Čas
Kurzy
1.01
1000

Tampa Bay Lightnings - vítěz Stanley Cupu 2020/21

NHL

Neprestižnější hokejová liga světa nese název National Hockey League, zkráceně NHL, a hraje se už od roku 1917. Soutěže se pravidelně účastní týmy z „kolébky hokeje“ Kanady, a také Spojených států amerických.

V NHL aktuálně působí 31 mužstev, která jsou rozděleny do dvou konferencí, východní a západní. Obě konference se následně dělí na čtyři divize, každá po dvou. Ve východní konferenci jsou divize Atlantická a Metropolitní. Do západní konference patří divize Pacifická a Centrální. V každé divizi je pak osm mužstev, pouze centrální divize zahrnuje sedm klubů.

Zkrácený ročník 2021 ale bude specificky, vzhledem k finančnímu potížím poprvé v historii ponesou divize názvy sponzorů, oproti minulému ročníku bude upravené jejich složení. Základní část pak bude čítat místo obvyklých 82 utkání pouze 56 zápasů, následovat bude už tradičně vyřazovací část nebo-li Stanley Cup. Do play-off postoupí osm nejlepších celků z každé konference. Hrát by se měly jako obvykle série na 4 vítězná utkání.

Obhájcem titulu ze sezóny 2020/21 je Tampa Bay Lightnings, která ve finále porazila Dallas Stars poměrem 4:2 na zápasy. Celé play-off se hrálo bez diváků v tzv. uzavřené bublině. Výraznou stopu v uplynulém ročníku NHL zanechaly i čeští hráči, dvojice Ondřej Palát - Jan Rutta se podílela na mistrovském tažení „Blesků“, David Pastrňák z Bostonu Bruins se zase podělil o trofej nejlepšího střelce po základní části, když nastřílel ve zkráceném ročníku 49 branek, stejně jako žijící legenda soutěže Alexander Ovečkin z Washingtonu Capitals.

Mezi favority nového ročníku NHL patří trio Tampa, Vegas a Colorado, na který byl vypsán shodný kurz 8,5 následují Boston a Toronto s kurzy 12 respektive 14:1.

NHL je pak dlouhodobě nejsázenější hokejovou soutěží v nabídce Fortuny, k velice oblíbeným pak patří rovněž sázky na střelce a kanadské body v utkání. Vybrané zápasy z NHL lze sledovat prostřednictvím FORTUNA TV. Vsaďte se.

Nenalezeny žádné položky!