Čas
Kurzy
1.01
1000

Využij naší filtrace díky tlačítkům, které tě přenesou do vybrané sportovní sekce.


FORTUNA LIGA

Sázková kancelář Fortuna je po desetiletí spojena se sponzoringem fotbalu a těch nejlepších českých klubů. V říjnu 2016 pak realizaci vlastní značky ve fotbale povýšila bezprecedentním kontraktem s FAČR a LFA.FORTUNA NÁRODNÍ LIGA

Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, druhé nejvyšší soutěže, je jubilejním třicátým. Hraje se od roku 1993, tedy od rozpadu Československa. V soutěži hraje šestnáct týmů systémem každý s každým dvoukolově.LIGA MISTRŮ

Liga mistrů je nejprestižnější klubová soutěž Evropy, které se účastní nejlepší týmy starého kontinentu. Soutěží se v ní o jednu z nejslavnějších klubových trofejí na světě. Aktuální ročník 2022/2023 je v pořadí číslo 68 a kvalifikační část začala již 21. června. Ta hlavní fáze – skupinová – vypukla 6. září a 32 týmů v ní bojuje o účast ve finále, které se odehraje 10. června 2023 v Istanbulu


EVROPSKÁ LIGA

Sezona 2022/2023 v Evropské lize je již 14. ročníkem od přejmenování soutěže z Poháru UEFA a celkově 52. sezonou druhé klubové soutěže pořádanou organizací UEFA. Její finále se odehraje 31. května 2023 v Puskás Aréně. Budapešťský stadion má kapacitu 67 215 diváků a měl pořádat již předchozí finálový duel, kvůli pandemii koronaviru se to ale o rok odsunulo.


EVROPSKÁ KONFERENČNÍ LIGA

Sezona 2022/2023 v Evropské lize je již 14. ročníkem od přejmenování soutěže z Poháru UEFA a celkově 52. sezonou druhé klubové soutěže pořádanou organizací UEFA. Její finále se odehraje 31. května 2023 v Puskás Aréně. Budapešťský stadion má kapacitu 67 215 diváků a měl pořádat již předchozí finálový duel, kvůli pandemii koronaviru se to ale o rok odsunulo.


PREMIER LEAGUE

Nejvyšší anglická fotbalová liga byla založena v roce 1888, což z ní dělá nejstarší fotbalovou soutěž na světě. Ze zakládajících 12 klubů mezi elitou aktuálně působí Aston Villa, Burnley, Everton a Wolverhampton. V novém formátu a pod názvem Premier League se hraje teprve od roku 1992. Nejvyšší soutěž má 20 účastníků a je nejbohatší ligou na světě.


BUNDESLIGA

Nejvyšší německá fotbalová soutěž Bundesliga byla založena v roce 1962 v Dortmundu. Dávno předtím už ale kluby hrály poháry a německé ligové soutěže, které v Německu fungovaly už od roku 1903. V Bundeslize působí celkem 18 týmů, z nichž první čtyři postupují do skupinové fáze Ligy mistrů, pátý celek do skupinové fáze Evropské ligy a mužstvo na šestém místě do kvalifikace do Evropské konferenční ligy.


LA LIGA

Campeonato Nacional de Liga de Primera División. Neboli zkráceně La Liga. Jedná se o nejvyšší španělskou fotbalovou soutěž, která se hraje již od roku 1929. Účastní se jí pravidelně 20 týmů. Mezi historicky nejúspěšnější mužstva patří Barcelona a Real Madrid – tyto celky vyhrály již 35 mistrovských titulů!


SERIE A

Serie A je hlavní nejvyšší ligovou soutěží v italském fotbalovém systému. Založena byla oficiálně v roce 1929, ovšem navázala na celonárodní soutěže, které se hrály již od roku 1898. Působí v ní dvacet italských týmů, z nichž tři nejhorší na konci každého ročníku sestoupí a nahradí je tři nejlepší týmy z nižší Serie B. Mančafty, které skončí na prvních čtyřech pozicích, si zajistí účast v dalším ročníku Ligy mistrů.


LIGUE 1

Francouzská Ligue 1 byla založena v první polovině 20. století, konkrétně roku 1932, kdy nesla název National, o rok později došlo k přejmenování na Division 1. V zemi galského kohouta se však domácí soutěž hrála již od roku 1893. Současné jméno dostala tamní liga v roce 2002.


EXTRALIGA LEDNÍHO HOKEJE

Nejvyšší hokejovou soutěží v České republice je extraliga. Tu v této sezoně čeká jubilejní 30. ročník. Titul obhajují třinečtí Oceláři, kteří ve finále porazili Spartu Praha. Bronzovým celkem se staly České Budějovice, uplynulou základní část vyhrál Hradec Králové.


NHL

National Hockey League, nebo také nejslavnější hokejová liga na světě. Již od roku 1917 nabízí možnost sledovat ty nejlepší hráče a trenéry. Týmy, kterých zde hraje 25 z USA a 7 z Kanady, jsou rozděleny do Východní a Západní konference. Ty jsou ještě rozděleny do divizí, a to konkrétně do Atlantické, Metropolitní, Centrální a Pacifické. V každé z nich hraje přesně osm týmů.


US OPEN

Jeden z nejprestižnějších tenisových turnajů světa. US Open je čtvrtý a poslední grandslam kalendářního roku, odehrává se vždy na přelomu srpna a září v New Yorku. Turnaj hraný ve čtvrti Queens má dlouhou tradici, poprvé se konal roku 1881. V mužské i ženské dvouhře na turnaji startuje 128 jednotlivců, ve všech třech variantách čtyřhry ‒ mužské, ženské a smíšené ‒ jde o 64 párů.


AUSTRALIAN OPEN

Australian Open je prvním grandslamovým turnajem kalendářního roku a zároveň jediným, který se koná na jižní polokouli. Poprvé se tenisté na turnaji v Austrálii sešli v roce 1905. Název Australian Open se používá od roku 1969, kdy poprvé startovali profesionálové.


FRENCH OPEN

Druhý grandslamový turnaj kalendářního roku, který tenisový příznivci znají také pod názvem Roland Garros, tak lze jednoduše popsat French Open. Na pařížských kurtech se tenisté střetávají tradičně na přelomu května a června. Hrají na antuce, která je pro francouzský grandslam typická.


WIMBLEDON

Nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj světa. Třetí ze čtyř grandslamových turnajů se hraje vždy na přelomu června a července na ikonickém travnatém povrchu. Dějištěm je stejnojmenná čtvrť Londýna, která se nachází v jihozápadní části britské metropole. Wimbledon je ikonický i dalším specifikem ‒ striktně se na něm dodržuje bílé oblečení hráčů.


LAVER CUP

Laver Cup je tenisový turnaj určený pro nejlepší tenisty světa. Vždy proti sobě soupeří dvě šestičlenná mužstva ‒ tým Evropy a tým zbytku světa. Hraje se pravidelně od roku 2017 a koná se vždy v září. Jedním ze spoluzakladatelů turnaje pro elitní hráče je Roger Federer, který se sám zúčastnil prvních tří ročníků. Jeho jméno je na soupisce i pro ročník 2022, tím bude turnaj výjimečný, neboť legendární Švýcar oznámil, že se na pátém ročníku Laver Cupu rozloučí.


UFC

UFC je zkratka pro Ultimate Fight Championship ‒ americkou společnost, která pořádá elitní světovou soutěž v MMA, smíšených bojových uměních. Zápasníci MMA mohou v souboji používat různé údery i chvaty z ostatních bojových sportů, povolen je také souboj na zemi. Objevují se tak prvky boxu, juda, brazilského jiu jitsu, klasického zápasu nebo muay thai. UFC vzniklo v roce 1993, první akce se konala v americkém Coloradu.


CLASH OF STARS

Clash of Stars aneb Souboj na pěsti mezi internetovými celebritami. Organizace Clash of Stars v čele s promotérem a bývalým zápasníkem MMA Tomášem Le Sy přináší do Česka světový fenomén ‒ duely celebrit v ringu.