Čas
Kurzy
1.01
1000

Tampa Bay Lightnings - vítěz Stanley Cupu 2020/21

NHL

National Hockey League, nebo také nejslavnější hokejová liga na světě. Již od roku 1917 nabízí možnost sledovat ty nejlepší hráče a trenéry.

Týmy, kterých zde hraje 25 z USA a 7 z Kanady, jsou rozděleny do Východní a Západní konference. Ty jsou ještě rozděleny do divizí, a to konkrétně do Atlantické, Metropolitní, Centrální a Pacifické. V každé z nich hraje přesně osm týmů.

Fanoušek této soutěže si po celou sezonu přijde na své. Jen základní část nabídne hned 2 624 zápasů! Každý z týmů jich odehraje 82. Poté následuje play off o slavný Stanleyův pohár. Do něj se od zavedení nového systému dostanou vždy tři nejlepší celky z jednotlivých divizí a dva nejlepší zbylé týmy z dané konference.

Zahrát si v NHL je snem každého hokejisty. Vedle borců jako jsou Connor McDavid, Jonathan Huberdeau, Auston Matthews nebo Steven Stamkos se v sezoně 2021/22 prohánělo po stadionech zámořské soutěže celkem 39 českých hokejistů. Mezi nejlepší patřili David Pastrňák z Bostonu, Tomáš Hertl ze San Jose a Jakub Voráček z Columbusu. Při sledování nejen našich hvězd se tak nikdy nenudíš!

Systém soutěže je navíc nastavený velice atraktivně a pokud jsi dlouhodobým fanouškem konkrétního týmu, zažiješ jak dobré, tak špatné časy. Díky draftování, kde vždy hůře postavený tým v tabulce vybírá mladé talenty z celého světa přednostně, a platovým stropům, kde nejlepší týmy mají problém udržet všechny své hvězdné hokejisty, se totiž pozice jednotlivých celků často mění. Jako příklad lze uvést jeden z nejlepších týmů současnosti – Tampu Bay. Lightning byli třikrát za sebou ve finále, ale třeba ještě v letech 2007 až 2013 hráli play off jednou. Zkrátka – vytvářet dlouhodobé predikce je velmi náročné.

Aktuálním obhájcem je Colorado Avalanche, které porazilo právě Tampu 4:2 na zápasy a získalo svůj třetí Stanley Cup. Radoval se tak třeba český gólman Pavel Francouz, proti kterému stáli jeho krajani Jan Rutta a Ondřej Palát.

Budou Laviny triumfovat i v příštím ročníku? Nebo se na trůn vrátí Tampa Bay? A co třeba silná Florida, Carolina, nebo prvním kolem prokleté Toronto? Počítat se musí i s dalšími týmy. V létě jistě dojde k řadě zajímavých změn, které můžou predikce zcela přeházet. Tato soutěž nikdy nemá jednoho favorita. Překvapit v ní může každý!

NHL patří mezi nejoblíbenější soutěže také mezi našimi sázkaři. Tikety se často obohacují sázkami na konkrétní střelce či kanadské body. Těš se na nový ročník s Fortunou!