1.01
1000

Darmstadt – Freiburg: 2

14.04.2024 15:30,

Jasného favorita má zápas mezi Darmstadtem a Freiburgem. Nováček beznadějně směřuje za okamžitým návratem do 2. Bundesligy, oproti tomu „Brazilci z Breisgau“ stále pomýšlí na kvalifikaci do evropských pohárů.

Darmstadt naposledy prohrál 0:4 v Mainzu a sérii bez vítězství prodloužil již na neuvěřitelných 21 utkání, z toho ve dvou třetinách (14) nebral ani bod, proto má šest kol před koncem pouze teoretickou naději na setrvání mezi elitou. Svěřenci kouče Torstena Lieberknechta se nemohou upínat ani návratu do domácího prostředí, neboť jsou tam nejhorším týmem soutěže (6).

Freiburg po nevydařeném prvním poločase podlehl RB Lipsko (1:4) a zapsal třetí porážku z uplynulých čtyř soutěžních zápasů (1-0-3). Bádenský celek z toho dvakrát nebodoval v lize, přesto se jenom o skóre nacházel za sedmým místem, které zřejmě bude znamenat postup do pohárové Evropy. Freiburg je momentálně jistější venku, kde vyhrál předešlé dva ligové duely a shodně v nich vedl již v poločase.

Darmstadt při minulé účasti mezi elitou doma nad Freiburgem zvítězil 3:0, to se mu však nepodaří zopakovat, takže znovu prodlouží čekání na výhru. Hosté si potřetí v řadě z venku přivezou tři body.