Čas
Kurzy
1.01
1000

Mistrovství světa v ledním hokeji

MS hokej 2022

Mistrovství světa v ledním hokeji 2022 se uskuteční od 13. května do 29. května ve Finsku. Hostitelskými městy tak budou Helsinky a Tampere. Celkově pak půjde už o 85. ročník MS, kterého se zúčastní 16 zemí, dohromady pak odehrají 64 utkání. Týmy jsou rozděleny do skupin podle aktuálního žebříčku IIHF, který by sestaven po posledním MS v Lotyšsku. Avšak pořadatelská země využila možnosti jeden tým vyměnit a místo Ruska upřednostnila USA.

Titul z roku 2021 obhajuje Kanada, která v repríze bratislavského finále porazila Finsko (3:2 v prodloužení). Na třetím místě skončily Spojené státy americké, které výsledkem 6:1 porazily německý výběr. Nejlepšími střelci turnaje byli kanadský útočník Andrew Mangiapane a zcela překvapivě také Brit Liam Kirk. Oba dali po sedmi gólech.

Česko se tentokrát přestaví ve skupině B, kde změří síly se sedmi protivníky (Finsko, USA, Švédsko, Lotyšsko, Norsko, Velká Británie a Bělorusko). Právě posledně jmenovaný celek platil na minulém šampionátu za nováčka, ovšem při koronavirových okolnostech žádný účastník nesestupoval. To se letos změní a dva týmy spadnou do Divize I. Český národní tým povede na šampionátu už podruhé kouč Filip Pešán. Asistenty hlavního kouče budou Jaroslav Špaček, Martin Straka, manažerem reprezentace pak zůstává Petr Nedvěd. Národní tým odehraje zápasy své skupiny v Tampere.

Český celek čeká na jakoukoliv medaili od roku 2012, kdy naposledy získal bronz. Mistry světa se Češi stali naposledy v roce 2010 v německém Kolíně nad Rýnem.

Hlavními favority turnaje budou už tradičně reprezentace Kanady, Ruska a Finska. Všechny přenosy z MS bude možné opět sledovat na streamu Fortuna TV. Vsaď si i ty!

Nenalezeny žádné položky!