Čas
Kurzy
1.01
1000

Mistrovství světa v ledním hokeji

MS hokej 2021

Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 se uskuteční od 21. května do 6. června v Bělorusku a Lotyšsku. Hostitelskými městy budou Minsk a Riga. Semifinálové a finálové duely jsou naplánovány do běloruské metropole. Celkově pak půjde už o 84. ročník MS, kterého se zúčastní 16 zemí, dohromady pak odehrají 64 utkání. Týmy jsou rozděleny do skupin podle aktuálního žebříčku IIHF, který by sestaven po posledním MS na Slovensku, šampionát ve Švýcarsku roce 2020 byl vinou koronavirové krize zcela zrušen.

Titul z roku 2019 obhajuje Finsko, které ve finále porazilo Kanadu (3:1). Na třetím místě skončila ruská Sborná, které po prodloužení porazila na samostatné nájezdy Česko (3:2p). Nejlepším střelcem turnaje byl kanadský útočník Mark Stone.

Česká republika se tentokrát přestaví ve skupině A, kde změří síly se sedmi protivníky (Rusko, Švédsko, Německo, Slovensko, Dánsko, Velká Británie a Bělorusko). Právě posledně jmenovaný celek je společně s Kazachstánem nováčkem mezi elitou. Český národní tým povede premiérově na šampionátu kouč Filip Pešán. Asistenty hlavního kouče budou Jaroslav Špaček, Martin Straka, manažerem reprezentace pak zůstává Petr Nedvěd. Národní tým odehraje zápasy své skupiny v Minsku.

Český celek čeká na jakoukoliv medaili od roku 2012, kdy naposledy získal bronz. Mistry světa se Češi stali naposledy v roce 2010 v německém Kolíně nad Rýnem.

Hlavními favority turnaje budou už tradičně reprezentace Kanady, Ruska a Švédska. Všechny přenosy z MS bude možné opět sledovat na streamu Fortuna TV. Vsaďte se!