Čas
Kurzy
1.01
1000
počet analýz 20
sporty fotbal
Tomáš Vlasák
Tomáš Vlasák
Externí autor
Znalec italských reálií a expert na Serii A, kterou detailně sleduje již více než deset let. Díky studiu na Università degli Studi di Bari pronikl do reality italské kultury, čehož využívá při tvorbě analýz dodnes.
pic

Los Angeles – Tampa Bay: 2

29.1.2020

Existuje nepsané pravidlo, že tým, který má dlouhou pauzu, je po návratu na led ve špatném rozpoložení. Přestávka spojená s Utkáním hvězd plus další doba volna znamenaly, že Los Angeles Kings nehráli posledních 10 dní. Velkou část z toho ani nebyli na ledě na tréninku – hráčské odbory si už před nějakou dobou prosadili, že v půlce sezony hokejisté potřebují dovolenou. Tampu to potkalo také, ale ta má výhodu, že hrála zápas už v úterý. V Dallasu prohrála 2:3 po prodloužení, má tedy alespoň bod. I když se trenérovi Johnu Cooperovi nelíbilo, jak jeho tým hrál ("měli jsme víc ztracených puků než za posledních 20 zápasů dohromady"), lze to přičítat právě dlouhému volnu a nerozehranosti. Dnes by Lightning měli podat daleko lepší výkon. Navíc v jejich prospěch hovoří celková síla a postavení v tabulce. Tampa se v posledních dvou měsících zvedla a konečně vypadá jako favorit na Stanley Cup, zatímco Kings jsou poslední v Západní konferenci a ztrácí v tuhle chvíli 16 bodů na playoff. Kurz na čistou dvojku je dobrý, Tampa by měla využít výhod, které v tomto zápase má. 

pic

Bologna - Brescia: oba týmy dají gól - ANO

29.1.2020

Bologna v minulém kole dokázala po třech zápasech bez vítězství konečně naplno bodovat, když vyhrála na půdě Spalu (3:1).  Tento zápas byl zajímavý i z toho hlediska, že rovněž po třech případech konečně v zápase Bologni padly opět minimálně tři branky. Předtím to totiž platilo v 11 zápasech v řadě. Kromě toho, že tedy ve 12 z posledních 15 zápasů Bologni padly alespoň tři góly, platí také skutečnost, že dokonce ve 14 z těchto 15 případů skórovaly oba týmy. Naději na pokračování této úctyhodné série, která tedy asi netěší domácí obranu, pak dává fakt, že Brescia dokázala skórovat dokonce jako první v šesti ze svých deseti venkovních utkání. Navzdory svému postavení (poslední místo v tabulce) jsou pak hosté venku nepříjemným soupeřem. Na půdě soupeře totiž letos nedali gól jen dvakrát a získali zde dvě třetiny všech svých bodů (10 z 15). Tento tip možná bude vyžadovat i trochu trpělivosti – většina branek totiž ve venkovních zápasů Brescie padá až po poločase (18 z 25).

pic

Cagliari - Parma: 1

29.1.2020

O tom, že si to na začátku února oba celky přímo rozdají o šesté místo (tedy o příčku zajišťující účast v evropských pohárech) asi před sezónou jejich fanoušci nesnili. Realita je ovšem taková, že 31 bodů po 21 odehraných kolech právě na šesté místo stačí. Oba celky se k nim ovšem dopracovaly poněkud rozdílně a zatímco Cagliari získalo za poslední měsíc a půl jen dva body (dvě remízy v předchozích dvou zápasech), Parma postupuje tabulkou směrem nahoru poměrně vytrvale. Výhodou pro domácí ovšem může být fakt, že hosté prohráli poslední dvě venkovní utkání (Atalanta 5:0, Juventus 2:1) a své body sbírají především doma (19 z 31). Venku pak Parma vyhrála jen třikrát (3 remízy, 4 prohry), nicméně dvou výher dosáhla v předchozích čtyřech případech, kdy vždy o jeden gól zvítězila na půdě Neapole a Sampdorie. Na Sardinii to ovšem tak slavné není a poslední tři vzájemné zápasy zde Parma prohrála. Domácí celek vedený koučem Maranem přitom na této pozici není navzdory posledním výkonům náhodou. Je jen otázkou času, kdy se zase naplno rozjede. Poslední remíza na půdě silného Interu by mohla v tomto směru zapůsobit hodně pozitivně.

pic

Sassuolo – AS Roma: Více než 2,5 branek

29.1.2020

Sassuolo má před sebou složitý úkol. Ve vzájemném zápase totiž nikdy v historii AS Řím nedokázalo porazit. Skutečně, od postupu zelenočerných do nejvyšší soutěže v roce 2013 se oba celky utkaly už 13x a Římané dokázali osmkrát vyhrát (5 remíz). Ostatně, není to o mnoho lepší ani doma, kde Sassuolo prohrálo pět ze šesti vzájemných zápasů a dalo jen jeden gól. Naposledy však domácí jistého zlepšení dosáhli (0:0). V prvním letošním vzájemném měření sil padlo šest branek (4:2) a gólově bohaté utkání bychom mohli vidět i tentokrát. Ve všech letošních deseti domácích zápasech Sassuola totiž padly minimálně tři góly (pětkrát to bylo dokonce více než 3,5). V devíti případech se zde pak dokázaly prosadit oba týmy. Ofenzivně ladění jsou i Římané, kteří dali na půdě soupeře ve třech z posledních čtyř utkání pokaždé minimálně tři góly zcela sami. Více než 2,5 branky sice celkově padly jen v polovině jejich venkovních zápasů, nicméně fakt, že Sassuolo dalo téměř dvě třetiny svých gólů (21 z 32) právě doma, může tomuto tipu hodně napomoci.

pic

Juventus - Fiorentina: oba týmy dají gól - ANO

29.1.2020

Juventus v minulém poměrně zklamal všechny své fanoušky, když prohrál v Neapoli 2:1. V celém utkání navíc působil dost špatným dojmem, když se mu toho moc nepodařilo. Jediným pozitivem tak byla až závěrečná branka Cristiana Ronalda, který zaznamenal už svůj dvanáctý gól v posledních osmi zápasech, ve kterých se navíc pokaždé trefil. O devátý střelecký zápas v řadě bude Ronaldo usilovat v o souboji s Fiorentinou a dá se čekat, že Juventus branku určitě dá. Na Inter má pořád tři body k dobru, a tak není důvod k panice. Obrana turínského velkoklubu však zdaleka není tím, čím bývala a po zranění Demirala se vedle Bonucciho vrátil opět nováček De Ligt, který zatím působí na city fanoušků Juve rozporuplně. Fiorentina má šanci minimálně jednou se prosadit, ačkoliv v posledním domácím utkání s Janovem v tomto ohledu selhala (0:0). Hosté ovšem neprohráli už čtyřikrát v řadě (2 výhry, 2 remízy) a v posledním venkovním utkání dokázali skórovat dvakrát do sítě (již zmiňované) Neapole.

pic

AC Milan – Hellas Verona: 1

29.1.2020

Gólově to zatím možná není tak úchvatné, jak jsme bývali zvyklí, nicméně příchod Zlatana Ibrahimoviče dělá s AC Milán opravdu divy. Rossoneri prohráli před Vánocemi na půdě Atalanty 5:0 a vypadalo to, že tato sezóna má našlápnutou k další katastrofě. Nicméně od začátku ledna, kdy se ke klubu připojil švédský obr, Milán získal ve čtyřech ligových kolech deset bodů (víc než Juventus i Inter) a bodově dostihl (před začátkem tohoto kola) šesté Cagliari. Umístnění na příčkách zajišťující evropské poháry by přitom bylo pro Milán velkým úspěchem, který by znamenal i jistou úlevu z hlediska finanční situace klubu. A zřejmě i prodloužení smlouvy Ibrahimoviče. Milán je tedy před tímto utkání favoritem, nicméně úplně jisté to nebude. Druhým ze tří týmů, které získaly v úvodních 4 kolech roku 2020 deset bodů je právě hostující Hellas Verona. Hosté vyhráli v posledním kole doma proti Lecce 3:0 a trochu si vylepšili své ofenzivní statistiky (25 branek). První letošní vzájemné utkání ovládl Milán v poměru 1:0 a těsný souboj se dá čekat i tentokrát.

pic

Lazio - Spal: Zápas/počet branek 1/+2,5

29.1.2020

Rekordní vítězná série Lazia se sice zastavila na 11 utkáních, když v minulém kole Biancocelesti brali pouze bod za remízu v městském derby. Vzhledem k svému výkonu však snadno mohli vyhrát a spokojenější bylo pravděpodobně konkurenční AS. Lazio pak doma vyhrálo už šest ligových utkání v řadě a v pěti z nich dalo minimálně tři branky, přičemž třikrát to byly alespoň čtyři. Naposledy zde nadílku schytala Sampdoria (5:1) a Spal je rozhodně dobrým kandidátem na další debakl. Hosté sice v posledním venkovním zápase šokovali na půdě Atalanty (2:1), ale následně už se vrátili do starých kolejí, když v minulém kole prohráli doma s Bolognou 1:3. Nejlepší ligový střelec Ciro Immobile (23 branek, 5 asistencí) pak dokázal skórovat i ve třech z pěti vzájemných utkání (ve zbývajících dvou Lazio nedalo ani branku), přičemž v těchto třech případech nasázel dohromady šest gólů. Lazio ovšem vyhrálo jen dvě z těchto utkání (1 remíza, 2 prohry) a na Spal nestačilo ani v prvním letošním vzájemném střetnutí (2:1).

pic

Atalanta Genoa: 1. tým dosáhne branek +2,5

29.1.2020

Atalanta pokračuje ve své střelecky bohaté sezóně, o čemž se v posledním kole mohlo přesvědčit Torino, které doma inkasovalo sedm branek. Atalanta se tak dostala už na 57 vstřelených branek a pouze Manchester City je v tomto ohledu v TOP evropských soutěžích úspěšnější. Ostatně, průměr 2,72 vstřelené branky na ligové utkání hovoří sám za sebe. Panuje tak dobrý předpoklad k tomu, že se domácí prosadí alespoň třikrát i tentokrát. Ve třech z posledních pěti zápasů se dokonce trefili minimálně pětkrát, ovšem naposledy doma nestačili velmi překvapivě na Spal (1:2). K nápravě si nemohli vybrat asi lepšího soupeře. Janov letos venku ještě nevyhrál ani jedno utkání (5 remíz, 6 proher) a inkasoval celkem 26 branek (2,36 na zápas). V posledním kole sice uhrál bezbrankovou remízu na půdě Fiorentiny, ale taková anomálie se asi jen těžko bude opakovat dvakrát po sobě. Janov totiž stále zůstává mezi třemi nejhoršími týmy v lize (15 bodů) a vděčí za to zejména své obraně, která je s 41 inkasovanými góly druhá nejhorší.

pic

Lecce - Torino: 1

29.1.2020

Těžko říct, který z týmů toho má k nápravě více. Turín schytal v minulém kole debakl doma od Atalanty (0:7), přičemž už prohrál tři z posledních pěti utkání. Dvě výhry s čistým kontem (Roma, Bologna) z úvodu letošního roku se tak poměrně nepříjemně z paměti fanoušků vytrácejí. Turín se navíc díky poslednímu utkání stal týmem se čtvrtou (společně se Sassuolem) nejhorší obranou v lize. Tím úplně nejhorším celkem v tomto ohledu je právě domácí Lecce, které inkasovalo už 42 branek, což dělá v průměru přesně dvě na utkání. Lecce zde sice naposledy dokázalo obrat o body Inter (1:1), ale v minulém kole prohrálo 3:0 na půdě Verony, což jeho trápení jen potvrzuje. Jednobodový náskok na záchranu už rázem začíná nepříjemně připomínat, že řada nováčků hned v první sezóně sestupuje zpátky do Serie B. Lecce doma letos ještě nevyhrálo ani jedno utkání (5 remíz, 5 proher) a jednou už to skutečně přijít musí. Rozhozený Turín by mohl představovat ideálního protivníka.

pic

Udinese – Inter Milano: 2

29.1.2020

Nic naplat. Prokletí Interu pokračuje a Nerazzurri se i letos po Vánocích jen těžko dostávají do formy. V tomto roce je to o to překvapivější, že tým vede Antonio Conte, který je svou důsledností v předsezónní přípravě dobře znám. Nicméně se potvrzují jeho slova o tom, že v 11 lidech se celá náročná sezóna hrát nedá a když vám přestane střílet nadprůměrně hrající dvojice Lautaro – Lukaku, je zde problém. Conte si ovšem u čínských majitelů vymohl solidní posily. Do Milán tak v minulých týdnech zamířili záložníci Young, Moses a Eriksen, kteří by měli z anglické ligy přinést zajímavé prvky, a hlavně fyzickou kondici. Do hry v Udine pravděpodobně od začátku zasáhne opět jen Young, který zařídil i jedinou branku (skvělou nahrávkou) minulého utkání Interu (1:1 Cagliari). Na jeho konci byl ovšem za protesty vyloučen útočník Lautaro a proti svému bývalému zaměstnavateli se tak bude moci vytáhnout Alexis Sanchez, který už by měl být po zranění kompletně fit. Udinese prohrálo dvě utkání v řadě a po sérii výher to vypadá na další útlum. Inter už toho musí využít, obzvlášť, když se na něj nebezpečně dotahuje římské Lazio, které v týdnu čeká dohrávka s Veronou.

pic

Sampdoria - Napoli: 2

29.1.2020

Dvě soutěžní výhry v řadě dávají kouči Gattusovi potřebný klid na práci, a hlavně pořádně zvedly náladu (nejen) v neapolské kabině. Zejména poslední domácí výhra nad Juventusem (2:1) to hráčům u fanoušků dost vyžehlila. Pokud budeme počítat i pohárové utkání s Perugiou, vyhrála Neapol už tři z předchozích čtyř zápasů a rázem tady máme tým s formou. Partenopei rázem ztrácí na pohárové příčky jen čtyři body a jejich sezóna možná úplným fiaskem neskončí. Gattuso navíc ladí formu i velmi zajímavě s ohledem na blížící se osmifinále Ligy mistrů. Sampdoria sice uhrála v posledních čtyřech zápasech pět bodů, což je hned čtvrtina jejího letošního zisku, ale pětibodový náskok na pásmo sestupu vypovídá, že zde pořád není vše v pořádku. Majitel Ferrero navíc stále hledá kupce a týmu tato skutečnost jistě nepřidá. Neapol by tak snadno mohla využít své dobré bilance ze vzájemných utkání (7 výher z posledních osmi střetnutí) a v kombinaci se svou aktuální formou to z ní dokonce dělá favorita. V takové roli ovšem Neapol letos venku vyhrála jen třikrát (4 remízy, 1 prohra) a má rozhodně co napravovat.

pic

Lazio – Verona: Zápas/počet branek: 1/+2,5

4.2.2020

Lazio si v minulém kole (v neděli odpoledne) doma velmi snadno poradilo se Spalem (5:1) a potvrdilo svoji skvělou formu (12 výher z posledních 13 ligových zápasů). Doma pak zvládlo poslední dvě utkání naprosto stejně 5:1. Výhru nad Spalem není radno podceňovat, neboť tento tým ve svém předchozím venkovním utkání porazil Atalantu (2:1). Lazio ovšem jede a ve skvělé formě je nejlepší střelec ligy Immobile, který dal v obou posledních domácích zápasech dohromady pět branek, přičemž čtyři z nich vstřel už v prvních poločasech. Lazio navíc doma vyhrálo už sedm utkání v řadě a v šesti případech se prosadili minimálně třikrát. Verona sice neprohrála už šestkrát v řadě a proti Laziu se jí nedaří a prohrála s ním pětkrát za sebou. Zajímavostí je jistě i skutečnost, že čtyři z posledních pěti branek v těchto vzájemných soubojích obstaral už zmiňovaný Ciro Immobile. Verona letos ovšem umí venku dávat rychlé góly a v sedmi z 10 zápasů se prosadila jako první. Celkově však venku vyhrála pouze třikrát.

pic

AS Roma - Bologna: +2,5 branek

6.2.2020

AS Řím v minulém kole schytalo debakl na půdě Sassuola (4:2), kde prohrávalo už po prvních 30 minutách o tři branky. Domácí tak do nového roku nevstoupili vůbec dobře a prohráli tři z dosavadních pěti ligových utkání, přičemž dvakrát se jim to přihodilo doma (Turín 0:2, Juventus 1:2).  Poslední zápas potvrdil, že Římané přitahují branky a v kombinaci s Bolognou by to mohlo znamenat zajímavou přestřelku. Bologna v minulém kole porazila Brescii 2:1 a jednalo se již o 15. z jejích posledních 16 zápasů, ve kterých se prosadily oba týmy. Ve 13 případech pak padly minimálně i tři branky. To samé platilo i v prvním vzájemném střetnutí obou celků v této sezóně, které Římané vyhráli 2:1 (v prvním poločase přitom nepadl ani jeden gól). Právě i v zápasech domácích se často střelecky daří oběma celkům a pouze ve dvou z posledních deseti soutěžních utkání AS Řím udržel některý tým čisté konto. Alespoň tři branky pak padly i v sedmi domácích zápasech AS Řím a ve stejném počtu venkovních utkání Bologni (v obou případech z 11).

pic

Alavés – Eibar: zápas bez remízy: 1

7.2.2020

Páteční předehrávku 23. kola La Ligy obstará baskické derby mezi Alavésem a Eibarem. Oba soupeři jsou si blízcí nejen geograficky, ale i tabulkově. Jejich stadiony od sebe dělí asi 40 minut jízdy autem a v průběžném ligovém pořadí jsou si ještě blíž. Po dvaadvaceti kolech mají patnáctí domácí i šestnáctí hosté shodně 24 bodů i velmi podobné skóre (23:32 a 21:30). To dodává regionálnímu souboji ještě větší náboj. O něco lepší formu před ním vykazuje Eibar. Ten totiž v posledních pěti kolech hned čtyřikrát bodoval (2-2-1), zatímco Alavés jen třikrát (1-2-2). Přesto jsou za mírného favorita považováni domácí. Důvod je prostý. Venku totiž Eibar vyhrál v dosavadním průběhu sezony jen jednou (1-5-5) a na Deportivo nestačil ani v prvním vzájemném utkání tohoto ročníku, když mu doma podlehl 0:2. Alavés doma prohrál pouze proti Seville, Realu Madrid a Villarrealu (bilance 4-3-3) a s Eibarem by si měl poradit. Jedničku můžete pojistit sázkou v zápase bez remízy. 

pic

Levante – Leganés: dvojitá šance: 0-0

7.2.2020

Domácí celek natahuje před sobotním kláním s Leganésem sérii čtyř soutěžních porážek v řadě. Prohrál doma s Alavésem (0:1), pak v rámci 3. kola národního poháru v Seville (1:3) a bez bodu vyšel i ze dvou následujících ligových utkání v Pamploně (0:2) a Barceloně (1:2). Hosté naproti tomu dokázali bodovat v šesti z posledních sedmi ligových kol (3-3-1), když prohráli jen s rozjetým Getafe. V kontextu uvedených informací je průběžné umístění obou sobotních soupeřů trochu překvapivé. Zatímco Levante je s 26 body v relativně klidném středu tabulky (13. místo), Leganés se i přes dobré výsledky z posledních týdnů stále nachází v sestupovém pásmu (18 bodů, 18. místo). K lepšímu postavení chybí hostům především více bodů z venkovních zápasů. Leganés mimo svůj stadion v této sezoně ještě nevyhrál (0-5-5)… Na bod by ale vzhledem k jeho současné formě ve Valencii dosáhnout mohl. Sázím na remízu ve dvojité šanci. 

pic

Fiorentina - Atalanta: +2,5 branek

6.2.2020

Jestli něco letos charakterizuje zápasy Atalanty, pak jsou to branky. Hned v 18 z celkových 22 ligových zápasů tohoto celku padly minimálně tři a ve 14, což je s přehledem nejvíce v lize, padly minimálně čtyři góly. Šance na to, že statistiky potvrdí i toto utkání jsou poměrně vysoké i vzhledem k tomu, že v každém z předchozích pěti vzájemných zápasů se prosadily oba týmy a minimálně tři góly v nich skutečně padly. Naposledy se přitom oba celky potkaly v polovině ledna (v poháru) a Fiorentina tehdy vyhrála doma 2:1. Atalanta od té doby sehrála tři ligová utkání, ve kterých padlo dohromady 14 branek (1 výhra, 1 remíza, 1 prohra), přičemž hosté jich sami obstarali hned deset! Fiorentina sehrála „overově“ poslední dva zápasy (Juventus 0:3, Inter 1:2) a je pravdou, že v jejích letošních domácích zápasech mnoho branek nepadá (pouze ve 4 z 11 padly alespoň 3 góly). Faktor Atalanty by měl být ale silnější. Napomoci tomu může i skvělá forma Josipa Iličiče, který dal v předchozích sedmi zápasech dohromady 10 gólů!

pic

Getafe – Valencia: 1

7.2.2020

Už minulá sezona byla pro Getafe hodně úspěšná. Malý madridský klub, který hospodaří s jedním z nejnižších rozpočtů ze všech týmů La Ligy, ji dokončil na pátém místě a jen o kousek mu utekla Liga mistrů. Aktuální ročník potvrzuje, že to rozhodně nebyla náhoda. Po vlažnějším vstupu do sezony se Getafe rozehrálo do parádní formy, kterou názorně demonstrovalo před týdnem v Bilbau. Na San Mamés, odkud se body zas tak často nevozí, Madridští vyhráli 2:0 a připsali si šesté vítězství z posledních osmi kol (6-0-2). Ve třech posledních ligových kláních navíc pokaždé udrželi čisté konto. Teď Getafe přivítá v souboji dvou mužstev ze špičky tabulky pátou Valencii. Ta však venku patří spíše do průměru (3-2-5), a tak i vzhledem k současné formě domácích věřím více Getafe. Jednička. 

pic

Torino - Sampdoria: 02

6.2.2020

Turín inkasoval v posledních třech zápasech celkem 13 branek, což představuje hned třetinu všech gólů, které letos dostal (39). Domácí pochopitelně prohráli všechny tyto zápasy, což stálo místo kouče Mazzarriho. Zejména poslední domácí utkání s Atalantou (7:0) a venkovní prohra na půdě Lecce, které vyhrálo doma letos vůbec poprvé (4:0), byly pro fanoušky tohoto klubu těžkou zkouškou. Nový kouč Longo ale nebude mít vůbec snadnou situaci. Jeho svěřenci totiž prohráli na svém stadionu čtyři z předchozích šesti utkání a Sampdoria není zcela ideální soupeř na rozjezd. Hosté hrají o záchranu, ale v posledních pěti venkovních zápasech získali sedm bodů (což představuje jejich celkový letošní zisk ze hřišť soupeřů) a jejich forma jde tak v tomto ohledu mírně nahoru. Čeká nás pravděpodobně opatrné utkání, protože případná prohra by mohla Turínu ještě celkem zavařit. Domácí jsou navíc jedním z pěti týmů, které letos Sampdoria dokázala porazit (1:0).

pic

Valladolid – Villarreal: počet branek: Méně než (2.5)

7.2.2020

Devět ligových kol čekal Valladolid na pátou výhru v sezoně. Dočkal se před týdnem na Mallorce, kde jedinou brankou zápasu rozhodl Enes Ünal. Cenné body z venku by teď Valladolid rád potvrdil doma proti Villarrealu, který ale v posledních týdnech stoupá tabulkou stále výš. Z předešlých šesti kol vybojovali žlutí úctyhodných 15 bodů (5-0-1) a posunuli se na sedmou příčku tabulky. Jedinou vadou na kráse je tak pro Villarreal čtvrteční nečekané vyřazení z národního poháru druholigovým Mirandésem, který si přes favorita proklestil cestu do semifinále po výhře 4:2.  S ohledem na formu obou soupeřů z posledních týdnů více věřím hostům, ale pokud se vám na výsledek sázet nechce, nemusela by být špatnou volbou sázka na menší počet branek. Valladolid totiž patří s 18 vstřelenými góly mezi nejméně produktivní týmy ligy a v jeho vzájemných utkáních s Villarrealem padly víc než dvě branky jen v jednom z posledních šesti případů. 

pic

Hellas Verona – Juventus: 2

6.2.2020

Juventus v minulém kole napravil své zaváhání z Neapole, když doma s přehledem porazil Fiorentinu (3:0). O tento úspěch se zasloužil dvěma góly (z penalt) Cristiano Ronaldo, který se tak prosadil již v devátém ligovém utkání v řadě, což se mu povedlo již potřetí v kariéře. Pomocným faktorem pro Juventus by tentokrát mohla být únava domácího celku. Verona totiž odehrála v neděli venkovní utkání na půdě AC Milán a ve středu musela zamířit na půdu Lazia k dohrávce odloženého kola. Hráči nováčka soutěže nejsou na takový zápřah zvyklí a v souboji s nejsilnějším celkem ligy by se to mělo jednoznačně projevit. Juventus už letos navíc Veronu porazil (2:1), přičemž musel kvůli brzké brance utkání otáčet. Po propadáku v Neapoli se navíc budou hosté snažit o nápravu a měli by si výhru pohlídat, což pro ně venku letos nebývá velký problém (7 výher, 2 remízy, 2 prohry). Verona doma sice vyhrála poslední dvě utkání, nicméně soupeři jí byly týmy Lecce a Janova, kterým se letos příliš nedaří. Když zde hrál naposledy tým z čela tabulky (AS Řím), vypadalo to zcela jinak 1:3.