Čas
Kurzy
1.01
1000
počet analýz 20
sporty E-sporty
Michael Douša
Michael Douša
pic

CS:GO - Astralis - Spirit: Počet map: +2.5

16.8.2021

Na Astralis čeká první velká zkouška jejich zbrusu nové šestičlenné sestavy. Po příchodu mladičkého talenta Philipa "Lucky" Edwarda budou muset prokázat, že umí všechny své hráče využít tak, aby z nich dostali maximum, proti Spirit se tak bude jednat o takový křest ohněm. Ačkoliv ruská sestava Spirit na IEM Cologne příliš neoslnila, dá se to připsat jejich nezkušenosti v LAN prostředí, v online formátu ale zpravidla váleli. To prokázali na Pinnacle Cupu II, kde si šli sebejistě pro vítězství, nebo také na StarLadder CIS RMR, kde skončili na výborném třetím místě po dvou prohrách proti světové jedničce Natus Vincere. Očekávání, že se jim opět v online prostředí bude dařit, je tak nasnadě. Ačkoliv tak mají Astralis určitou výhodu v momentu překvapení pramenícím z jejich nového přírůstku a s ním spojeným změnám v taktice, po měsíční pauze mohou překvapit i Spirit. Očekáváme tak vyrovnaný zápas, který určitě nebude kratší, než tři mapy.

pic

CS:GO - Vitality - Bad News Bears: 2. tým vyhraje alespoň jednu mapu: NE

17.8.2021

Bad News Bears se obdobně jako čeští Sinners probojovali na ESL Pro League doslova odspodu - tak dlouho bojovali v nižších ligách ESEA, až nakonec ve svém regionu vyhráli. Bad News Bears ale pochází ze Severní Ameriky, kde mnoho opravdu kvalitních týmů nezbylo - ty nejlepší se totiž přestěhovaly do Evropy, aby mohly hrát na větších turnajích. A to se poté projevilo i v jejich výkonech na ESL Pro League. V prvním zápase proti Heroic ukázali opravdu málo: Na své vlastní mapě uhráli pouze jeden jediný bod, na druhé mapě se jim dařilo o málo lépe, ovšem i tak si za celou sérii připsali pouhých pět bodů.Vitality na druhé straně vykopli parádním zápasem proti finské organizaci ENCE. Týmu Marca "Snappi" Pfeiffera na jejich vlastní mapě uteklo vítězství jen tak tak, Mirage dopadla 16-14 ve prospěch Vitality, na mapě Francouzů potom Vitality zaskórovali dvojnásobek bodů jejich oponentů, nečekaně opět zazářil Mathieu "ZywOo" Herbaut, dosavadní dvojnásobný nositel titulu nejlepšího hráče roku. Ačkoliv lidské psýché raději fandí vyzyvatelům, očekávání, že BNB zaskórují alespoň jednu mapu, je v tomto případě opravdu scestné. Vitality si tak dojdou pro další vítězství 2:0.

pic

CS:GO - ENCE - Spirit: 1

18.8.2021

Ruské sestavě Spirit se doposud nedařilo, mají za sebou dvě prohry, obě proti dánským týmům - první 1-2 proti Astralis, druhá 0-2 proti Heroic. Proti Astralis se Spirit podařilo vyhrát alespoň svojí mapu, na zbylých dvou se jim ale nepovedlo dostat ani na dvojciferné skore. Proti Heroic ale nedosáhli na dvě cifry ani na mapě svého vlastního výběru a jejich smolná šňůra v prvoligovém CS:GO, která začala už na IEM Cologne, tak pokračuje. ENCE na druhé straně utržili bolestivou porážku od Vitality, ačkoliv se jim málem podařilo dotáhnout svou mapu do přesčasu, nakonec prohráli 0-2. Proti Astralis, společnému oponentovi se Spirit, ale ukázali výborný výkon. Dánům s mladičkým talentem Philipem "Lucky" Edwardem se proti mezinárodnímu celku jednoduše nedařilo - na své mapě vybojovali alespoň jedenáct bodů, na druhé mapě se jim ale nedařilo ani tak. ENCE se tak začínají rýsovat jako možný černý kůň skupiny. Ačkoliv budou Spirit kopat a nejspíše si urvou aspoň vlastní mapu, vítězství se ujmou ENCE.

pic

CS:GO - Vitality - Heroic: Počet map: +2,5

18.8.2021

Vitality i Heroic si doposud vedli skvěle, oba týmy mají za sebou dvě vítězství, pro jeden z nich ale tato šťastná série musí skončit. Pro oba týmy je těžké posoudit, jaká je jejich současná forma, protože proti sobě ještě neměli zrovna vyrovnané soupeře. Heroic se ale ukázali proti Spirit v tom nejlepším světle, ani na jedné mapě nenechali ruskou sestavu vybojovat si dvojciferné skóre. Na druhé straně, vítězství Vitality proti ENCE vypadalo jako celkem samozřejmost, poté, co mezinárodní sestava ENCE porazila Astralis 2-0, ukázalo se, že jsou o něco zajímavějším soupeřem, než ze začátku vypadali. Heroic i Vitality tak mají založeno na svého prvního velkého soupeře. A na oba nejspíš čeká první opravdu těžký zápas. Je tak na místě očekávání, že nebude hotovo během prvních dvou map a velmi pravděpodobně se tak dočkáme i mapy třetí.

pic

CS:GO - DEFEATERS - ENTERPRISE: 2

18.8.2021

Česko-slovenské sestavě Enterprise se podařil skvělý úspěch - jako čtvrtému týmu prorazili v hierarchii ESEA do Premier divize, tedy druhé nejvyšší, na kterou poté rovnou navazuje ESL Pro League. Ačkoliv spolu hrají jen relativně krátkou dobu, lze o nich fakticky hovořit jako o současné české trojce za Sinners a Enterprise Prague. Na druhé straně DEFEATERS za sebou mají čtyři velmi bolestivé prohry v o jednu úroveň nižší divizi ESEA Main, a to včetně jedné 0-16. Na české scéně si připsali jedinou výhru na COOL lize proti současným kotvám tabulky, GLORE. Toto vítězství tak bez problému půjde dosavadním vítězům COOL ligy, Enterprise.

pic

CS:GO - Heroic - Astralis: 1

20.8.2021

Astralis nejsou na EPL ve své kůži. Po nahrazení Andrease "Xyp9x" Hojsletha mladým Philipem "Lucky" Edwardem se jim ve skupině A zásadně nedaří - vykopli sice solidní výhrou nad Spirit, na tu ale nedokázali dobře navázat v zápase proti ENCE, z nějž se poroučeli vypráskaní už po dvou mapách. Vítězství nad Bad News Bears jim sice mohlo zlepšit náladu, rychlá prohra 0-2 proti Vitality v značně jednostranném zápase jim ovšem nevěstí nic dobrého. Spíše než ze špatných strategií ovšem tratí na individuálních chybách nebo nekonzistenci.Na druhé straně Heroic se daří o poznání lépe. Se čtyřmi vítězstvími ze čtyř hraných zápasů se drží v čele tabulky a dojdou si tak velmi pravděpodobně pro vítězství ve skupině a s ním i pro příjemné místo rovnou ve čtvrtfinále. Poslední překážkou jsou jejich dánští oponenti Astralis. I přes velmi těsné zápasy proti Vitality (16-7, 12-16, 16-13) a ENCE (5-16, 16-14, 16-14), pravděpodobně budoucím účastníkům play-off, působí suverénně a vzhledem k tomu, že právě těmto dvěma týmům se podařilo nad Astralis zvítězit 2-0, je více než na místě očekávání, že se Heroic bude dařit velmi obdobně i proti Astralis. Možná se dočkáme i třetí výhry 2-0, větší jistotou je ale samotné vítězství.

pic

CS:GO - Spirit - Vitality: 2

20.8.2021

Ruský tým Spirit má už fakticky jisté páté místo ve skupině A. Jejich jediné vítězství přišlo na úkor otloukánka celé skupiny, Bad News Bears, jinak proti ENCE a Heroic nevyhráli jedinou mapu, proti Astralis prohráli 1-2. Ani v jednom případě se ale nejednalo o příliš vyrovnané hry, Spirit prostě nedokázali navázat na výbornou formu, kterou měli těsně po příchodu Abdula "degster" Gasanova, což pro ně znamená i pozvolný pád ve světovém žebříčku.Vitality jsou ovšem suverénní. Od začátku roku se jim sice příliš nedařilo a museli tak zasáhnout i do vlastní sestavy, po letní pauze jsou ovšem téměř nezastavitelní. Jediným oponentem, který je dokázal porazit, jsou ve skupině A stále vedoucí Heroic, s ostatními svými protihráči si Vitality poradili 2-0. Jednoznačně tak mají druhou nejlepší formu ve skupině, a proto si mohou přičíst i toto poslední vítězství před play-off.

pic

CS:GO - G2 - Sinners: 2. tým vyhraje alespoň jednu mapu: NE

17.8.2021

České jedničky pod libereckou organizací Sinners se poprvé v historii českého esportu probojovaly do tak velkého turnaje, jakým je ESL Pro League. Jejich prvním oponentem bude favorit jejich skupiny a potenciální finalista - organizace G2, která disponuje třetí nejlepší sestavou světa, a která se prostřílela až do finále prvního letošního LAN turnaje, IEM Cologne. Očekávání dobrých výsledků této francouzsko-bosenské sestavy jsou tak vysoká. Sinners ovšem mají velký potenciál překvapení, přeci jen se pro tyto dva týmy jedná o první oficiální zápas po více než měsíci. Primárně bude záležet na souboji AWP hráčů - Tomáš "oskar" Šťastný na straně jedné, Nikola "NiKo" Kovač střídaný Francoisem "AmaNEk" Delaunayem na straně druhé. Ačkoliv jsou Sinners nepopiratelně českou jedničkou, proti G2 nejspíše nebudou mít šanci. Očekáváme napínavé mapy, ovšem G2 by i po stránce čistého aimu měli Sinners překonat se skore 2-0.

pic

CS:GO - G2 - OG: Počet map: +2,5

22.8.2021

G2 se nepustili za nejlepším začátkem po velmi překvapivé prohře proti českým jedničkám Sinners, stále ale vypadají na favority celé skupiny B a jejich šance probojovat se do play-off neutržily žádné velké rány. Bratranci Nikola "NiKo" a Nemanja "huNter-" Kovačovi se ukázali v prvotřídním světle, konzistence ale chyběla na straně kapitána Nemanji "nexa" Isakoviće, což se ukázalo proti Sinners jako zásadní problém.OG naopak ukázali skvělou show, všichni hráči si odnesli pozitivní rating a s ním i jasnou výhru 2-0 proti Virtus.pro. Ačkoliv si ale VP drží pátou příčku světového žebříčku, jsou značně nevypočitatelným protivníkem - jejich solidní show na IEM Cologne předcházelo tragické desáté místo na StarLadder CIS RMR a je těžké je předvídat, zpravidla jim na turnajích trvá, než se rozhoupou. Takový příběh jsme viděli jak na IEM Cologne, kde nejprve prohráli 0-2 proti BIG a poté je málem eliminovali Complexity, na IEM Summer prohráli zase 0-2 proti OG, načež si ujmuli dobré páté místo. Hodnotit tak aktuální formu OG je poněkud těžké, vzhledem k tomu, že lze soudit pouze podle jediného zápasu. Vzhledem k tomu, že G2 pohořeli proti Sinners a OG zase ukázali skvělý výsledek proti VP, očekáváme přinejmenším vyrovnaný zápas, dočkáme se tak i třetí mapy.

pic

CS:GO - SINNERS - Complexity: 1

18.8.2021

Complexity se v poslední době příliš nedařilo. Ačkoliv ještě před rokem vyhráli BLAST Premier Spring Finals, letos museli zasáhnout do sestavy a nahradit svého jediného Major vítěze, amerického hráče Williama "RUSH" Wierzbu. Na jeho místo tak přišel Patrick "es3tag" Hansen, sestavu ovšem značně oslabilo zranění jejich hráče Kristiana "k0nfig" Wieneckeho, za nějž nespíše bude muset zaskočit Niels "NaToSaphiX" Sillassen, někdejší hráč Heroic, v nedávné době také člen GORILLAZ. Sinners na druhé straně zažívají nejlepší období od svého vzniku, což se potvrzuje jejich samotnou účastí na takto velkém turnaji. České jedničky do turnaje údajně vstupují s nulovými očekáváními a nemají tak co ztratit - slovy kapitána Sebastiana "beastik" Daňa jdou do každého zápasu na EPL jako vyzyvatelé. Díky tomu mohou mít určitou psychologickou výhodu nad Complexity, kteří měli relativně málo času na to se sehrát, a i tento čas byl fakticky zmařen k0nfigovým zraněním. Sinners tak mají skvělou příležitost urvat po svém prvním zápase proti G2 své první vítězství na světové špičce.

pic

CS:GO - OG - forZe: 1

23.8.2021

OG jsou po měsíční pauze rozjetí víc, než se od nich čekalo. Nejprve si s Virtus.pro poradili 2-0, což se dalo přisoudit nekonzistenci euroasijského celku, že ale proškolí ve stejném stylu i favority celého turnaje G2, čekal málokdo. 16-10 a 16-5 na dvou mapách jsou bolestivými ranami pro francouzsko-bosenskou sestavu, ale cennými body pro evropský mix Aleksiho "Aleksib" Virolainena. ForZe původně na turnaji sice vůbec neměli být, ale i tak si zatím přičetli dvě výhry. Nutno uznat, že to nejsou tak cenné výhry, jak by mohly být, Complexity nemají svého pátého hráče a musí hrát se záskokem, Virtus.pro jsou zase po letní pauze zjevně otřeseni a vůbec se jim nedaří. Ruskou sestavu tak čeká první velká zkouška, kterou budou OG. A z té by právě evropský mix měl vyjít vítězně. ForZe si možná přihrají aspoň jednu mapu - přeci jen nemají úplně špatnou formu, vítězi ale budou OG, kteří zatím na EPL ukazují jen to nejlepší.

pic

CS:GO - OG - Sinners: 2. tým vyhraje alespoň jednu mapu: NE

25.8.2021

Sinners sice ukázali skvělý výkon hned v prvním zápase své skupiny proti G2, ale od té doby se jim vůbec nedaří. Prohráli 0-2 i proti největším outsiderům, týmu Complexity, následovala i prohra proti Virtus.pro, stejně tak bez zisku jediné mapy. Jejich možnost postupu do play-off se tak rapidně krátí.OG na druhé straně mají jednoznačně našlápnuto k tomu, aby celou skupinu vyhráli a postoupili tak z prvního místa rovnou do čtvrtfinále. Jejich suverénní výkony proti Virtus.pro a G2 (oboje 2-0) a solidní vítězství proti forZe (2-1) ukazují, že jsou po měsíční pauze opravdu v skvělé formě a mnozí jsou na ně krátcí. A to, bohužel pro české fanoušky, i čeští Hříšníci. Ačkoliv to zezačátku pro českou sestavu vypadalo velmi nadějně, nedokázali na svůj prvotní úspěch navázat a přestože překonali český rekord v umístění na světovém žebříčku, ani to nebude na rozjeté OG stačit, nejspíše se Čechům nepodaří urvat ani svou vlastní mapu. OG si tak vezmou tento zápas 2-0.

pic

ESL Pro League skupina C-vítěz: Natus Vincere

25.8.2021

Rusko-ukrajinská sestava Natus Vincere už delší dobu ukazuje, že post světové jedničky prostě patří jim. Jejich vynikající výsledky na velkých turnajích v posledních měsících prokazují, že jim jen málokdo může konkurovat. Ve výborné formě se ukázali už na začátku letošního roku na BLAST Premier Global Fional a BLAST Premier Spring Groups, po nepříliš dobrých výsledcích na IEM Katowice a ESL Pro LEague Season 13 pak udělali důležitou změnu v sestavě, která se mnohonásobně vyplatila. Zvítězili pak na DreamHack Masters Spring, na BLAST Premier Spring Final skončili na druhém místě za Gambit, poté už ale dominovali bez zastavení, nezávisle na tom, zda hráli online, nebo na LAN - vyhráli na StarLadder CIS RMR 2021 a poté i na první LAN akci po více než roce, tedy IEM Cologne. Dostali i relativně jednoduchou skupinu. Ačkoliv FaZe se zdají jako trošku strašák, usuzuje se tak pouze z jejich jediného dobrého výsledku z Cologne, kde značnou roli hrála psychika a zmiňované LAN prostředí, v onlinu se jim nikdy příliš nedařilo. Je zřejmé, že v nich vězí mnohé, ale není pak jisté, že dokážou svou dobrou formu přenést i na EPL. Mousesports a Evil Geniuses na tom v poslední době nejsou příliš dobře, BIG a fnatic dělali velké změny v sestavách, takže není jisté, jak se jim bude dařit. Je ale vyloučeno, že by hned na prvním turnaji v novém hávu dokázali konkurovat několikanásobným šampionům a současné světové jedničce. NaVi si tak zajistí první postupové místo a s ním i místo ve čtvrtfinále.

pic

CS:GO - BIG - Evil Geniuses: 1

25.8.2021

BIG po dlouhé době přišli o svého jediného neněmeckého hráče, Ismailcana "XANTARES" Dörtkardese, který dlouhá léta platil za nezastavitelnou mašinu, která držela BIG nad vodou především svým precizním aimem. Na jeho místo nyní zasedl dánský střelec Nicklas "gade" Gade, který dříve hrával za North, posléze jsme ho mohli vidět v projektu s poněkud krátkou životností, HYENAS. I kapitán německé skupiny, Johannes "tabseN" Wodarz přiznal, že s odchodem XANTARa budou muset všichni v týmu zapracovat na své střelbě. Ještě s tureckou hvězdou získali solidní sedmé místo na IEM Cologne, takže mají minimálně dobrý výchozí bod.Evil Geniuses na druhé straně čítají jednu prohru za druhou. Ačkoliv se jim na IEM Summer povedlo překvapit Heroic vítězstvím 2-1, od té doby se jejich situace nelepší a nelepší. Je možné, že soustředěná práce v průběhu hráčské pauzy mohla situaci o něco pomoci, i tak ale nevstupují na scénu s příliš velkými očekáváními. Není tak vyloučeno, že EG ještě BIG potrápí, i tak ale mají výhodu BIG, jejichž forma je i po odchodu nejlepšího střelce stále solidní, což se o Evil Geniuses říci nedá. Vítězství se tak ujme německá sestava BIG.

pic

CS:GO - FaZe - mousesports: 1

16.8.2021

FaZe se dlouho nedařilo prosadit se v rychle se měnící online éře, jejich velká revitalizace ovšem konečně přišla na IEM Cologne. Tam FaZe ukázali prvotřídní Counter-Strike, díky kterému se probojovali až do semifinále, kde ale žalostně nestačili na pozdější vítěze celého turnaje, Natus Vincere. Na tomto LAN turnaji se opravdu zúročily všechny jejich zkušenosti a schopnost hrát pod tlakem, což jim v online prostředí poněkud chybí. Tam září jiné týmy, jako například mousesports. Těm se v letošním roce již zadařilo mnohé, mimo jiné vítězství na třetím Flashpointu, kde ve finále porazili Ninjas in Pyjamas. Naopak na IEM Cologne je čekala studená sprcha v podobě hořkého posledního místa po prohrách proti Gambit a Liquid. Když se tak ESL Pro League nakonec kvůli koronavirovým opatřením hraje online, mohlo by se zdát, že mousesports budou mít poslední slovo. Je pravda, že můžeme opět od Robina "ropz" Koola čekat neuvěřitelné výkony, totéž očekávání je ale nasnadě u Russela "Twistzz" Van Dulkena a jeho kolegů u FaZe, kteří konečně prolomili kletbu série proher a přinejmenším psychicky se posunuli úplně jinam, než kde byli před dvěma měsíci. I proto můžeme očekávat úplně jiné výsledky, než před dvěma měsíci. Přestože se nejspíše bude jednat o velmi vyrovnaný zápas, budou to "old stars" pod vlajkou FaZe, kteří se ujmou prvního vítězství.

pic

CS:GO - Evil Geniuses - fnatic: 2

31.8.2021

Fnatic po velkých změnách v sestavě vypadají opravdu dobře. Ačkoliv dostali asi nejtěžší skupinu, ve které se ukázat, nevykopli vyloženě špatně. I přes prohru proti favoritům, Natus Vincere, a mousesports, podařilo se jim udělat velké škody jak německým BIG, tak evropskému mixu FaZe. Díky těmto dvěma vítězstvím si zaručili rapidní postup na světovém žebříčku, po kterém švédská organizace tak dlouho toužila.Evil Geniuses jsou na druhé straně v konstantně špatné formě. K jejich smůle mají příliš hrdosti na to, aby aspoň zkoušeli uhrát nějaké nové zkušenosti v druholigových turnajích, což je praxe, kterou už testovaly jiné týmy, například BIG či mousesports. EG tak doplácí na svou špatnou formu na všech možných turnajích, ESL Pro League nevyjímaje. Jejich jediná vyhraná mapa přišla v zápase proti FaZe, ale ani tu nedokázali převrátit ve vyhraný zápas. Organizace už udělala několik významných kroků, kterými se snažila tento postup zvrátit - pozměnila sestavu a přešla z čistě severoamerické sestavy na celosvětový mix, ale marně. Vzhledem k tomu, že toto je jediná možnost fnatic, jak si připsat alespoň první nepostupové místo ve skupině, udělají všechno proto, aby odešli.z turnaje se solidním PR, které světu ukáže, že zvládnou téměř cokoliv, návrat do top desítky nevyjímaje, fnatic udělají vše pro to, aby zvítězili. Fnatic si tak tento zápas přihrají 2-0.

pic

CS:GO - Natus Vincere - FaZe: Počet map: +2,5

31.8.2021

Jak Natus Vincere, tak FaZe, mají jistý postup do play-off, nyní svedou boj o to, kdo se posune rovnou do čtvrtfinále, tedy kdo vyjde ze skupiny na prvním místě. Oba dva týmy mají za sebou jednu prohru, Natus Vincere podlehli v poněkud jednostranné záležitosti německému týmu BIG, FaZe zase prohráli v o něco těsnějším zápase proti nové sestavě švédských fnatic. V obou případech lze tyto prohry připsat spíše nedostatečnému anti-strattingu na nové sestavy nepřátel, protože bylo obzvlášť těžké se na nové sestavy připravit, když je mohli vidět pouze v předešlých zápasech na ESL Pro League.Oba týmy vypadají opravdu rozjetě i ve velmi těžké skupině, ačkoliv určitou výhodu mají Natus Vincere - naposledy se proti FaZe utkali v semifinále IEM Cologne, kde se jednalo o nepříliš vyrovnanou podívanou, NaVi podrtili evropský mix 2-0 a poté na Cologne vyhráli i proti G2. Tak či tak FaZe ukázali, že se konečně dokáží chytat i v online prostředí, což se jim před IEM Cologne zásadně nedařilo. Očekáváme tak velmi vyrovnaný zápas, a ačkoliv NaVi nejspíše vyjdou ze skupiny na prvním místě, FaZe se nenechají jen tak jednoduše zahanbit a seberou si alespoň jednu mapu.

pic

CS:GO - Gambit - TeamOne: 2. tým vyhraje alespoň jednu mapu: NE

29.8.2021

Gambit přišli o titul světových jedniček rukama jiného východoevropského týmu - Natus Vincere. Jejich debut na velké LAN se neukázal jako nejlepší výkon, zjevně na mladé hráče dostatečně dolehl psychický tlak pramenící z LAN prostředí, takže padli rukama FaZe už ve čtvrtfinále. Ačkoliv jim taková nepříjemná zkušenost po měsících intenzivní dominance v online prostředí může zkazit výhledy a poněkud je rozklepat, pořád mají dostatečně dobrou formu, aby se ve skupině dobře umístili a jejich postup do play-off je víceméně zaručen. Brazilští TeamOne by pro ně tak neměli představovat žádný problém. Tento tým se sice umístil na prvním místě v ESEA Premier S37 North America, proti špičkovým evropským týmům ale zatím neobstáli téměř nikdy. Na Pinn Cupu II skončili poslední po prohrách i proti juniornímu týmu Ninjas in Pyjamas či AGO, na IEM Cologne sice vyhráli jednu mapu proti Sprout, ale celkem si zaúčtovali stoprocentní statistiku proher zápasů, na Malta Vibes zase vypadli z posledního místa. Proti Gambit tak nemají šanci vyhrát ani na jedné mapě a obecně na ně budeme muset hledět jako otloukánky celé skupiny.

pic

CS:GO - FURIA - Entropiq: 2

1.9.2021

Brazilci mají velkou smůlu už před začátkem turnaje. Přestože v hlavní sestavě už Lucas "honda" Cano nemá co dělat, kvůli uzavřeným soupiskám měl původně odehrát ESL Pro League se zbytkem brazilské sestavy. Jeho matka byla ovšem pozitivně testovaná na koronavirus, a tak se rozhodl zůstat v Brazílii. To jeho týmu vůbec nepomohlo, protože místo něj tak musí nastoupit kouč, kterého jsme v oficiální hře neviděli už dva roky - Nicholas "guerri" Nogueira. Jejich situace je tak velmi ztížená a ačkoliv Entropiq nejsou z nejsilnějších týmů na turnaji, dost to ruské sestavě pod českou organizací pomáhá. Ti mají poněkud houpavé výsledky, ze Spring Sweet Spring si odnesli druhé místo, ze StarLadder CIS RMR místo šesté, na Pinn Cupu II příliš neoslnili s devátým místem, ale udělali na profesionální scéně velké vlny, když po měsíční letní pauze porazili ve finále Malta Vibes Knockout Series finský tým ENCE, který se mimochodem už do play-off ESL Pro League probojoval. Psychologická a díky záskoku brazilského týmu nejspíše i střelecká výhoda tak leží na straně Entropiq, kteří by si měli tento zápas přihrát pro o něco větší šanci na postup do play-off.

pic

CS:GO - Gambit - Liquid: Počet map: +2,5

2.9.2021

Gambit i Liquid vykopli výbornými výsledky ve skupině D, oba poněkud rychlou výhrou 2-0. Ačkoliv TeamOne nejsou zrovna nejlepším týmem z nejlepších, proti současným světovým dvojkám si uhráli dost těsnou vlastní mapu - 14-16, ale Rusové si nakonec připsali výhru. Liquid na straně druhé ukázali Ninjas in Pyjamas svou nejtvrdší tvář. Především zazářil Jonathan "EliGE" Jablonowski, který s ratingem 1,75 vedl severoamerický tým za vítězstvím 16-9 a 16-10 na rychlých dvou mapách. Je sice těžké soudit pouze z prvních zápasů, protože není úplně jisté, jak si formou stojí v porovnání s jinými týmy, ale zatím to vypadá, že Liquid vstoupili do éry po letní pauze správnou nohou. Navíc Gambit nemusí nutně tušit, na co být proti americké sestavě připraveni, takže existuje velká šance, že Liquid zvítězí alespoň na své mapě, i když jasnými favority na vítězství v tomto zápase jsou ruští Gambit.