1.01
1000

FC Köbenhavn - Man.City: multiskóre 0:1 0:2 2:3

13.02.2024 21:00,

Manchester City rozehraje play off Ligy mistrů v Parken Stadium, kde v základní skupině shořely šance jeho městského rivala.

Kodaň je bezesporu nejpřekvapivějším osmifinalistou, přitom jak hořce vzpomínají na Letné, dánský šampion tam byl v odvetě posledního předkola pár minut od vyřazení. Sparta ale závěr prodloužení nezvládla a smetanu slízla Kodaň, která šokovala ve skupině A, když za sebou nechala nejen Manchester United, ale také Galatasaray. Po třech kolech a zisku jednoho bodu by si na kodaňské lvy málokdo vsadil. Jenže pak v domácím thrilleru přestříleli rudé ďábly 4:3, remizovali 0:0 v Mnichově a jako první tým po 17 zápasech neprohráli v základní skupině s Bayernem, postup si pak zajistili v přímém souboji s Galatasary (1:0). Otázkou je aktuální forma mužstva, dánská liga má zimní pauzu, úterní duel bude pro Kodaň soutěžní premiérou v novém roce. Každopádně v generálce porazila silný norský tým Molde 3:1.

Manchester City je v zápřahu celou sezonu a do Dánska jede ve velké pohodě. Od prosincového triumfu na mistrovství světa klubů vyhráli Citizens deset zápasů v řadě napříč čtyřmi soutěžemi. Pep Guardiola má k dispozici kompletní kádr, což je v této fázi sezony víceméně zázrak. Od začátku prosince hraje Kevin De Bruyne, který kvůli poraněnému stehnu vynechal celou základní skupinu, fit je i Erling Haaland, který se trefil ve svém třetím startu po zranění chodidla a po dvou a půl měsících. Jeho probuzení přišlo v pravý čas, dlouho nerozhodný stav sobotního zápasu s Evertonem zlomil dvěma góly v závěrečných 20 minutách. Byla to zároveň jeho 50. branka v 50. zápase Premier League, což je jeden z jeho mnoha rekordů. Hladový bude i v úterý.

Kodaň oslnila v základní skupině odvážným ofenzivním představení proti Manchesteru United, City jsou ale na úplně jiném levelu. Obhájce titulu si bude chtít zajistit postup ještě před domácí odvetou vítězstvím s čistým kontem, výsledek by se mělo pokrýt multiskóre 0:1, 0:2, 0:3. Když se soupeři střetli předloni ve skupině, vyhráli City doma 5:0 a odveta skončila 0:0.