Čas
Kurzy
1.01
1000

Mistrovství světa v ledním hokeji 2020 se uskuteční od 8. května do 24. května ve Švýcarsku. Hostitelskými městy budou Curych a Lausanne. Celkově pak půjde už o 84. ročník MS, kterého se zúčastní 16 zemí, dohromady pak odehrají 64 utkání. Týmy jsou rozděleny do skupin podle aktuálního žebříčku IIHF, který by sestaven po posledním MS na Slovensku.

Titul z roku 2019 obhajuje Finsko, které ve finále porazilo Kanadu (3:1). Na třetím místě skončila ruská Sborná, které po prodloužení porazila na samostatné nájezdy Česko (3:2p). Nejlepším střelcem turnaje byl kanadský útočník Mark Stone.

Česká republika se tentokrát přestaví ve skupině A, kde změří síly se sedmi protivníky (Kanada, Švédsko, Německo, Slovensko, Dánsko, Velká Británie a Bělorusko). Právě posledně jmenovaný celek je společně s Kazachstánem nováčkem mezi elitou. Český národní tým stejně jako vloni povede kouč Miloš Říha, kterému po MS 2020 vyprší smlouva u národního týmu. Asistenty hlavního kouče budou i tentokrát Robert Reichel, Karel Mlejnek, Miloš Říha mladší, trenérem gólmanů je Zdeněk Orct. Národní tým odehraje zápasy své skupiny v Lausanne.

Český celek čeká na jakoukoliv medaili od roku 2012, kdy naposledy získal bronz. Mistry světa se Češi stali naposledy v roce 2010 v německém Kolíně nad Rýnem.

Hlavními favority turnaje budou už tradičně reprezentace Kanady, Ruska a Švédska.  Všechny přenosy z MS bude možné opět sledovat na streamu Fortuna TV. Vsaďte se!

Nenalezeny žádné položky!