Čas
Kurzy
1.01
1000
ELH

Extraliga ledního hokeje

Nejvyšší hokejovou soutěží v České republice je extraliga. Na pořadí je nyní 31. ročník. Titul v jubilejní třicáté sezoně extraligy obhájili Oceláři z Třince, kteří si ve finále poradili s Hradcem Králové. Základní část vyhrálo při svém stém výročí klubu pardubické Dynamo.

Soutěže se zúčastnilo celkem čtrnáct týmů. Přímého postupu do čtvrtfinále se kromě Pardubic dočkaly také druhé Vítkovice, třetí Sparta Praha a čtvrtý Hradec Králové. Baráž o udržení ligové příslušnosti potkala kladenské Rytíře, ti ale baráž proti Zlínu zvládli.

Nejproduktivnějším hráčem základní části byl s 52 body třinecký Martin Růžička, jeho spoluhráč Marko Daňo pak s 29 góly nejlepším střelcem a českobudějovický Lukáš Pech byl nejlepším nahrávačem (38).

Extraliga se skládá ze základní části, kdy každý z celků odehraje celkem 52 utkání. Nejlepší čtyři postupují přímo do čtvrtfinále. Týmy z pátého až dvanáctého místa budou o doplnění tohoto kvarteta usilovat v předkole. Pro třináctý celek po základní části sezona skončí, poslední tým bude hrát opět baráž o udržení s vítězem druhé nejvyšší ligy.

Historicky nejúspěšnějším celkem extraligy ledního hokeje (od roku 1993, kdy došlo k rozdělení Československa) je i nadále se šesti tituly Vsetín. Čtyřikrát byla mistrem Sparta Praha, pětkrát pak Třinec, který čtyři z těchto titulů získal nyní v řadě za sebou!

Zajímavý trenérský návrat obstaraly Pardubice. Ty totiž od nové sezony povede Václav Varaďa, který v minulých letech dovedl zmíněný Třinec ke třem titulům. K Bílým Tygrům Liberec se pak vrátil Filip Pešán, jenž po angažmá u české reprezentace opustil švýcarské Ajoie.

Dočká se Třinec pátého extraligového titulu v řadě? Nebo konečně dosáhnout kýženého úspěchu Pardubice? A co poražený finalista z Hradce Králové, každoročně velmi sledovaná Sparta a další týmy? Čeká nás zajímavý ročník!

Naplní se předsezonní prognózy bookmakerů? Sázej na zápasy hokejové extraligy u Fortuny!

Pokud se zajímáš o americký hokej, tak tu pro tebe máme i NHL a MS v ledním hokeji 2024.

Nenalezeny žádné položky!