Čas
Kurzy
1.01
1000
Pomáháme

KALENDÁŘ AKCÍ

Beseda s Alsou 2022

Na konci února se uskuteční první ročník besedy s Alsou. Ve Winternitzově vile na Smíchově se setká vedení Alsy společně se svými partnery, během večera zhodnotí svou dosavadní činnost, představí plány do budoucna a proběhne společná diskuse nad tím, jak věci dále zlepšovat a posouvat. Celou akcí, rozdělenou hudebním blokem, provedou zkušení moderátoři.

Rekondičně edukativní pobyt pro pacienty s ALS

Po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru se Alsa vrací k pořádání rekondičních pobytů pro pacienty s ALS a jejich rodiny. Jeden pobyt by se měl uskutečnit na jaře, druhý na podzim. Cílem je seznámení s dostupností péče, multidisciplinární péčí, vyzkoušení pomůcek či také konzultace s odborníky z různých oborů. Součástí pobytu jsou skupinová cvičení pro nemocné, psychoterapeutické skupiny pro pečovatele a mnoho dalšího.

Golfový turnaj 2022

Pro fanoušky golfu připravila Alsa na 7. dubna jarní golfové setkání v Panorama Golf Resort Kácov. Na www.eshop.zsalsa.cz si už nyní můžete zakoupit startovné na tento charitativní turnaj a podpořit pacienty s nevyléčitelným onemocněním ALS.

Prague City Swim 2022

Tento benefiční plavecký závod napíše letos svou čtvrtou kapitolu. V létě dorazí na Střelecký ostrov plavci, paddleboardisti, známí sportovci i hvězdy šoubyznysu, aby přispěli na boj s ALS a upozornili širokou veřejnost na toto zákeřné neurodegenerativní onemocnění. Přesný termín a další informace o programu včetně přihlášek do individuálních i týmových závodů budou k dispozici na www.praguecityswim.cz/cs. Zároveň budete moci na www.eshop.zsalsa.cz zakoupit startovné na plavání, paddle board či týmový megaboard.

Benefiční koncert 2022

Čtvrtý ročník benefičního koncertu v Pražské křižovatce se uskuteční opět v říjnovém termínu. Na dobrou věc a bez nároku na honorář přispěli vloni svým vystoupením už tradiční podporovatelé Alsy v čele s Ondřejem G. Brzobohatým nebo Davidem Krausem. Nově si mohli návštěvníci vychutnat Lenku Dusilovou, Tamaru Klusovou a Annamáriu d´Almeidu. Více informací naleznete na tady

Kalendář na rok 2023

I v letošním roce připraví Alsa charitativní kalendář. Předchozí dva nafotila známá česká fotografka Alžběta Jungrová, která si pro poslední lokaci vybrala Winternitzovu vilu od známého dua architektů Karla Lhoty a Adolfa Loose. V kalendáři pro rok 2022 zazářili Linda Bartošová, Pavel Batěk, David Kraus, Táňa Medvecká, Dana Morávková, Kateřina Pechová, Daniela Písařovicová, Jana Plodková, Martin Přecechtěl, Ondřej Ruml, Peter Pecha, David a Tomáš Svobodovi. Zakoupením kalendáře na www.eshop.zsalsa.cz podpoříte jak samotný spolek, tak pacienty s ALS.