1000

Bohemians 1905 - Karviná: neprohra Karviná

16.05.2024 17:00,

Zatímco Bohemians sezonu už jen dohrávají a je na to jejich projevu vidět, Karviná bojuje o holé bytí a poslední dva duely pod velkým stresem výsledkově nezvládla.

Slezané sahali po šesti bodech, získali ale pouze jeden a před posledním Zlínem jsou díky lepšímu postavení po základní části. Problémem mužstva jsou závěry zápasů, ve kterých kolabuje. V Jablonci vedla Karviná ještě v 89. minutě 2:1, nakonec prohrála 2:3. Doma nad Zlínem měla v přestávce náskok 2:0, o vítězství přišla v 90.+3 minutě a remizovala 2:2, když předtím zahodila dva nájezdy. Citelná je absence zraněné brankářské jednička Holce, Ciupa inkasuje laciné góly, prsty v nich mají i chyby nezkušených cizinců, kteří si v kritických okamžicích hrají na fotbalisty, místo aby volili jednoduchá řešení.

Bohemians získali jistotu záchrany v posledním kole základní části, v nadstavbě získali jen bod za domácí remízu 1:1 s Jabloncem, kterou zachraňovali v 87. minutě. Předtím po mdlém představení podlehli v Českých Budějovicích 2:3. Každopádně domácí výkon byl mnohem lepší než na jihu Čech, v Ďolíčku před vlastními fanoušky si hráči nedovolí nic vypustit a hrají naplno. Proti Jablonci ale dojeli klokani na neproměňování šancí.

💰 Na co vsadit:

Za normálních okolností by měla sázka mířit na vítězství Bohemians, vzhledem k rozdílné motivaci týmů se ale nabízí neprohra Karviné, která se pod trenérem Biealenem zvedla a až na kolaps z Jablonce v poslední době pravidelně boduje.