Čas
Kurzy
1.01
1000

Využij naší filtrace díky tlačítkům, které tě přenesou do vybrané sportovní sekce.FORTUNA LIGA

Sázková kancelář Fortuna je po desetiletí spojena se sponzoringem fotbalu a těch nejlepších českých klubů. V říjnu 2016 pak realizaci vlastní značky ve fotbale povýšila bezprecedentním kontraktem s FAČR a LFA.FORTUNA NÁRODNÍ LIGA

Letos nás ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE čeká ročník s pořadovým číslem 31. Soutěž se hraje od roku 1993, tedy od rozpadu Československa. Nastupuje v ní šestnáct týmů, které se utkají systémem každý s každým dvoukolově. Jednotlivé mančafty tedy odehrají celkem třicet zápasů.


LIGA MISTRŮ

Liga mistrů je nejprestižnější klubová soutěž Evropy, které se účastní nejlepší týmy starého kontinentu. Soutěží se v ní o jednu z nejslavnějších klubových trofejí na světě. Ročník 2023/2024 bude 69. v pořadí a posledním, který se bude hrát v současném známém formátu. Její začátek je na programu 27. června, hlavní skupinová fáze poběží od 19. září a mistra poznáme 1. června 2024 v londýnském Wembley.


EVROPSKÁ LIGA

V Evropské lize nás čeká 53. ročník a poslední hraný v současném formátu, celkově pak 15. od přejmenování této druhé klubové soutěže pořádanou organizací UEFA. Finále je na programu na Aviva Stadium v irském Dublinu, který má kapacitu kolem 50 tisíc diváků.


EVROPSKÁ KONFERENČNÍ LIGA

Nejnovější klubová soutěž na elitní evropské fotbalové scéně Evropská konferenční liga rozehrává svůj třetí ročník v historii. Po Lize mistrů a Evropské lize se tak jedná o další způsob pro mnoha týmů, jak se utkat mezi sebou v zajímavých duelech nejen o hezké finanční odměny od UEFA.


PREMIER LEAGUE

Nejvyšší anglická fotbalová liga byla založena v roce 1888, což z ní dělá nejstarší fotbalovou soutěž na světě. V novém formátu a pod názvem Premier League se hraje teprve od roku 1992. Nejvyšší soutěž má 20 účastníků a je nejbohatší ligou na světě.


BUNDESLIGA

Nejvyšší německá fotbalová soutěž Bundesliga byla založena v roce 1962 v Dortmundu. Dávno předtím už ale kluby hrály poháry a německé ligové soutěže, které v Německu fungovaly už od roku 1903. V Bundeslize působí celkem 18 týmů, z nichž první čtyři postupují do skupinové fáze Ligy mistrů, pátý celek do skupinové fáze Evropské ligy a mužstvo na šestém místě do kvalifikace do Evropské konferenční ligy.


LA LIGA

Campeonato Nacional de Liga de Primera División. Neboli zkráceně La Liga. Jedná se o nejvyšší fotbalovou soutěž ve Španělsku, která se hraje již od roku 1929. Účastní se jí pravidelně 20 týmů. Mezi historicky nejúspěšnější mužstva patří Barcelona a Real Madrid. Real získal titul ve 35 sezonách, Barcelona pak ve 27.


SERIE A

Serie A je hlavní nejvyšší fotbalovou ligovou soutěží v Itálii. Založena byla oficiálně v roce 1929, ovšem navázala na celonárodní soutěže, které se hrály již od roku 1898. Působí v ní dvacet italských týmů, z nichž tři nejhorší na konci každého ročníku sestoupí a nahradí je tři nejlepší týmy z nižší Serie B. Mančafty, které skončí na prvních čtyřech pozicích, si zajistí účast v dalším ročníku Ligy mistrů.


LIGUE 1

Francouzská Ligue 1 byla založena v první polovině 20. století, konkrétně roku 1932, kdy nesla název National, o rok později došlo k přejmenování na Division 1. V zemi galského kohouta se však domácí soutěž hrála již od roku 1893. Současné jméno dostala tamní liga v roce 2002.


EXTRALIGA LEDNÍHO HOKEJE

Nejvyšší hokejovou soutěží v České republice je extraliga. Na pořadí je nyní 31. ročník. Titul v jubilejní třicáté sezoně extraligy obhájili Oceláři z Třince, kteří si ve finále poradili s Hradcem Králové. Základní část vyhrálo při svém stém výročí klubu pardubické Dynamo.


MS V LEDNÍM HOKEJI 2024

Českou republiku čeká v roce 2024 velký svátek. Bude hostit 87. MS v ledním hokeji! Do Prahy a do Ostravy se tak sjede celkem 16 účastníků, kteří si to v 64 zápasech rozdají o zlaté medaile.


NHL

Týmy, kterých zde hraje 25 z USA a 7 z Kanady, jsou rozděleny do Východní a Západní konference. Ty jsou ještě rozděleny do divizí, a to konkrétně do Atlantické, Metropolitní, Centrální a Pacifické. V každé z nich hraje přesně osm týmů.


BIATLON

Nové město na Moravě hostí akci, která pro místní není tak úplně nová. Do Vysočina arény se totiž po 11 letech vrací Mistrovství světa v biatlonu! A i tentokrát bude mít český biatlon na meetingu své zastoupení nejen v tribunách, ale taky na trati. Stanou před domácím publikem na stupních vítězů Češi?


US OPEN

Jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů světa. US Open je čtvrtý a poslední grandslam kalendářního roku, odehrává se vždy na přelomu srpna a září v New Yorku. Turnaj hraný ve čtvrti Queens má dlouhou tradici, poprvé se konal roku 1881. V mužské i ženské dvouhře na turnaji startuje 128 jednotlivců, ve všech třech variantách čtyřhry ‒ mužské, ženské a smíšené ‒ je to o 64 párů.


AUSTRALIAN OPEN

Australian Open je prvním grandslamovým turnajem kalendářního roku a zároveň jediným, který se koná na jižní polokouli. Poprvé se tenisté na turnaji v Austrálii sešli v roce 1905. Název Australian Open se používá od roku 1969, kdy poprvé startovali profesionální tenisté.


FRENCH OPEN

Druhý grandslamový turnaj kalendářního roku, který tenisový příznivci znají také pod názvem Roland Garros, tak lze jednoduše popsat French Open. Na pařížských kurtech se tenisté střetávají tradičně na přelomu května a června. Hrají na antuce, která je pro francouzský grandslam typická.


WIMBLEDON

Nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj světa. Wimbledon znají i lidé, kteří jindy o sport nezavadí. Sázky na tenis a Wimbledon obzvlášť jsou extrémně populární. Třetí ze čtyř grandslamových turnajů se hraje vždy na přelomu června a července na ikonickém travnatém povrchu.


LAVER CUP

Laver Cup je tenisový turnaj určený pro nejlepší tenisty světa. Vždy proti sobě soupeří dvě šestičlenná mužstva ‒ tým Evropy a tým zbytku světa. Hraje se pravidelně od roku 2017 a koná se vždy v září. Jedním ze spoluzakladatelů turnaje pro elitní hráče je Roger Federer, který se sám zúčastnil prvních tří ročníků. Jeho jméno je na soupisce i pro ročník 2022, tím bude turnaj výjimečný, neboť legendární Švýcar oznámil, že se na pátém ročníku Laver Cupu rozloučí.


UFC

UFC je zkratka pro Ultimate Fight Championship ‒ americkou společnost, která pořádá elitní světovou soutěž v MMA, smíšených bojových uměních. Zápasníci MMA mohou v souboji používat různé údery i chvaty z ostatních bojových sportů, povolen je také souboj na zemi. Objevují se tak prvky boxu, juda, brazilského jiu jitsu, klasického zápasu nebo muay thai. UFC vzniklo v roce 1993, první akce se konala v americkém Coloradu.


CLASH OF THE STARS

Clash of the Stars aneb Souboj na pěsti mezi internetovými celebritami. Organizace Clash of the Stars v čele s promotérem a bývalým zápasníkem MMA Tomášem Le Sy přináší do Česka světový fenomén ‒ duely celebrit v ringu.