Čas
Kurzy
1.01
1000
Rejstřík vyloučených osob

Rejstřík vyloučených osob

RVO. Slyšeli jste o něm? My se jím nějakou dobu zabýváme poměrně intenzivně. Správný název je Rejstřík osob vyloučených z účasti na hazardních hrách a spravuje ho Ministerstvo financí. Jak ze samotného názvu vyplývá, jedná se o seznam lidí, kterým bude zamezen přístup ke kurzovému sázení, hraní automatů, nebo rulety. A to jak fyzicky v herně, tak třeba u nás na webu nebo v aplikaci.

Stejná omezení platí i pro sázky přijímané na pobočkách s výjimkou loterie. Pravidlo vejde v platnost 20. 12. 2020, kdy dojde k automatické blokaci hráčského konta osob zapsaných v RVO. K obnovení přístupu do hráčského účtu dojde automaticky po výmazu dané osoby z RVO.

A koho se restrikce týká? Ministerstvo financí do rejstříku zapsalo lidi pobírající dávky v hmotné nouzi, dlužníky v úpadku a hráče s pravomocně uděleným zákazem her a sázek. Jejich počet přesahuje 200 tisíc.

Ti, kterých se omezení dotkne, si mohou do 19. 12. 2020 vybrat peníze z hráčského účtu tak, jak jsou zvyklí – převodem na bankovní konto, nebo u nás na pobočce. Po tomto datu již nebude účet přístupný a pro výběr bude potřeba použít kontaktní formulář.

Z jakého důvodu je někdo v registru uvedený, nebo jak zajistit, aby z něj byl vymazán, může dotyčný zjistit od Ministerstva financí. Fortuna jako provozovatel hazardních her touto informací nedisponuje.

Další informace najde v Otázkách a odpovědích zde.