1.01
1000

Jablonec - Pardubice: dvojitá šance 0-0

16.05.2024 17:00,

Ani jeden z týmů ještě nemá jistou záchranu, reálně se ale baráže díky sedmibodovému náskoku nemusí obávat. Vzájemný zápas tak můžou odehrát víceméně v klidu a bez tlaku na výsledek. Oběma celkům se přitom v nadstavbě daří.

Pardubice zlomily prokletí domácích utkání a porazily Zlín 2:0 a České Budějovice 3:2. Proti Jihočechům zazářil dvěma góly Michal Hlavatý, který hraje zřejmě poslední duely za Pardubice stejně jako trenér Radoslav Kováč, který se po sezoně stěhuje do Liberce. Odcházet může s čistým svědomím. Pardubicím vtiskl atraktivní herní tvář, mladí hráči se pod ním posouvají. Mužstvo je zvláště nebezpečné venku, kde je ze všech účastníků Skupiny o záchranu nejlepší.

Jablonec se zachránil v domácím zápase s Karvinou, když v posledních minutách otočil výsledek z 1:2 na 3:2, pojistku pak přidal remízou 1:1 v Ďolíčku s Bohemians, kde naopak ve finiši vítězství ztratil. Každopádně klub Miroslava Pelty si mohl oddechnout a začít hledat důvody, proč opakovaně hraje o záchranu, když má kádr na lepší umístění.

Zápas nebude mít extra náboj, pokud dospěje k dělbě bodů, nebude to překvapení. Jablonec je se 13 plichtami (doma 7) remízovým králem soutěže, nula v poločase nebo na konci je ideální volbou.