Čas
Kurzy
1.01
1000
ELH

Extraliga ledního hokeje

Nejvyšší hokejovou soutěží v České republice je extraliga. Tu v této sezoně čeká jubilejní 30. ročník. Titul obhajují třinečtí Oceláři, kteří ve finále porazili Spartu Praha. Bronzovým celkem se staly České Budějovice, uplynulou základní část vyhrál Hradec Králové.

V minulé sezoně se extraligy účastnilo 15 týmů, letos se již počet vrací ke klasickým 14. Sestoupil Zlín, v baráži pak svou příslušnost uhájili Rytíři Kladno.

Soutěž se skládá ze základní části, kdy každý z celků odehraje celkem 52 utkání. Nejlepší čtyři postupují přímo do čtvrtfinále. Týmy z pátého až dvanáctého místa budou o doplnění tohoto kvarteta usilovat v předkole. Pro třináctý celek po základní části sezona skončí, poslední tým bude hrát baráž o udržení s vítězem druhé nejvyšší ligy.

Historicky nejúspěšnějším celkem extraligy ledního hokeje (od roku 1993, kdy došlo k rozdělení Československa) je i nadále se šesti tituly Vsetín. Čtyřikrát byla mistrem Sparta Praha, tento počet dorovnali v minulé sezoně mistrovským hattrickem třinečtí Oceláři.

Jak Sparta, tak Třinec opět budou patřit mezi favority. Oba celky navíc před sezonou vyměnily trenéra - Třinec nově povede Zdeněk Moták, Spartu pak legendární Pavel Patera. Dorovnat je v počtu titulů ale určitě budou chtít Pardubice, které mohutně posílily. Tým z města perníku ke 100. výroční od založení klubu přivedl hráče jako Tomáš Zohorna, Roman Will, Tomáš Hyka, David Musil či Peter Čerešňák.

Mezi další zajímavé hráče, kteří se do extraligy vrátili, patří třeba Dominik Simon s Jakubem Kovářem, jenž se upsali Spartě, nebo také Jakub Jeřábek, který nově bude hájit třinecké barvy. Z Finska pak do Brna přestoupil Jan Ščotka.

Do boje o titul se bude snažit promluvit také Hradec Králové, Liberec či Kometa Brno. O sestup se zřejmě budou obávat Kladno, Olomouc a Litvínov.

Naplní se předsezonní prognózy bookmakerů? Sázej na zápasy hokejové extraligy u nás!

Pokud se zajímáš o americký hokej, tak tu pro tebe máme i NHL.

Některé sázkové příležitosti mohou být vyhodnoceny až 24 hod. od odehrání zápasu
Typy sázek
Vše Zápas Favorit PLUS: zápas Vítěz do rozhodnutí Zápas bez remízy 1.branka Počet branek Počet branek (do rozhodnutí) Zápas/počet branek Litvínov počet branek Kom.Brno počet branek Ml.Boleslav počet branek Třinec počet branek Plzeň počet branek Kladno počet branek Sparta počet branek K.Vary počet branek Vítkovice počet branek Motor Č.Budějovice počet branek Olomouc počet branek Pardubice počet branek Zápas/1.tým počet branek Zápas/2.tým počet branek Zápas: Handicap 1.tým vyhraje s čistým kontem 2.tým vyhraje s čistým kontem Dvojitá šance Oba týmy vstřelí branek Oba týmy dají gól Padne alespoň jeden gól v každé třetině Padnou alespoň dva góly v každé třetině 1.tým dá gól v každé třetině 2.tým dá gól v každé třetině Oba týmy dají gól v každé třetině 1.tým vyhraje třetin 2.tým vyhraje třetin Tým vyhraje více třetin 1.třetina 1.třetina/zápas Výsledek 1.třetiny bez remízy 1.třetina: první branka 1.třetina: počet branek 1.tým 1.třetina počet branek 2.tým 1.třetina počet branek 1.třetina: oba týmy dají branku 1.třetina: handicap 1. třetina přesný výsledek 2.třetina 2.třetina počet branek 1.tým 2.třetina počet branek 2.tým 2.třetina počet branek 3.třetina 3.třetina počet branek 1.tým 3.třetina počet branek 2.tým 3.třetina počet branek Branka v čase 00:01-08:59 Padne přesně branek Rozmezí branek 1.tým rozmezí branek 2.tým rozmezí branek Zápas skončí v prodloužení Zápas skončí po samostatných nájezdech Přesný výsledek Branka v oslabení Trestné střílení zápas: hráč dostane trest na 5 minut Celkový počet branek v přesilovce Bude vstřelen gól do prázdné branky Některý z hráčů dá 2+ branky (do rozhodnutí) zápas: střídání brankáře
Více
Méně