1.01
1000

Juventus – Milan: 1

27.04.2024 18:00,

Poslední ligový duel Juventusu skončil neslavnou remízou 2:2 v Cagliari, zatímco AC Milán nedokázal zamezit mistrovským oslavám konkurenčního Interu, s nímž v pondělí prohrál 1:2. Juventus pak o den později nastoupil v Římě na půdě Lazia k odvetě semifinále italského poháru, kde sice prohrál stejným výsledkem (1:2), ale v součtu obou utkání zvítězil 3:2 a drží naději na první trofej od roku 2021.

Juventus bude rád, že se po sérii venkovních duelů, ve kterých v lize nevyhrál už šestkrát v řadě, vrací konečně domů, kde naposledy porazil Fiorentinu 1:0 a gól zde neinkasoval již ve třech duelech po sobě. Rychlý start ale od domácích nečekejte, neboť Juventus zde v poločase vedl jen třikrát (3-10-3) a letos nedal gól v prvním poločase už ve 20 zápasech, což je nejvíce od ročníku 2007/08.

Poslední dvě venkovní utkání milánskému celku nevyšla. Rossoneri nejprve remizovali na půdě sestupem ohroženého Sassuola (3:3) a následně prohráli v Římě v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy. Tyto nezdary přispěly k tomu, že klub už neprodlouží smlouvu s trenérem Piolim, který se po sezoně rozloučí. Milán je venku solidní (10-4-3), ale moc velkou motivaci do zbytku sezony už mít nebude.

💰 Na co vsadit:

Juventus nedokázal AC Milán porazit na svém stadionu už od roku 2019 (0-2-2), ale to se teď změní. V ideální formě nejsou ani hosté, kteří se navíc připravují na letní příchod nového trenéra a další velké změny. V tomto ročníku se pak ukázalo, že Juventus si doma v klíčových případech dokáže dobrým výkonem pomoci spíše než venku. Proti Milánu pak hovoří i četné absence, kdy kvůli karetním trestům stojí Calabria, Hernandez a Tomori, přičemž zranění jsou i nadále Kjaer nebo Kalulu.