1.01
1000

Stuttgart – Bayern: Oba týmy dají gól - ANO/+2.5 branky

04.05.2024 15:30,

Pouhých pět bodů před tradičním bavorsko-švábským soubojem odděluje Stuttgart a Bayern Mnichov. VfB se po dlouhých 15 letech vrátí do Ligy mistrů, ve které hosté mohou napravit nevydařenou sezonu.

Stuttgart minulý týden ještě půl hodině před koncem vedl v Leverkusenu dvougólovým rozdílem, náskok ale neudržel a po brance Roberta Andricha ze sedmé minuty nastaveného času bral jenom bod za remízu 2:2. Švábský tým poprvé od ledna nevyhrál ve dvou po sobě jdoucích ligových zápasech, takže jistě přivítá návrat domácího prostředí, kde od března 2023 v lize prohrál pouze jednou (12-6-1)!

Bayern po 11 letech přenechal mistrovský titul Leverkusenu, proto se v závěru ročníku upíná na Ligu mistrů, která představuje jeho jedinou šanci, aby nezakončil sezonu bez cenné trofeje. Bavorský celek má za sebou úvodní duel semifinále s Realem Madrid, nad nímž ještě deset minut před koncem vedl 2:1, nakonec si však do hlavního města Španělska poveze remízu 2:2. Mnichované mezitím musí přepnout na Bundesligu, kde si mohou definitivně zajistit druhou příčku, neboť díky sérii tří po sobě jdoucích výher do 32. kola vstupovali s pětibodovým náskokem na nejbližšího pronásledovatele.

Oba týmy nemají problém se střílením gólů a to se v MHPAreně potvrdí. Stejně jako ve třech z posledních čtyř vzájemných střetnutí čekám branky na obou stranách s tím, že se celkem bude měnit skóre alespoň třikrát.