1.01
1000

Dortmund - Atl.Madrid: vítěz Dortmund

16.04.2024 21:00,

Kdyby v 75. minutě proměnil Galeno největší šanci zápasu, zvyšoval by na 3:0 pro Atlético. Jenže Kobel vystřihl zákrok sezony, střídající Haller o šest minut snížil a v závěru sahal Dortmund ještě po vyrovnání, když další dva čerství hráči Bynoe-Gittens s Brandtem trefili břevno. Právě povedená střídání Terziče úplně otočila ráz úvodní partie, ve které sice Los Rojiblancos vyhráli 2:1, ale sami dobře ví, že mohli jet do Vestfálska s daleko lepším výsledkem. Takhle čeká hosty v Signal Iduna Parku žlutočerné peklo před 80 tisíci diváky.

Atlético nebude tak aktivní jako doma, kde si vysokým presinkem vynutilo chyby Dortmundu a dvakrát s klinickou přesností udeřilo. Teď je na tahu BVB, které v osmifinále po remíze 1:1 v Eindhovenu vyhrálo domácí odvetu 2:0. O postupu rozhodl již ve třetí minutě Sancho svým premiérovým gólem v play off Ligy mistrů. Anglický útočník vynechal kvůli nemoci víkendový zápas v Mönchengladbachu, kde Borussia díky dvěma trefám Sabitzera vyhrála 2:1. Terzič vyměnil oproti duelu v Madridu polovinu sestavy a litovat musel zranění Hallera, který odstoupil už v 10. minutě. Každopádně se Sanchem může počítat.

Simeone udělal v domácím zápase proti Gironě v zahajovací jedenáctce o dvě změny více, od začátku ale nechal hrát Griezmana, který navázal na výtečný středeční výkon a dvěma zásahy podpořil vítězství 3:1. Atlético si tak hodně polepšilo v boji o Champions League, odskočilo Bilbau a stáhlo ztrátu na Gironu. Před odvetou v Dortumundu je to vítané povzbuzení. Každopádně venku nejsou Los Rojiblancos tak silní jako doma, v osmifinále prohráli na San Siru s Interem 0:1, ve skupině remizovali na Laziu i Celticu. A chybět jim bude distancovaný Lino, jeden ze střelců v prvním zápase.

Postup je otevřený, každopádně slabší venkovní výkony Atletů plus domácí síla Dortmundu staví do role mírného favorita odvety BVB.