1.01
1000

Bohemians 1905 – Plzeň: 1. poločas - 0

15.9.2020,

Bohemka na Plzeň umí, alespoň tedy doma, kde s Viktorkou neprohrála už třikrát v řadě. Ve vršovickém Ďolíčku byli „klokani“ vloni hodně silní, na domácím hřišti nasbírali třetí nejvyšší počet bodů. Také v nové sezóně doma Bohemka nezklamala, když „vyprášila kožich“ Mladé Boleslavi (4:0). V následujících dvou duelech venku to už ze strany pražského celku nebyla taková sláva (jeden bod), ale doma by se mohlo mužstvo opět zvednou. Fanoušci svůj klub tlačí do ofenzivy, což je znát. Bohemka se pokusí Plzeň trápit fyzickým fotbalem a napadáním rozehrávky, dokud to jen půjde. Plzeň by ráda pro změnu kontrolovala míč a pokusí se překonat defenzivu domácích kombinací, případně si pomůže centrem na urostlého Beauguela. Hosté potřebují dobrý výsledek před pohárovou Evropou, nicméně výkony s Libercem (1:4) nebo Bolkou (2:1) nebyly příliš přesvědčivé. Od začátku sezóny se Plzni nepodařilo ani jednou udržet čisté konto (včetně Alkmaaru), také na Bohemce to může být s nulou vzadu složité. Plzeň je v utkání papírovým favoritem, ale vzhledem k už zmíněné vzájemné bilanci na Bohemce, lze tušit tuhý odpor. Domácí udrží první poločas remízu, pak se uvidí. Přeci jen hosté v týdnu dotáhli přestup Ondráška z MLS, což je mimořádně nepříjemný hráč pro všechny obránce. „Kobra“ s velkou pravděpodobností nebude v základu, pokud uštkne tak až po půli, respektive v závěrečných minutách. Zápas sledujte na Fortuna TV.