1.01
1000
Zavřít
Vážení klienti,Unicredit online platby hlásí plánovaný relax online plateb a to v období od 3.12.22 20:30 do 4.12.2022 10:00 hod.Ostatní platební metody jsou ale plně k dispozici!
Mistrovství světa 2022

Kdo se stane světovým vládcem fotbalu?

V Kataru se představí celkem 32 týmů, které budou rozděleny do osmi skupin po čtyřech. Dva nejlepší z každé skupiny postoupí do vyřazovací fáze, která započne 3. prosince. Mistrovský titul obhajuje Francie, která ve finále roku 2018 porazila Chorvatsko. Bronz brala Belgie, čtvrtá byla Anglie.

Historicky první účast čeká Katar, hostitele turnaje. Teprve podruhé si na MS zahrají Kanada (naposledy tomu tak bylo v roce 1986) a Wales (poprvé od 1958). Dvaadvacátá účast čeká Brazílii, další z favoritů – Německo – bude hrát světový šampionát podvacáté.

Na jakých stadionech se týmy představí?

Katar původně plánoval pro mistrovství dvanáct stadionů, ale po snížení rozpočtu se nakonec zápasy odehrají v osmi arénách.

Největším stadionem, na kterém se bude hrát, je ikonický stadion Lusail s kapacitou pro 80 tisíc diváků. Ten bude hostit i finálový duel. Druhým největším je Stadion Al Bayt v Al Chúr, který pojme 60 tisíc diváků. Další dva stadiony jsou v Dauhá, tři v Al Raján a jeden v Al Wakrah.

Jaké jsou termíny MS?

Vůbec první duel se v Kataru odehraje 20. listopadu, tedy o den dříve, než bylo původně naplánováno. Čtyři týdny pak bude fotbalový svět napjatě čekat, než se dozví, kdo se stane novým králem. Finále se odehraje 18. prosince od 18:00.

Jak proběhne play off?

První vyřazovací kolo je na programu od 3. prosince do 6. prosince. Jednotliví vítězové skupin narazí na druhé týmy z dalších skupin a zahrají si o postup do čtvrtfinále. Osmička nejlepších se představí ve dnech 9. a 10. prosince. Semifinálová utkání jsou na programu 13. prosince v Lusail a 14. prosince v Al Chúr.

17. prosince pak Al Rajján uvidí souboj o bronzovou medaili, finále se odehraje 18. prosince od 18:00 na Ikonickém stadionu v pobřežním městě Lusail.

Historický přehled MS

Přinášíme ti pár statistických zajímavostí!

Nejvíce získaných titulů: Brazílie (5 – 1958, 1962, 1970, 1994 a 2002)
Nejvíce druhých míst: Německo (4 – 1966, 1982, 1986 a 2002)
Nejvíce účastí na MS: Brazílie (22 – každý turnaj)
Nejvíckrát mistrem světa: Pelé, Brazílie (3 – 1958, 1962 a 1970)
Nejvíckrát na MS: Antonio Carbajal (Mexiko), Lothar Matthäus (Německo), Rafael Márquez (Mexiko) – všichni 5 účastí
Nejvíce zápasů na MS odehrál: Lothar Matthäus (Německo, 25)
Nejmladší hráč MS: Norman Whiteside (Severní Irsko, 17 let a 41 dnů)
Nejstarší hráč na MS: Essam El Hadarí (Egypt, 45 let a 161 dnů)
Nejlepší střelec MS: Miroslav Klose (16 gólů, Německo)
Nejvíce gólů na jednom turnaji: Just Fontaine (13 gólů, Francie, 1958)
Nejmladší střelec: Pelé (Brazílie, 17 let a 239 dnů, 1958)
Nejstarší střelec: Roger Milla (Kamerun, 42 let a 39 dnů, 1994)
Nejvíce čistých kont: Peter Shilton (Anglie) a Fabien Barthez (Francie) – oba 10
Nejvíce zákroků v jednom utkání: Tim Howard (USA vs. Belgie v roce 2014, 16 zákroků)
Největší vítězství: Maďarsko 9:0 Jižní Korea (1954), Jugoslávie 9:0 Zair (1974), Maďarsko 10:1 Salvador (1982)
Nejvíc gólů v utkání: Rakousko 7:5 Švýcarsko (1954)
Nejvíc gólů na turnaji: 1998 a 2014 – na těchto MS padlo 171 branek
Největší návštěva: 114 600 diváků – Argentina vs. Západní Německo, 29. 6. 1986 v Mexico City

Typy sázek
Vše Zápas Tým vyhraje nebo povede o 2 branky Favorit PLUS: zápas Zápas bez remízy Postup Počet branek Počet branek týmu Oba týmy dají gól Handicap Dvojitá šance 1.poločas 1.poločas bez remízy 1.poločas počet branek 1.poločas: oba týmy dají gól 1.poločas handicap Nejoblíbenější zápasové kombinace Přesný výsledek Multiskóre Poločas/zápas 1.poločas/zápas a počet branek 1.tým dá gól 2.tým dá gól Oba týmy dají 2 a více branek Gól v obou poločasech Oba dají gól v obou poločasech Oba týmy dají gól ve stejném poločase Jak bude zápas rozhodnut Bude prohrávat, ale.. Čisté konto Vyhraje alespoň jeden poločas Vyhraje oba poločasy Dá gól v obou poločasech Zápas/oba týmy dají gól Vítězný rozdíl Který tým dá branku Kdy padne první branka v zápase 1.branka 2.poločas: 1.branka Zápas/1.poločas počet branek Zápas/1.tým počet branek Zápas/2.tým počet branek 1.tým 1.poločas přesně branek 2.tým 1.poločas přesně branek 1.branka-minuta 1.tým 1.branka-minuta 2.tým 1.branka-minuta 1.tým 2.poločas přesně branek 2.tým 2.poločas přesně branek 1.poločas/2.poločas 1.poločas počet branek/2.poločas počet branek Padne přesně branek 2.poločas 2.poločas bez remízy 2.poločas počet branek 2.poločas: oba týmy dají gól 2.poločas handicap Nastane skóre Nenastane skóre Padne branka-minuta Nepadne branka-minuta Last Minute gól (85:00 a později) 0-15 minuta zápasu 0-30 minuta zápasu 0-60 minuta zápasu 0-75 minuta zápasu 1.tým dá gól v 1.poločase 2.tým dá gól v 1.poločase 1.tým dá gól v 2.poločase 2.tým dá gól v 2.poločase Penalta Červená karta (Červené karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) Červená karta (tým) 1.poločas: červená karta (Červené karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) Počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 1.tým počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 2.tým počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 1.poločas počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 1.tým 1.poločas počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 2.tým 1.poločas počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 2.poločas počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 1.tým 2.poločas počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 2.tým 2.poločas počet žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) Více žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) Poločas s vyšším počtem žlutých karet (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) 1.žlutá karta (Žluté karty pro trenéry a členy realizačního týmu se nezapočítávají.) Počet rohů 1.tým počet rohů 2.tým počet rohů 1.poločas počet rohů 1.tým 1.poločas počet rohů 2.tým 1.poločas počet rohů 2.poločas počet rohů 1.tým 2.poločas počet rohů 2.tým 2.poločas počet rohů Více rohů Poločas s vyšším počtem rohových kopů Více střel na bránu Počet střel na bránu 1.tým počet střel na bránu 2.tým počet střel na bránu Více faulů Počet faulů 1.tým počet faulů 2.tým počet faulů Více ofsajdů Počet ofsajdů 1.tým počet ofsajdů 2.tým počet ofsajdů Na základě VAR bude nařízena penalta Na základě VAR bude odvolána penalta Na základě VAR bude udělena červená karta Na základě VAR bude odvolán gól Počet střídání 1.poločas střídání Střídající hráč dá gól (vč.prodl.. hráč nenastoupí v základní sestavě) Padne vlastní branka 1.tým dá vlastní branku 2.tým dá vlastní branku Zahajovací výkop Dá gól (vč.prodl., pokud zápas skončí 0:0, sázka se vrací) Asistence na gól. ŽK, ČK Bude prodloužení? Bude penaltový rozstřel? Zápas/počet branek 1.poločas: výsledek/počet branek 2.poločas: výsledek/počet branek Bude vstřelen hattrick 1.poločas/2.poločas Oba týmy dají gól 1.poločas: 1.branka Poločas s nejvyšším počtem branek Přesně branek Oba týmy vstřelí branku/počet branek Rozmezi gólů 1.poločas přesný výsledek 2.poločas přesný výsledek 1.branka/zápas Oba týmy dají gól nebo více gólů než Zápas/počet gólů v zápase 2-3 Zápas/počet gólů v zápase 2-4 Zápas/počet gólů v zápase 2-5 Zápas/počet gólů v zápase 2-6 Zápas/počet gólů v zápase 3-5 Zápas/počet gólů v zápase 3-6 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-3 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-4 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-5 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 2-6 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 3-5 1.poločas/zápas/počet gólů v zápase 3-6 1.poločas/zápas Další zápasové kombinace 1.poločas: výsledek/oba týmy dají gól Dvojtip/počet branek Dvojtip/oba týmy dají gól Dvojtip (zápas)/oba týmy dají gól v 1.poločase Dvojtip (zápas)/oba týmy dají gól v 2.poločase 1.poločas: dvojtip/oba týmy dají gól 2.poločas: dvojtip/oba týmy dají gól 1.poločas: součet branek 2.poločas: součet branek Součet branek 1.poločas/zápas a počet branek v 1.poločase