Čas
Kurzy
1.01
1000

Trofej pro vítěze Evropské ligy

Evropská liga

Nadcházející sezóna Evropské ligy 2021/22 je už 13. ročníkem klubové soutěže hrané pod názvem Evropská liga UEFA a celkově 51. ročníkem, který navazuje na svého předchůdce Pohár UEFA. Obhájcem trofeje je španělský Villarreal, který porazil v posledním finále anglický Manchester United (zápas skončil 1:1 a rozhodl penaltový rozstřel, který dopadl poměrem 11:10). Pro tým, který v uplynulé sezoně zakotvil na sedmém místě LaLigy, to bylo první celkové vítězství v této evropské soutěži.

Finále se odehraje ve španělské Seville na stadionu Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, který disponuje kapacitou 45 500 diváků, a to deset dní před finále Ligy mistrů, tedy 18. května 2022. Vítěz Evropské ligy se už tradičně kvalifikuje do Superpoháru UEFA 2022 a minimálně do předkola, respektive základní části Ligy mistrů UEFA v další sezóně 2022/23.

O základní skupinu Evropské ligy se letos porve i český zástupce FK Jablonec, který využil toho, že se ve finále poháru potkala pražská „S“. Místenku v kvalifikaci si totiž podle nastavených pravidel měl užít jen vítěz českého poháru. Jenže Sparta se Slavií zabojují o účast v Lize Mistrů, proto jejich vzájemné střetnutí už nic neřešilo. Ostatní české kluby, které se kvalifikovaly do pohárů z horších pozic, letos poprvé vyzkouší Evropskou konferenční ligu UEFA. Ta je v celkové hierarchii až třetí.


Nenalezeny žádné položky!