediná, z níž opravdu postoupily pouze dva týmy, kde se žádné zázraky neděly. Nová sestava Cloud9 neustála tlak Virtus.pro a OG, budoucích finalistů skupiny, a tak se z turnaje odebrala bez jediné vyhrané mapy. OG a Virtus.pro se o lepší post v play-off poprali ve skupinovém finále, z nějž vítězně vyšla právě sestava evropského týmu OG, ač se do finále musela probojovat skrz nižšího pavouka po překvapivé prohře proti Gen.G.

Rozložení týmů v úvodních zápasech v play-off vypadá následovně:

Vítěz Virtus.pro vs. MAD Lions se v horním semifinále utká s vítězem BIG vs. Envy.

Vítěz fnatic vs. Dignitas se v horním semifinále utká s vítězem OG vs. MIBR.

Složitý formát dává mnoho prostoru pro zajímavou podívanou a mnoho sázecích příležitostí. “Záchranný” spodní pavouk rozšiřuje celý turnaj o další fázi, kdy krom klasického čtvrtfinále, semifinále a finále bude hráno víc než dvakrát tolik zápasů: horní a spodní čtvrtfinále, horní a spodní semifinále, horní a dolní finále, rozřazovací finále (kde se utká poražený z horního finále s vítězem spodního finále), a nakonec grandfinále, kde se proti sobě utká vítěz horního finále a vítěz rozřazovacího finále.

aktickými favority na vítězství jsou čtyři týmy: Virtus.pro, BIG, fnatic a OG, tedy vítězové úvodních fází. Jedná se o papírově nejlepší týmy turnaje a spodní pavouci jim tak zachraňují šance v případě neočekávané prohry proti papírově horšímu týmu. Ve finále tak pravděpodobně uvidíme ty konstantně nejlepší týmy, mezi tímto užším výběrem můžeme hovořit o BIG a OG, kteří jsou i nejlépe hodnoceni v celosvětovém žebříčku. Bude to ale boj velmi vyrovnaný, jak tým Johannese “tabseN” Wodarze, tak mix pod palcem Aleksiho “Aleksib” Virolainena podávají velmi dobré výkony a i přes občasná zaklopýtnutí by měly být finalisty tohoto turnaje. Velký potenciál být černým koněm mají i brazilští MIBR, kteří podávají velmi solidní výkony, na to, že se jedná o sestavu přibližně měsíc starou. Nepopiratelně tak půjde o velmi zajímavý Counter-Strike, protože odměna půl milionu dolarů může přijít jen tomu nejlepšímu.