1.01
1000

Alcaraz Garfia C. - Shapovalov D. : Shapovalov/handicap +8.5 gamů

02.06.2023 20:15,

Carlos Alcaraz Garfia si při neúčasti krajana Rafaela Nadala přijel do Paříže pro druhý grandslamový titul a až na výpadek ve druhém setu druhého kola proti Japonci Danielovi si počíná suverénně. Ve zbylých třech sadách povolil Asiatovi jenom čtyři gamy, Itala Cobolliho předtím smetl 6:0, 6:2, 7:5. Papírově mnohem těžší soupeř čeká světovou jedničku ve 3. kole. Denis Shapovalov antuku sice zrovna moc nemusí, každopádně svoje nesporné kvality už prokázal mnohokrát. Letos poprvé na Roland Garros postoupil přes dva protivníky a proti prvnímu nasazenému nemá co ztratit. Ve dvou dosavadních zápasech (Nakashima, Arnaldi) odehrál devět setů a postupně se zlepšoval, dohromady zaznamenal 88 vítězných míčů. Ve formátu na tři sety a zvláště na antuce bude bývalý hráč světové desítky těžko pomýšlet na vítězství, Alcaraze ale určitě prověří a když se zadaří, jeden set mu může sebrat.