1.01
1000

Salernitana – Atalanta: 1. poločas: 2

06.05.2024 18:00,

Salernitana se po prohře na půdě Frosinone v minulém kole stala prvním potvrzeným sestupujícím, když z dosavadních 34 ligových zápasů vyhrála jen dva (2-9-23). Atalanta naopak řeší podstatně jiné starosti, když po výhře nad Empoli ztrácí na páté AS Řím (a Ligu mistrů) pouhé dva body se zápasem k dobru.

Sedm proher v posledních osmi domácích zápasech dokazuje, že ani vystoupení před vlastními fanoušky nebyla v tomto ročníku pro poslední Salernitanou žádnou spásou. Domácí zde nevyhráli už od začátku prosince a v těchto deseti zápasech (0-2-8) inkasovali hned v devíti případech minimálně dvě branky. Už šestkrát po sobě tady navíc zaspali na startu a nedali gól v prvním poločase.

To všechno hraje do karet Atalantě, která chce ještě zabojovat o Ligu mistrů, což potvrdila například i výhrou ve svém minulém venkovním utkání (Monza 2:1). To bylo také jedno z osmi dosavadních venkovních střetnutí proti týmům ze druhé poloviny tabulky (5-1-2), přičemž při výjezdu k tomu nejslabšímu budou hosté brát jedině další výhru.

Atalanta šla do vedení v prvním poločase už ve čtyřech venkovních ligových zápasech v řadě, přičemž ve třech z nich tento náskok i do přestávky uhájila. Na půdě nejhoršího týmu ligy, který už o nic nehraje, by to nemělo být jiné.