1.01
1000

Trofej pro vítěze Evropské ligy

Evropská liga

Nadcházející sezóna Evropské ligy 2021/22 je už 13. ročníkem klubové soutěže hrané pod názvem Evropská liga UEFA a celkově 51. ročníkem, který navazuje na svého předchůdce Pohár UEFA. Obhájcem trofeje je španělský Villarreal, který porazil v posledním finále anglický Manchester United (zápas skončil 1:1 a rozhodl penaltový rozstřel, který dopadl poměrem 11:10). Pro tým, který v uplynulé sezoně zakotvil na sedmém místě LaLigy, to bylo první celkové vítězství v této evropské soutěži.

Finále se odehraje ve španělské Seville na stadionu Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, který disponuje kapacitou 45 500 diváků, a to deset dní před finále Ligy mistrů, tedy 18. května 2022. Vítěz Evropské ligy se už tradičně kvalifikuje do Superpoháru UEFA 2022 a minimálně do předkola, respektive základní části Ligy mistrů UEFA v další sezóně 2022/23.

O základní skupinu Evropské ligy se letos porve i český zástupce FK Jablonec, který využil toho, že se ve finále poháru potkala pražská „S“. Místenku v kvalifikaci si totiž podle nastavených pravidel měl užít jen vítěz českého poháru. Jenže Sparta se Slavií zabojují o účast v Lize Mistrů, proto jejich vzájemné střetnutí už nic neřešilo. Ostatní české kluby, které se kvalifikovaly do pohárů z horších pozic, letos poprvé vyzkouší Evropskou konferenční ligu UEFA. Ta je v celkové hierarchii až třetí.

Typy sázek
Vše Zápas Favorit PLUS: zápas Počet branek Oba týmy dají gól Zápas/počet branek Zápas/1.tým počet branek Zápas/2.tým počet branek Dvojitá šance 1.poločas 1.poločas počet branek Handicap 0:1 Handicap 1:0 Handicap 0:2 Handicap 2:0 Handicap Zápas/oba týmy dají gól Přesný výsledek 1.tým dá gól 2.tým dá gól Oba týmy dají gól a počet branek více než 2.5 Oba týmy dají gól a počet branek více než 3.5 Oba týmy dají 2 a více branek Gól v obou poločasech Zápas bez remízy Poločas/zápas 1.poločas /zápas/počet branek zápas 1.tým dosáhne branek 2.tým dosáhne branek Rozmezí branek 1.tým rozmezí branek 2.tým rozmezí branek 1.poločas rozmezí branek 2.poločas rozmezí branek Zápas/1.poločas počet branek 1.tým 1.poločas počet branek 2.tým 1.poločas počet branek 1.tým 1.poločas přesně branek 2.tým 1.poločas přesně branek 1.poločas přesně branek 1.branka 1.branka-minuta Čas 1.branky 1.tým 1.branka-minuta 2.tým 1.branka-minuta 1.branka/zápas 2.poločas 2.poločas počet branek 1.tým 2.poločas počet branek 2.tým 2.poločas počet branek 1.tým 2.poločas přesně branek 2.tým 2.poločas přesně branek 2.poločas přesně branek 1.poločas/2.poločas Poločas s více brankami 1.poločas počet branek/2.poločas počet branek Padne přesně branek 1.tým přesně branek 2.tým přesně branek 1.poločas přesný výsledek 2.poločas přesný výsledek Multiskóre 1.tým Multiskóre 2.tým Nastane skóre Nenastane skóre Padne branka-minuta Nepadne branka-minuta 0-15 minuta zápasu 0-30 minuta zápasu 0-60 minuta zápasu 0-75 minuta zápasu 1.poločas padne branka 2.poločas padne branka Oba dají gól v obou poločasech 1.tým dá gól v obou poločasech 2.tým dá gól v obou poločasech Oba dají gól v 1.poločase Oba dají gól v 2.poločase 1.tým dá gól v 1.poločase 2.tým dá gól v 1.poločase 1.tým dá gól v 2.poločase 2.tým dá gól v 2.poločase 1.tým vyhraje s čistým kontem 2.tým vyhraje s čistým kontem 1.tým vyhraje oba poločasy 2.tým vyhraje oba poločasy 1.tým vyhraje alespoň jeden poločas 2.tým vyhraje alespoň jeden poločas 1.poločas 1.branka 2.poločas 1.branka