1.01
1000

AC Milan – Sparta Praha: oba týmy dají gól – ANO

26.10.2020,

Oba celky vstoupily do Evropské ligy odlišně, AC Milan zvítězilo na půdě skotského Celticu (3:1), Sparta doma prohrála s francouzským Lille (1:4). Český klub doplatil především na zdravotní absence v defenzivě, které vyvrcholily následně v samotném utkání brzkým vyloučením Krejčího, který se dopustil poměrně školácké chyby, jež vyplynula z taktické nevyzrálosti. Sparta měla celkově obrovské potíže zachytávat rychlé přihrávky za obranu, v utkání mohla klidně inkasovat více než čtyřikrát (jen v prvních třech minutách běželi hosté dvakrát sami na branku). Situace by se mohla tentokrát o něco zlepšit, Krejčí sice bude v trestu, ale na hřiště se vrátí minimálně jeden z dvojice stoperů Čelůstka – Plechatý. Sparta i v desíti proti Lille nehrála špatně, respektive minimálně 40 minut si vedla velice solidně, což je pro čtvrtek příslibem. V základu by se měl objevit Adam Hložek, který před týdnem odehrál jen poločas, ale nyní po vyléčení z koronaviru absolvovala mladá superstar plnou týdenní tréninkovou jednotku, což dodá mužstvu na ofenzivní síle. AC Milan navíc český tým s velkou pravděpodobností podcení, což se promítne i do složení základní sestavy. Domácí mají v nohách pondělní dohrávku a AS Řím (3:3), což byl náročný duel a některé opory se budou šetřit, podobně jako to udělalo Lille. Rossonerri každopádně nemůžou do hry poslat svoji brankářskou jedničku, Donnarruma byl pozitivně testovaný na koronavirus. Sparta má tak poměrně zajímavou šanci se v utkání gólově prosadit. Na druhou stranu český zástupce udrží čisté konto jen stěží, mužstvo mělo potíže v defenzivě už v lize, na mezinárodní úrovni se nedostatky hráčů jako Sáček a spol. projevují o to víc. Domácí zvítězí, nicméně v utkání by se mohli prosadit oba celky, což je poměrně zajímavá sázka.