Čas
Kurzy
1.01
1000
počet analýz 1487
sporty fotbal Španělsko
Václav Michovský
Václav Michovský
Externí autor
Vystudoval sportovní žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Jako externista spolupracuje s Fortunou už od roku 2011, kdy začal psát pravidelné sázkařské analýzy pro zápasy španělské ligy.
pic

FC Sevilla - Barcelona: 2

24.5.2024

Když se v posledních dvou letech utkala tato dvě mužstva, dalo se spolehnout na následující: vyhraje Barcelona a Sevilla svému soupeři ani nedokáže vstřelit branku. Katalánský klub zapsal výhry 1:0, 3:0, 3:0 a 1:0. Soudě podle nedávných výsledků obou mužstev se zdá, že by se tato série mohla v úplně posledním utkání této sezony LaLigy dočkat pokračování.

Sevilla totiž v závěru ročníku nemá dobrou formu. Prohrála třikrát v řadě a v posledních dvou případech vyšla i střelecky naprázdno (Villarreal 2:3, Cádiz 0:1, Bilbao 0:2). Naopak Barcelona v předešlých třech kolech získala plný počet bodů a pokaždé udržela čisté konto (Real Sociedad 2:0, Almería 2:0, Rayo 3:0).

Na co vsadit: 💰

Derniéra kouče Xaviho, jenž po sezoně nakonec přece jen skončí na lavičce Barcelony, by se měla nést ve vítězném duchu. Dvojka.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Celta Vigo - Valencia: 1

24.5.2024

Celta Vigo vzala v závěru sezony osud do svých rukou, vyhrála čtyři z posledních šesti ligových klání a zajistila si záchranu v nejvyšší soutěži.

Valencia naopak koncovku ročníku nezvládla. Ve třech z předchozích čtyř utkání nedokázala skórovat a na vítězství čeká dokonce už šest kol, během kterých získala všehovšudy jeden bod. Vinou toho se netopýři diskvalifikovali z boje o evropské poháry a sezonu dokončí na devátém nebo desátém místě.

Na co vsadit: 💰

Celta má lepší momentální formu a v její prospěch hovoří i výhoda domácího prostředí. V této sezoně navíc s Valencií neprohrála ani jeden ze dvou zápasů (v lize 0:0, v osmifinále Copa del Rey 3:1). Jednička.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Las Palmas - Alavés: Výsledek zápasu - dvojtip: Neprohra Alavés

24.5.2024

Ačkoli už třináct zápasů v řadě nevyhráli (0-4-9), sestupové problémy se Las Palmas díky dobrým výsledkům z dřívějších fází sezony vyhnuly. Na Kanárských ostrovech se tak nejvyšší soutěž bude hrát i v další sezoně. Ovšem s jiným trenérem. García Pimienta, jenž je podepsán i pod loňským postupem do LaLigy, v klubu končí.

Také Alavés může poslední kolo odehrát bez nervů. Ani Deportivo totiž nezabředlo do záchranářských starostí a sezonu dokončí v klidném středu tabulky.

Na co vsadit: 💰

Hosté mají určitě lepší formu než utrápené Las Palmas. Vyhráli čtyři z posledních šesti zápasů (4-1-1). Mohli by tak Las Palmas oplatit porážku z prvního vzájemného utkání (0:1). Jistější ale může být v tomto případě sázka „pouze“ na neprohru hostů.

Doporučení: 👇

6/10

pic

Getafe - Mallorca: Počet gólů v zápasu: Méně než 2.5

24.5.2024

V Getafe budou nejspíš rádi, že sezona už končí. Moc fotbalové radosti si totiž na tomto madridském předměstí v posledních týdnech neužili. Mizerná série začala domácí prohrou s Bilbaem (0:2), ke které se nalepily další tři (Cádiz 0:1, Atlético 0:3, Alavés 0:1). Getafe tedy čtyřikrát v řadě nejenže nebodovalo, ale dokonce ani nevstřelilo gól.

Mallorčané zažili před týdnem přece jen veselejší zápas. Domácí remíza s poslední Almeríí sice na první pohled nevypadá bůhvíjak skvostně, ale protože Cádiz v souběžně hraném utkání s Las Palmas také jen remizoval (0:0), zůstal mezi těmito dvěma celky před závěrečným kolem čtyřbodový rozdíl, což znamená, že se Mallorca zachránila v nejvyšší soutěži.

Na co vsadit: 💰

Domácím došlo na konci ligy střelivo a hosté patří dlouhodobě k týmům s nejnižší produktivitou (31 vstřelených branek). Tady to na gólové hody nevypadá. První vzájemný duel skončil bezbrankovou remízou. Nejspíš nepadnou více než dvě branky.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Vallecano - Bilbao: Výsledek zápasu bez remízy: Bilbao

24.5.2024

V Bilbau budou s končící sezonou určitě spokojeni. Do Baskicka se po čtyřech dekádách vrátila trofej, a to díky triumfu Athletiku v Copa del Rey. K tomu Bilbao přidá bez ohledu na výsledek tohoto zápasu pátou příčku v lize. S 37 inkasovanými brankami mají Baskové druhou nejpevnější obranu v soutěži, hned po mistrovském Realu. To před týdnem potvrdili také v domácí rozlučce s vydařenou sezonou, když porazili s čistým kontem Sevillu (2:0).

Šestnácté Rayo bude nejspíš hledat skulinku v dobře pracující defenzivě hostů velmi obtížně, jelikož má se střílením gólů celkem výrazné problémy. V posledních pěti kolech vyšlo hned čtyřikrát střelecky naprázdno a celkem skórovalo v této sezoně jen 29krát, což je druhý nejhorší výsledek po 25brankovém sestupujícím Cádizu.

Na co vsadit: 💰

Z předchozích čtyř vzájemných soubojů s Vallecanem má Bilbao bilanci 3-1-0. Úspěšnou sérii by v sobotu mělo být schopno prodloužit. Lepší kurz než na neprohru hostů je jako vždy vypsán na jejich výhru v zápase bez remízy.

Doporučení: 👇

8/10

pic

Real Madrid - Betis Sevilla: Výsledek zápasu/počet gólů v zápasu: Real Madrid /+2.5

24.5.2024

Mistrovský Real Madrid nasázel ve třech posledních ligových kolech svým soupeřům dohromady 13 branek. Čtyři vyfasovala Granada (4:0), o jeden víc Alavés (5:0) a čtyřikrát se Real prosadil také na půdě Villarrealu, kde mu to ale kvůli třem inkasovaným brankám ve druhé půli nakonec stačilo jen na divokou remízu 4:4.

Vydařenou ligovou sezonu (před druhou Barcelonou mají Madridští náskok 12 bodů) bude chtít Real završit v podobně produktivním duchu, aby se dobře naladil na blížící se finále Ligy mistrů. Soupeřem mu bude Betis, který v minulém kole doma v přímém souboji o Evropskou ligu podlehl Realu Sociedad 0:2 a bude se tak muset spokojit se sedmým místem a s ním spojenou Konferenční ligou.

Na co vsadit: 💰

Betis se na Real dokáže většinou svědomitě připravit a ve vzájemných zápasech mu pravidelně hodně znepříjemňuje život. Dokladem toho budiž dvě remízy v posledních dvou střetnutích, ale ani předchozí výsledky rozhodně nesignalizují nějakou dominanci Madridských (2:1, 0:0, 1:0, 0:0, 3:2, 1:2, 0:0, 0:2). Vyšším než jednogólovým rozdílem vyhrál Real naposledy v roce 2018 (5:3). V této sezoně je ale na Santiago Bernabéu naprosto suverénní (16-2-0, skóre 48:9), a tak se dá čekat nejen vítězství domácích, ale i bohatší gólová úroda. Alespoň tři góly by při očekávané výhře Realu padnout mohly.

Doporučení: 👇

6/10

pic

Almería - Cádiz: Dvojitá šance: Remíza

24.5.2024

Tato sezona byla pro andaluské zástupce v LaLize hotovou pohromou. Vyslanci z nejjižnějšího španělského regionu obsadili všechna tři sestupová místa. Na úplném dně tabulky dřepí před závěrečným kolem Almería, o stupínek výš je Granada a na 18. místě zakončí tento ročník Cádiz. Vzájemný souboj Almeríe s Cádizem tak bude pro oba zároveň rozlučkou s nejvyšší soutěží.

V lepší formě do ní půjde Cádiz. Ten třikrát v řadě bodoval a dokonce pokaždé udržel čisté konto (Getafe 1:0, Sevilla 1:0, Las Palmas 0:0), což je pro sestupující celek poměrně atypická bilance. Naopak Almería ve třech posledních kolech zapsala jen bod.

Na co vsadit: 💰

Ačkoliv oba týmy dělí v tabulce jen dvě příčky, Cádiz získal téměř dvojnásobek bodů co Almería (33 vs. 18) a jako jediný z tria sestupujících mužstev měl až do minulého kola reálnou šanci na záchranu. Hosté jsou tedy objektivně silnější, ale svou roli může po stvrzení sestupu sehrát částečná ztráta motivace i fakt, že venku Cádiz vyhrál za celou sezonu jen jednou (1-6-11). Na druhou stranu Almería doma nedokázala ani to (0-8-10). Tři poslední vzájemné duely v řadě skončily remízou a nebylo by velkým překvapením, kdyby se tento scénář v sobotu zopakoval. Na plichtu lze vsadit také v rámci dvojité šance.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Real Sociedad - Atl. Madrid: Každý z týmů dá gól v zápasu: Ano

24.5.2024

Atlético v minulém kole doma nečekaně (na vlastním stadionu vůbec poprvé v sezoně) prohrálo s Pamplonou (1:4) a ztratilo naději na posun na třetí místo. Bez ohledu na výsledek v závěrečném kole tak zakončí sezonu na čtvrtém místě.

Také Real Sociedad už na svém aktuálním tabulkovém postavení nic nezmění. Skončí šestý, což mu umožní zahrát si v příštím ročníku Evropské ligy. Na rozdíl od hostů Baskové minulé kolo zvládli, když v přímém souboji o TOP6 zvítězili na půdě sedmého Betisu 2:0. Real Sociedad tak podruhé v řadě udržel čisté konto, neboť o kolo dřív na Anoetě porazil Valencii 1:0.

Na co vsadit: 💰

Atleti venku zdaleka nejsou tak suverénní jako doma (7-3-8) a navíc ani tam se jim v minulém kole, jak už bylo řečeno, moc nevedlo. Proti San Sebastianu hrají pravidelně velmi vyrovnané zápasy (2:1, 2:1, 1:1, 2:1, 0:2, 2:2) a výjimkou nejspíš nebude ani ten sobotní. S ohledem na to, že ani jednomu ze soupeřů už o moc nejde, by znovu mohly padnout góly na obou stranách.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Osasuna - Villarreal: Počet gólů v zápasu: Více než 2.5

24.5.2024

Oba celky v minulém kole bodovaly proti silným soupeřům z hlavního města. Osasuna v pozitivním slova smyslu šokovala na půdě Atlétika, kde vyhrála 4:1, čímž zabetonovala „atlety“ na čtvrtém místě. Villarreal hostil mistrovský Real Madrid a potřeboval vyhrát, aby si udržel naději na pohárovou sedmou příčku. Nakonec k tomu žlutí navzdory nepovedenému prvnímu poločasu (1:4) neměli daleko, ale během stíhací jízdy ve druhé půli už stačili „pouze“ vyrovnat na 4:4. Villarreal tak sezonu bez ohledu na výsledek tohoto sobotního klání zakončí na osmém místě a v příštím ročníku se tak bude muset obejít bez evropských zápasů.

Domácí ještě své konečné postavení neznají. Před závěrečným kolem je Osasuna jedenáctá a v závislosti na výsledku duelu s Villarrealem si může o jednu příčku polepšit nebo pohoršit.

Na co vsadit: 💰

V minulém kole předvedli oba soupeři slibné výkony, zejména směrem do ofenzivy. V ligové derniéře už ani jednomu z nich o moc nejde, a tak by mohlo více branek padnout i v sobotu.

Doporučení: 👇

8/10

pic

Girona - Granada: Oba týmy dají gól v zápasu: Ano

22.5.2024

Historická sezona skončí pro Gironu třetím místem, ať už závěrečný duel s Granadou dopadne jakkoli. Ani hostům už o nic nejde - devatenácté či poslední dvacáté místo bude tak jako tak znamenat sestup do druhé ligy.

Střetávají se mužstva z opačných pólů tabulky, které dělí 57 bodů. To silnější z nich navíc hraje doma. Girona na svém stadionu v tomto ročníku zapsala suverénní bilanci 14-2-2, naopak Granada jako jediný tým ligy venku nevyhrála ani jeden zápas (0-3-15). Ve prospěch domácích hraje i bilance z předchozích utkání - Girona Granadu porazila ve dvou ze třech klání (4:2, 2:0, 1:2).

Na co vsadit: 💰

Oba týmy mohou hrát bez zbytečného stresu, což nahrává ofenzivněji laděnému duelu. Ten byl k vidění i v prvním střetnutí této sezony (4:2). Girona má navíc ve svém středu druhého nejlepšího střelce soutěže Dovbyka (21), který je sám o sobě zárukou gólů, a celkově se pyšní druhým nejproduktivnějším útokem (78). Alespoň jednou by se při své prvoligové rozlučce mohla prosadit i Granada, neboť defenziva Girony rozhodně není nepřekonatelná (46). Dobrým východiskem proto může být sázka na to, že oba týmy dají gól.

Doporučení: 👇

8/10

pic

Granada - Celta Vigo: 2

18.5.2024

Granada je už nějakou dobu jistým sestupujícím, naopak Celta Vigo ještě potřebuje v závěrečných dvou kolech uzmout nějaký ten bod, aby si definitivně zajistila záchranu v nejvyšší soutěži. Hosté by si pochopitelně tento úkol rádi splnili hned v tomto nedělním klání, jelikož Granada už vlastně „nemá o co hrát“ a navíc prohrála tři předchozí ligové zápasy v řadě (Sevilla 0:3, Real Madrid 0:4, Rayo 1:2).

Celta se naopak ve vloženém kole blýskla triumfem nad vítězem národního poháru Bilbaem (2:1) a do Granady tak pojede v dobrém rozmaru. Hosty může těšit i to, že s tímto andaluským soupeřem neprohráli žádný z posledních šesti vzájemných soubojů (3-3-0).

Na co vsadit: 💰

Víc by body z tohoto zápasu jednoznačně potřebovali hosté a to by mělo být na hřišti cítit. Granada navíc nemá dobrou formu a ze všeho nejraději by byla, kdyby už bylo po sezoně. Dvojka.

Doporučení: 👇

8/10

pic

Mallorca - Almería: 1

18.5.2024

Zatímco Almería už to má dávno spočítané, Mallorca se ještě o svou prvoligovou příslušnost pere. Pokud se jí podaří zvládnout tento nedělní mač za tři body, může bez ohledu na ostatní výsledky začít slavit záchranu v elitní soutěži. Takovou příležitost by byl hřích neproměnit, tím spíš, když na její půdu přijede mužstvo, které už de facto nemá o co hrát.

Mallorca má s Almeríí příznivou vzájemnou bilanci. V posledních šesti střetnutích čtyřikrát vyhrála (4-1-1). Těžit může i z lepší momentální formy, neboť v předchozích dvou kolech získala čtyři body (Las Palmas 1:0, Osasuna 1:1), zatímco Almería žádný (Betis 2:3, Barcelona 0:2).

Na co vsadit: 💰

Zvýšená míra motivace, domácí prostředí i lepší forma by měly přispět k vítězství domácího celku. Jednička.

Doporučení: 👇

9/10

pic

Atl. Madrid - Osasuna: Atl. Madrid vyhraje s čistým kontem: Ano

18.5.2024

Atlético se může v závěru ligy ještě vyšvihnout na třetí místo. Čtyři výhry v řadě (Bilbao 3:1, Mallorca 1:0, Celta 1:0, Getafe 3:0) jej dostaly na dostřel Gironě, na kterou Simeoneho parta ztrácí před nedělními zápasy už jen dva body.

Osasuna je před výletem do Madridu v úplně opačném rozpoložení. Nevyhrála už šest kol v řadě (0-2-4) a oproti loňskému sedmému místu si v této sezoně jistojistě citelně pohorší. Před nedělními zápasy je až třináctá, a pokud - podle očekávání - prohraje na půdě Atlétika, může její sešup tabulkou ještě pokračovat.

Na co vsadit: 💰

Domácí jsou jednoznačným favoritem tohoto duelu. V jejich prospěch hraje kromě výrazně silnějšího a zkušenějšího kádru také aktuální forma i výhoda domácího prostředí. V pěti předchozích soubojích s Pamplonou navíc Atlético pokaždé vyhrálo a ve všech případech udrželo čisté konto. Obrana „atletů“ funguje dobře i nyní (tři zápasy v řadě bez obdrženého gólu), a tak by se na výhru domácích s čistým štítem dalo ve velmi dobrém kurzu vsadit i tentokrát.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Bilbao - FC Sevilla: 1

18.5.2024

Páté Bilbao přivítá v tomto nedělním duelu dvanáctou Sevillu. Oba soupeři čekají dvě kola na výhru. Baskové totiž v předchozím domácím klání jen remizovali s Pamplonou (2:2) a ve vloženém kole ve středu prohráli na půdě zachraňující se Celty Vigo 1:2. I Sevilla „darovala“ body soupeři ze dna tabulky (Cádiz 0:1) a nestačila rovněž na Villarreal (2:3).

Větší šanci přerušit tříbodový půst má Athletic. V dosavadním průběhu ligy totiž posbíral o celých 21 bodů víc než hosté a ještě vyhrál národní pohár. Navíc hraje doma, kde od začátku sezony prohrál jeden jediný zápas (11-6-1).

Na co vsadit: 💰

Bilbao doma prohrává výjimečně. Vyhrálo první vzájemný duel (2:0) a favoritem je i v odvetě. Jednička.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Cádiz - Las Palmas: 1

18.5.2024

Dvě těsné výhry 1:0 (Getafe, Sevilla) udržely pro Cádiz naději na záchranu. Piráti se ale z letargie probrali nejspíš už příliš pozdě. Situaci nemají ve svých rukách, na osmnáctou Mallorku ztrácejí dvě kola před koncem čtyři body. Andaluský celek tak v neděli potřebuje bezpodmínečně porazit Las Palmas a zároveň doufat v zaváhání některého ze sestupem ohrožených mužstev.

První předpoklad by se Cádizu mohlo podařit naplnit. Las Palmas totiž v posledních týdnech pošlapalo předchozí dobré výsledky, které jej držely v klidném středu tabulky, a protože z předchozích 12 duelů vybojovalo pouhé tři body a žádnou výhru (0-3-9), propadlo se tabulkou na čtrnácté místo a stále nemá definitivní jistotu záchrany.

Na co vsadit: 💰

Bodovat potřebují obě mužstva, ale Cádiz je přece jen pod větším tlakem. Pokud nevyhraje, sestoupí. Dvě výhry z předchozích dvou kol mu ale dodaly energii se se svým osudem ještě porvat, navíc hraje doma a proti soupeři, který naposledy zvítězil v únoru. S Las Palmas Cádiz neprohrál žádný z předchozích sedmi vzájemných soubojů (4-3-0). Jednička.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Villarreal - Real Madrid: Počet gólů v zápasu: Více než 2.5

18.5.2024

Real svými posledními výsledky jasně dokazuje, že ani po zpečetění mistrovského titulu nebere ligovou soutěž na lehkou váhu. Čtyřikrát v řadě udržel čisté konto a postupně svým soupeřům stupňuje příděl vstřelených branek - Real Sociedad 1:0, Cádiz 3:0, Granada 4:0, Alavés 5:0. Villarreal tuhle řadu pravděpodobně přeruší - šest gólů dostal od Realu naposledy v roce 2010.

Domácí ale budou mít v tomto duelu vyšší ambice než jen nevyfasovat nálož branek. Hrají totiž stále o poháry. Na sedmou příčku ovšem Villarreal dvě kola před koncem ligy ztrácí pět bodů, a tak potřebuje obě zbývající klání vyhrát (Real doma, Pamplona venku) a doufat v zaváhání Betisu. Ve hře se žlutí udrželi i díky nečekanému triumfu v Gironě ve vloženém kole (1:0), ale teď je čeká ještě větší sousto.

Na co vsadit: 💰

Remíza nic neřeší, domácí potřebují hrát proti mistrům na vítězství. Hosté zase dokončují ligu v uvolněném režimu, titul už jim nikdo nevezme. Kontext tohoto utkání tak nahrává otevřené partii, v níž by mohly branky padat na obou stranách. To koneckonců platilo ve čtyřech předchozích vzájemných zápasech těchto dvou klubů, stejně jako to, že ve všech padly minimálně tři góly.

Doporučení: 👇

8/10

pic

Betis - Real Sociedad: Počet gólů v zápasu: Méně než 2.5

18.5.2024

V Seville bude v neděli k vidění přímý souboj o Evropskou ligu. Díky vítězství Bilbaa v Copa del Rey a tomu, že si baskický celek zároveň zajistil účast v pohárové Evropě v ligové soutěži, vede do pohárů cesta i ze sedmé příčky. Tu před 37. kolem okupuje Betis. O jediný bod i příčku výš je jeho nedělní soupeř ze San Sebastianu. Právě mezi těmito dvěma stupínky ale vede hranice mezi Konferenční a lukrativnější Evropskou ligou, a tak je o náboj v tomto mači bohatě postaráno.

V mírně lepší formě půjdou do tohoto souboje domácí. Betis totiž v posledních šesti kolech posbíral 14 bodů (4-2-0), zatímco Real Sociedad ve stejném období utrpěl dvě porážky (2-2-2). Je ale potřeba také vidět to, že to bylo proti Realu Madrid (0:1) a Barceloně (0:2).

Na co vsadit: 💰

Půjde o hodně a mezi oběma soupeři není velký výkonnostní rozdíl. Tři z posledních čtyř vzájemných klání skončila bezbrankovou remízou a v žádném nepadly více než dva góly. Vyrovnaný duel lze čekat i tentokrát. Vyřešit by to mohla sázka na remízu ve dvojité šanci nebo na menší počet branek.

Doporučení: 👇

8/10

pic

Barcelona - Vallecano: Počet gólů v zápasu: Méně než 3.5

17.5.2024

Počty jsou pro Barcelonu před předposledním kolem jednoduché - výhra nad Vallecanem znamená jistotu druhého místa. V Barceloně sice víc než kdekoli jinde platí, že druhý je jen prvním mezi poraženými, ale s ohledem na vývoj této sezony, do níž nečekaně hlasitě promluvila Girona, je stříbrná pozice alespoň odvrácením určité potupy, kterou by pro „blaugranas“ konečné umístění za chudším sousedem z regionu představovalo.

Je evidentní, že proti Rayu budou domácí jasnými favority. Vždyť hostům patří až patnáctá příčka a ve 36 duelech vstřelili pouze 29 gólů - horší je v tomto ohledu jen Cádiz. Zajímavé ale je, že Barceloně se proti tomuto soupeři dlouhodobě nedaří. Už pětkrát v řadě nedokázal katalánský kolos tohoto madridského soka porazit (1:1, 1:2, 0:0, 0:1, 0:1)!

Na co vsadit: 💰

Jak už bylo řečeno, Rayo rozhodně není pro Barcelonu oblíbený soupeř. Pravidelně s ní dokáže hrát vyrovnané zápasy, ve kterých navíc nepadá moc branek. Od druhého nejméně produktivního týmu ligy se velký příspěvek na gólový účet tohoto mače čekat nedá a spíš to tak vypadá na poctivou defenzivu a další barcelonské dobývání - tím spíš, když s podobnou taktikou Madridští už několikrát slavili úspěch. Dobrou volbou tak může být sázka na to, že v zápase nepadnou víc jak tři góly.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Valencia - Girona: Výsledek zápasu - dvojtip: Neprohra Valencia

17.5.2024

Prohra ve vloženém kole v San Sebastianu definitivně rozhodla o tom, že Valencia v této sezoně na pohárová umístění nedosáhne. Na sedmou příčku má dvě kola před koncem nedostižnou osmibodovou ztrátu. Netopýři si své naděje pošlapali sami - v předchozích pěti kolech totiž získali jen jeden bod a vstřelili pouhé tři branky.

V předešlém utkání prohrála také Girona, a to překvapivě doma s Villarrealem (0:1). Pro ni tato porážka znamená, že sezonu s největší pravděpodobností zakončí na třetím nebo čtvrtém místě, jelikož druhá Barcelona odskočila na rozdíl čtyř bodů.

Na co vsadit: 💰

Valencia na Mestalle prohrála pouze čtyři z 18 utkání (8-6-4) a právě domácí prostředí může hrát v neděli svou roli. Gironě se totiž venku v poslední době moc nedaří. Z posledních sedmi venkovních vystoupení má bídnou bilanci 1-1-5. V zajímavém kurzu tak stojí za to zahrát si neprohru Valencie.

Doporučení: 👇

7/10

pic

Alavés - Getafe: Výsledek zápasu bez remízy: Alavés

17.5.2024

Po třech obodovaných zápasech v řadě (Atlético 2:0, Celta 3:0, Valencia 1:0, Girona 2:2) Alavés v koutku duše doufal v senzaci na Santiago Bernabéu, kde se ve vloženém kole postavil proti novopečeným mistrům. K žádnému překvapení ale v Madridu nedošlo. Real vyhrál 5:0. Teď si Deportivo může spravit náladu proti jinému soupeři z hlavního města - Getafe.

Getafe zdaleka nepředstavuje takovou hrozbu jako Real. V celkovém součtu sice posbíralo o bod víc než Alavés, ale momentálně se hostům nedaří. Prohráli třikrát v řadě, navíc během této černé série ani nevstřelili branku (Bilbao 0:2, Cádiz 0:1, Atlético 0:3).

Na co vsadit: 💰

Šest ze sedmi předchozích vzájemných zápasů Alavésu s Getafe skončilo remízou. V šesti z nich také nepadly víc než dvě branky. Podobným směrem by se tedy mohla ubírat i sázka na toto utkání. Mírným favoritem jsou v lepší formě hrající domácí, ale jedničku může být lepší pojistit sázkou v zápase bez remízy.

Doporučení: 👇

8/10