1000

NY Rangers- Carolina: 2.tým vstřelí první gól zápasu

14.05.2024 01:07,
Autor: Jan Velart

Že by se smůla otočila? Carolina prohrála první tři zápasy série s NY Rangers. Pokaždé to bylo o jeden gól. Rozhodovalo se v prodloužení. I ve 4. zápase dostali Hurricanes strašný gól, kdy si nahození od zadního mantinelu srazil do branky gólman Freddie Andersen, což ještě přiživilo teorii, že je to skvělý gólman do chvíle, kdy jde opravdu do tuhého.

Ale Carolina nakonec minulý zápas vyhrála, když rozhodla tři minuty před koncem v přesilovce. Rána Bradyho Skjeie se zatřepetala v sítí při první využité přesilovce ze 17 pokusů.Canes jsou v sérii zatím jasně lepší. Na očekávané góly vyhráli tři ze čtyř zápasů. Nohy jim skutečně podráží speciální týmy, ale teď se možná karta obrací. Carolina vlastně pořád hraje tak jak jí známe. Neskutečně rychle, s napadáním. Hráči jsou ve výtečné kondici.

A teď možná začali konečně věřit, že vítěz Prezidentské trofeje v čele s neskutečným brankářem Igorem Šestjorkinem se dají porazit.

Carolina jede do New Yorku s adrenalinem v žilách. Domácí budou stále v lehce ukolébaném stavu, že vedou 3:1 na zápasy a mají prostor dělat chyby. Hurricanes ne. Stále jsou v přímém ohrožení vypadnutí. Druhým rokem po sobě by to bylo rychlým způsobem v přitom jinak vyrovnané sérii (jako s Floridou loni). Do začátku dají úplně všechno a vstřelí první gól.