1.01
1000

Monza – Lazio: Počet gólů ve 2.pol.: +1,5

04.05.2024 18:00,

Monza naposledy remizovala v Lecce 1:1 a její pětizápasová série bez výhry (0-2-3) je odrazem toho, že už o nic nehraje, protože záchranu má jistou, ale pohárové příčky jsou nenávratně daleko. To naopak neplatí o Laziu, které porazilo Veronu 1:0, připsalo si třetí ligovou výhru v řadě a začalo si upevňovat sedmou pozici s nadějí na ještě lepší umístění.

Monza v poslední době opět potvrdila, že na lépe postavené celky neumí. Na domácí půdě totiž prohrála tři z předchozích čtyř utkání a ve všech případech to bylo s týmy z horní poloviny tabulky (1-0-3). Svěřenci kouče Palladina tak za sebou mají dvě prohry v řadě (Atalanta, Neapol), ve kterých navíc inkasovali dohromady nezvyklých šest branek, což je více než čtvrtina všech letošních gólů, které doma dostali (23).

Toho bude chtít využít o poháry bojující Lazio, které v posledních pěti venkovních ligových zápasech střídalo výhry a prohry (3-0-2). Tento trend se ostatně u římského klubu objevuje po celou sezonu, kdy jen jediné z jeho 17 venkovních vystoupení skončilo nerozhodně (8-1-8). Výhru pak Lazio slavilo i v loňském vzájemném měření sil na tomto stadionu.

Obrany obou celků mají jedno společné: Ve druhých poločasech jim trochu dochází dech, neboť Monza inkasovala doma 15 z 23 právě po přestávce, zatímco Lazio jich venku ve druhé půli dostalo z celkových 22 rovněž 15.