Čas
Kurzy
1.01
1000

Atalanta – Juventus: 1

15.05.2024 21:00,
pic

Finále italského poháru svádí dohromady dva celky, které jsou v současné chvíli ve zcela odlišné formě. Atalanta bojuje na třech frontách, kde se jí nesmírně daří. V Evropské lize postoupila do finále, kde za týden vyzve Bayer Leverkusen, zatímco v Serii A v neděli porazila AS Řím 2:1 a výrazně nakročila k zajištění umístění v první pětce.

Pro Atalantu se jednalo o třetí výhru v řadě a šesté vítězství v posledních sedmi soutěžních zápasech. Těch má navíc družina kouče Gasperiniho na programu požehnaně, ale nezdá se, že by to byl nějaký problém. Tím může teoreticky být absence nejlepšího střelce: Gianluca Scamacca dostal v semifinále s Fiorentinou další žlutou a ve finále si nezahraje. Jenže už proti AS Řím se ukázalo, že Atalanta nestojí na jediném hráči, když se dvakrát trefil Charles De Ketelaere, jemuž hostování v tomto klubu značně prospělo.

Generálka na finále naopak vůbec nevyšla Juventusu, který doma remizoval se Salernitanou 1:1 poté, co opět nezvládl úvodní dějství. Fanoušci tradičně Juventus po zápase vypískali a není se čemu divit – špatně hrající svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho získali v posledních 15 ligových kolech 15 bodů. A to je na čtvrtý tým ligy hodně málo. Cesta do Říma navíc budí další rozpaky: Juventus vyhrál mimo svůj stadion naposledy 21. ledna v Lecce!

💰 Na co vsadit:

Čtyři z posledních pěti vzájemných měření sil skončila nerozhodně a vyrovnaná bitva se dá vzhledem k váze utkání čekat i tentokrát. Pokud ale Juventus znovu zaspí v úvodu, bude mít smůlu. Atalanta toho umí využít, což dokazuje i fakt, že v pěti ze zmiňovaných posledních sedmi zápasů vedla po prvním dějství s čistým kontem.

👇 Doporučení:

8/10