Čas
Kurzy
1.01
1000

Trofej pro vítěze Ligy mistrů

Liga mistrů

Liga mistrů je nejprestižnější fotbalová klubová soutěž Evropy, které se účastní nejlepší týmy starého kontinentu. Základní část soutěžese hraje od 20. října, finále je pak na programu 29. května v tureckém Istanbulu na olympijském stadiónu, který měl být pořadatelským místem už v předešlém ročníku. Vzhledem k pandemii COVID-19 ale byl hostitel o rok posunut. Do Ligy mistrů se probojovalo pouze 32 nejlepších týmů z uplynulé sezóny, trofejí pro vítěze je „ušatý pohár“. Celkově jde už o 66. ročník LM (dříve PMEZ) a 29. od zavedení nového formátu, respektive změny názvu. Soutěž je pořádána unií evropských fotbalových asociací UEFA.

Obhájcem titulu z minulé sezóny je německý Bayern Mnichov, který porazil v lisabonském finále francouzský Paris Saint-Germain poměrem 1:0, rozhodující branku utkání vstřelil Kingsley Coman. Nejlepším střelcem uplynulého ročníku pak byl s 15 brankami Róbert Lewandowski rovněž z bavorského velkoklubu. Nejúspěšnějším celkem v historii Ligy mistrů je pak španělský Real Madrid, který získal cennou trofej celkem už třináctkrát.

Z českých týmů postoupila do Ligy mistrů naposledy pražská Slavia, která neprošla v sezóně 2019/2020 přes základní skupinu, ve které narazila na španělskou Barcelonu, německou Borussii Dortmund a italský Inter Milano. Letos se Slavia utká o postup s lepším z dvojice Midtyjlland – YB Bern. Největším úspěchem českého týmu je pak patrně třetí příčka pražské Sparty v sezóně 1991/1992, kdy se poprvé testovala skupinová fáze soutěže, zároveň šlo o poslední ročník PMEZ, který ovládla Barcelona.

Standardem v probíhajícím ročníku Ligy mistrů je dostupný systém VAR, který se používá od 4. předkola hraného na dva zápasy.

Největšími favority na celkové prvenství v probíhající sezóně 2020/21 jsou před vyřazovací části soutěže Manchester City, Liverpool, Barcelona, Juventus Turín a obhájce trofeje Bayern Mnichov. Největší objem sázek byl přijat na vítězství „Liverpoolu“. Vsaďte se!

Nenalezeny žádné položky!