Čas
Kurzy
1.01
1000

Grabinski A. – Michailidis A.: 2

17.06.2023 18:00,
pic

Gamechanger ukázal fanouškům československého MMA zcela nový level welteru. Kvalita bojovníků, kteří vstoupili do pyramidy, je obrovská, což potvrdí i vzájemný duel Grabinského s Michailidisem.

Grabinski se dostal do turnaje jako „short notice“, přesto naprosto v pohodě vyřídil stálici Oktagonu Matého Kartésze už v prvním kole, když jej rozbil v postoji. Neuvěřitelně tvrdé a přesné údery rozdával bývalý šampión GMC na počkání, otázkou je, jak moc se může zlepšit, když bude mít na přípravu dva až tři měsíce. Německý bojovník je nesmírně zkušený, na svém kontě už má 30 zápasů s bilancí 23:7. Grabinski je ale přeci jen spíš lehká váha, a tak v duelu s Michailidisem bude mít silový handicap, což se může projevit nejen v klinčích ale i na zemi.

Řecký gladiátor porazil v osmifinále na body Leandra Silvu a jejich duel nadchnul. V zápase nechybělo absolutně nic, Michalidis skvěle kopal, jeho údery byly neuvěřitelné granáty. Kromě toho ukázal solidní „takedown defense“, kterou ale tentokrát nebude muset využít. Michailidis každopádně není žádný „nazdárek“, v UFC měl ale smůlu na soupeře. Během čtyř zápasů třikrát prohrál, nicméně poměřil síly s bývalým „champemem“ střední váhy Alexem Perreirou, ve welteru pak nestačil na fantastického Rinata Fakhretdinova, který má profi bilanci 17-1. Spartan je neuvěřitelně odolný typ a komplexní bojovník, který je vytesaný jako Atlas. Grabinského dokáže v duelu hodit, jeho „ground and pound“ je pak hodně "výživné".

Andreas Michailidis může vyhrát nejen tento zápas, ale klidně celý Gamechanger.