Čas
Kurzy
1.01
1000

Liga mistrů je nejprestižnější fotbalová klubová soutěž Evropy, které se účastní nejlepší týmy starého kontinentu. Základní část soutěže se hraje od září, finále je pak na programu 30. května v tureckém Istanbulu na olympijském stadiónu. Do Ligy mistrů se probojovalo pouze 32 nejlepších týmů z uplynulé sezóny, trofejí pro vítěze je „ušatý pohár“. Celkově jde už o 65. ročník LM (dříve PMEZ) a 28. od zavedení nového formátu, respektive změny názvu. Soutěž je pořádána unií evropských fotbalových asociací UEFA.

Obhájcem titulu z minulé sezóny je anglický FC Liverpool, který porazil v ostrovním finále londýnský Tottenham poměrem 2:0. Nejlepším střelcem uplynulého ročníku pak byl s 12 brankami Lionel Messi z Barcelony. Nejúspěšnějším celkem v historii Ligy mistrů je pak španělský Real Madrid, který získal cennou trofej celkem už třináctkrát.

Z českých týmů postoupila do Ligy mistrů naposledy pražská Slavia, která neprošla v sezóně 2019/2020 přes základní skupinu, ve které narazila na španělskou Barcelonu, německou Borussii Dortmund a italský Inter Milano. Největším úspěchem českého týmu je pak patrně třetí příčka pražské Sparty v sezóně 1991/1992, kdy se poprvé testovala skupinová fáze soutěže, zároveň šlo o poslední ročník PMEZ, který ovládla Barcelona.

Novinkou v probíhajícím ročníku Ligy mistrů je nově dostupný systém VAR, který se používá už od 4. předkola.

Největšími favority na celkové prvenství v probíhající sezóně 2019/20 jsou před vyřazovací části soutěže Manchester City, Liverpool, Barcelona, Juventus Turín a Bayern Mnichov. Největší objem sázek byl přijat na vítězství „Citizens“. Vsaďte se!

Nenalezeny žádné položky!