Čas
Kurzy
1.01
1000

Star Dance 2023 vítězná celebrita – Adamczyk M.

07.10.2023 20:00,
pic

Na podzim odstartuje už dvanáctý ročník populární taneční soutěže Star Dance a letos je startovní pole velice vyrovnané.


Mezi soutěžícími je hodně opravdu populárních osobností, které už na začátku získávají body navíc. Prakticky celá republika zná jména jako Ivana Chýlková, David Prachař, Jozef Maršálek, Richard Krajčo, Marek Adamczyk, Eva Samková/Adamczyková nebo Iva Kubelková. Naopak jistý handicap budou mít v tomto směru mladá herečka Darija Pavlovičová, vodní slalomář Vavřinec Hradílek nebo bývalá vítězka superstar Tereza Mašková. Pohybově lze očekávat určité limity u cukráře Jozefa Maršálka, který je přeci jen kus chlapa, také David Prachař ve svých 64 letech už nemůže konkurovat „mladším zajícům a zaječicím“. Vávra Hradílek má na tanec až příliš namakaný vršek těla, což platí rovněž o Ivě Kubelkové. Olympijská medailistka ve snowboardcrossu, Eva Adamczyková, trpí ve své sportovní kariéře na různá zranění, kromě vyskakovacích ramen měla před nedávnem vážná poranění v oblasti kotníků (obě zlomené nohy), což jsou pro tanec hodně důležitá partie. Největší favorité by se tak mohli rekrutovat ze zbývající trojice Krajčo, Chýlková a Adamczyk.

Frontman skupiny Kryštof je stále nesmírně populární personou, kterou znají generace fanynek ať už jako zpěváka pop music nebo herce z detektivních seriálů. Jako hudebník má samozřejmě pohybové schopnosti a dobře vnímá rytmus, nicméně klasické tance jsou přeci jen odlišná disciplína a nikde není automaticky napsáno, že to Krajčovi půjde samo. Pro část populace je navíc trochu kontroverzní osobou, a to směrem k nepřímé podpoře jistých politických subjektů respektive osob. V mluveném projevu navíc není ani zdaleka tak zábavný a zajímavý jako třeba David Prachař nebo Marek Adamczyk a jak dobře víme z předešlých ročníků, zábavné osobnosti se dostanou vždy hodně daleko.

Ivana Chýlková je pak nesmírně populární česká herečka, která umí být velice vtipná, navíc má v sobě neuvěřitelnou porci ženskosti a elegance, což se pro klasické tance vyloženě hodí.

Největším sympaťákem fanynek ale bude jasně Marek Adamczyk. Herec z populárního seriálu Kukačky se proslavil už v roce 2012 v pohádce Jak si nevzít Princeznu, následovaly další role ve snímcích jako Lidice, Poslední závod nebo kultovní seriál Dabing Street. Adamczyk vystudoval pražské AMU, a tak má k hudbě velice kladný vztah, stejně tak k pohybu, kdy byl schopný absolvovovat velice náročnou fyzickou průpravu k filmům typu Poslední závod (příběh Hanče a Vrbaty). Adamczyk tak spojí své charisma, kondici, popularitu, talent a dar slova k tomu, aby celou soutěž ovládl.